Skocz do zawartości

galeria
Strajk
Zdjęcie

Strajk Rolników 2011

430 odpowiedzi na ten temat

#341 Share Jakub667

Jakub667

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

Napisany 05 marzec 2011 - 06:35

Strajk Rolników 2011 teraz gdzie się nie spojrzy krzyczą że wszystko drożeje mąka chleb a dlaczego jest tak bo sawicki przenicę w tam tym roku za grosze wysprzedał z magazynów a teraz niema z kąd kupić ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Strajk Rolników 2011 Dzisiaj, 17:43
  •  

#342 Share Gospodarz1990

Gospodarz1990

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Af,itp.

Napisany 05 marzec 2011 - 08:17

Strajk Rolników 2011 @UrsusCzesio

Nie wiem gdzie ty masz te 5.5 <_<
U mnie wczoraj bylo 3.95 ;)

#343 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 09:55

Strajk Rolników 2011

teraz gdzie się nie spojrzy krzyczą że wszystko drożeje mąka chleb a dlaczego jest tak bo sawicki przenicę w tam tym roku za grosze wysprzedał z magazynów a teraz niema z kąd kupić ;[

nie tylko w posce zywnosc drozeje ale prawie na całym globie, no w polsce moze jednam z bardziej znaczacych czynnikow jest drogie zboze ale i przyczynia sie do tego paliwo a to drożeje wszedzie i juz nie długo dojdzie do tego ze kraje "trzeciego swiata" nie bedzie stac na kupowanie zywnosc z poza swoich panstw i z powodu głodu beda protestowac zaczna wybuchac wojny domowe i uciekac min do europy za wszelka cene tak wiec nadchodza ciezkie czasy narazie cieszcie sie tym co macie bo potem nie bedzie juz tak różowo
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#344 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 10:25

Strajk Rolników 2011 nikt nikomu nie zabrania posiadać John Deere'a czy Fendt'a, ale jak ktoś taki sprzęt posiada i do tego gada że ma biedę to coś jest nie tak... Czy nauczyciele, lekarze czy stoczniowcy przychodzili w garniturach i podjeżdżali nowymi mercedesami czy BMW...? W mieście każdy kupuje samochód na jaki go stać i nie ma takiego problemu i kupuje często samochód używany, a co rolnik ma biedę a jeździ fendtem czy John Deere, jak go stać na te marki to ma pieniądze bo za tą samą kasę miałby o wiele tańszego New Hollanda czy Case... Nie wspomnę już że jak jest taka biedą na wsi to są jeszcze tańsze Ursusy czy Zetory ale żeby nie było tak źle aby był jednak ten komfort i zachodnia marka to jest od tego własnie wspomniany NH i Case, ale sąsiad ma JD to co ja będę gorszy... Z resztą byłem w zeszłym roku na Agroshow i doświadczyłem na parkingu samochodowym jaka to jest bieda na wsi, aż ja z miasta wstydziłem się postawić tam mój samochód... Pozdrawiam

#345 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 05 marzec 2011 - 10:29

Strajk Rolników 2011 Najgorsze jest to że wiele razy jest tak jak pisze danield28 że jak jeden na wiosce kupi JD to już każdy bierze ciągnik z tej marki żeby nie być gorszy.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#346 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 05 marzec 2011 - 11:22

Strajk Rolników 2011 rolnikowi to już mówią,żeby starymi ciągnikami jeździli, a on właśnie tym ciągnikiem zarabia, a np taksówkarze dlaczego jeżdżą Mercedesami??? przecież Maluch też samochód... tylko, że oni na maluchu nie zarobią, tak samo rolnik, chce mieć dobry sprzęt, żeby jechać w pole i się nie martwić o ciągnik, a nie jechać w pole i pół dnia przy nim grzebać;[

#347 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 12:35

Strajk Rolników 2011

@UrsusCzesio

Nie wiem gdzie ty masz te 5.5 <_<
U mnie wczoraj bylo 3.95 ;)

No ja wiem po ile są są ale wiesz to taki chłyt :D

Słuchaj daniel wielki specu od wszystkiego. Co za problem wziać Johna czy Fendta żaden każdy moze kupić idziesz do banku zadłużasz się do śmierci i masz.
Mój Wladimirec podbija świat

#348 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 05 marzec 2011 - 12:52

Strajk Rolników 2011

No ja wiem po ile są są ale wiesz to taki chłyt :D

Słuchaj daniel wielki specu od wszystkiego. Co za problem wziać Johna czy Fendta żaden każdy moze kupić idziesz do banku zadłużasz się do śmierci i masz.

Za to dzieci robią już super maszynami które spłacił Ojciec.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#349 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 13:03

Strajk Rolników 2011

Co za problem wziać Johna czy Fendta żaden każdy moze kupić idziesz do banku zadłużasz się do śmierci i masz.

To po h*j narzeka, że ma biede...? :blink:

rolnikowi to już mówią,żeby starymi ciągnikami jeździli, a on właśnie tym ciągnikiem zarabia, a np taksówkarze dlaczego jeżdżą Mercedesami??? przecież Maluch też samochód... tylko, że oni na maluchu nie zarobią, tak samo rolnik, chce mieć dobry sprzęt, żeby jechać w pole i się nie martwić o ciągnik, a nie jechać w pole i pół dnia przy nim grzebać

Nie widziałem nigdy taksówki jako super BMW i najlepszego mercedesa... Jasne, że mogą mieć maluch ale maluch nie jest przeznaczony do publicznego transportu ludzi, tak samo jak ty nie będziesz orał c330 pługiem z 4 skibami... Ja nie mówię, że mają jeździć starymi traktorami ale nowymi ale może bardziej ekonomicznymi np. New Holland, Case, Zetor, nie każdy polak w mieście ma Mercedesa czy BMW są inne marki citroen, peugeot... Ja już powiedziałem każdy zna cenę wie ile co kosztuje więc jeśli ktoś daję 50 czy 100 tys więcej za traktor a mógłby kupić z taką samą specyfikacja taniej to chyba jednak ma kasę jak dla niego 50-100 tys nie ma różnicy... Pozdrawiam

#350 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 13:54

Strajk Rolników 2011 to CI powiem teraz jak jest z autami za nowego citroena C5 dasz 110 tys a za bmw seri 3, 130 tys za 5 lat cytyne sprzedaz za 30 a bmw za 60 i tu jest różnica wsiądź do bmw po przebiegu 200000 km a do bmw z takim samym przebiegiem i co zobaczysz?? za co placisz w salonie jakość materiałów wykończenie i tradycja:) ja jeźdze bmw e36 ojciec ma C klase i nigdy tej marki nie zmienie bo nie warto:) z ciagnikami jest to samo :) ja francuza za hu** pana nie kupie nawet audi co kupujesz używke i musisz pasek rozrządu wymieniac za ponad 1000 zl? to nie jest współczesne rozwiazanie albo zawieszenie wielowachaczowe niby audi dobre ale tego tez duzo osób nie wie takie nawiązanie i sprowadzenie na ziemie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share vala2000

vala2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 14:08

Strajk Rolników 2011 daniel ty to chyba wieś to tylko z obrazka znasz zachowujesz się jak moja ciotka która kupę lat w Polsce nie była twierdziła że u nas taka bida że w koniki robią -nie chce nikogo urazić na temat koni-to jak ciężko pracuje to chyba mam mieć prawo żądać godziwej zapłaty bo jak czytam takie posty to mnie krew zalewa bo tyle moje na tej ziemi co ręce mogę udziwignąć to czego tu zazdrościć że sobie nowy ciągnik kupi żyje trochę na tym świecie i nie pamiętam kiedy miałam wolne

#352 Share Binladen

Binladen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:na wsi podstawa jest znaleźć wybrankę płci pieknej,którą interesuje rolnictwo i bedzie kochała męża a nie jego pieniądze, bo w innym przypadku potem są tylko opłakane skutki takiego materializmu i bezczelności

Napisany 05 marzec 2011 - 14:29

Strajk Rolników 2011 Swiniarze strajkują bo po wejściu do UNI przez tyle lat mieli sielankę ,przyzwyczaili się do zboża za grosze a teraz nie mogą się otrząsnąć że zboże w końcu ma normalną opłacalną cenę przy tych kosztach produkcji ,nie opłacą się a u nas w gminie w tamtym roku zostało wydane kilkanaście pozwoleń na budowę wielkich chlewni oczywiście prawie wszystkie na tucz kontraktowy, no i kto tu jest winien jak nie rolnik, który będzie tworzył górkę świńską jako niewolnik niemca czy duńczyka? Po co hodować w ten sposób?przecież jakby nie wwożone były zachodnie prosiaki w ilościach tysiące tirów to i cena za polskie świnie by była inna, tam już się zmądrzyli i sprzedają prosiaki w bdb pieniądzach a polak za jałmużnę będzie hodował
Polak mądry po szkodzie i sam jest sobie winien ,oczywiście tracą na tym drobni hodowcy co mają maciory i niewielkie chlewnie ;)
Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

#353 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 17:45

Strajk Rolników 2011 @danield28- a czy na wsi wszyscy jeżdżą JD i Fendtami??? najwięcej jest Zetorów, NH TD i Case JX, oczywiście są rejony gdzie są duże gospodarstwa, to i tam maszyna musi być i ona się nie nudzi... @Binladen skoro dla ciebie cena za zboże jest dobra, to i za świnie też mogłaby być opłacalne, a jak nie to kupuj chleb, który będzie po 5zł, a nie będziesz szynkę wpie***lał;[

#354 Share Binladen

Binladen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:na wsi podstawa jest znaleźć wybrankę płci pieknej,którą interesuje rolnictwo i bedzie kochała męża a nie jego pieniądze, bo w innym przypadku potem są tylko opłakane skutki takiego materializmu i bezczelności

Napisany 05 marzec 2011 - 18:09

Strajk Rolników 2011 Wpi...lam to swoją ,za cienki jestes w uszach żebyśmy podyskutowali-wiadomo prawda każdego koli w oczy, ja jestem samowystarczalny także strachy na lachy, wszystko mam swoje, ale w końcu trzeba udowodnić świniarzom co robią za niewolników, że te ceny dzięki nim chociaz w tej chwili są bardzo dobre jeśli ktoś zna sie na ekonomice i trzyma tyle co na swoim zbożu-także ja bym zaczął protesty ale przeciwko budowie następnych chlewni pod umowę- nie róbcie z siebie niewolników i szanujcie środowisko, które jest przez was niszczone, ale wiem z doświadczenia iż po trupach do przodu będą szli, taki gatunek świniarzy
Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

#355 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 18:17

Strajk Rolników 2011 Coś mi się zdaje że mieszkasz po sąsiedzku z dużym, jak to nazywasz "świniarzem".
Pewnie nie udało się zablokować budowy ?:D

#356 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 18:19

Strajk Rolników 2011 a niby czym swiniarze niszczą środowisko???:blink: możesz mi to uświadomić???;[

#357 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 18:23

Strajk Rolników 2011

@danield28- a czy na wsi wszyscy jeżdżą JD i Fendtami??? najwięcej jest Zetorów, NH TD i Case JX, oczywiście są rejony gdzie są duże gospodarstwa, to i tam maszyna musi być i ona się nie nudzi...

Ależ oczywiście, że nie ma każdy ale jeśli chodzi o JD to jest to około 20% gospodarstw (3 miejsce w sprzedaży w Polsce) ale nie ważne... Pisze to po raz kolejny, że ja nikomu nie zabraniam posiadać JD czy Fendt'a tylko jak ktoś go posiada to znaczy, że miał na niego pieniądze nawet jak wziął kredyt to musi go spłacić chyba, że jest to w jego przypadku zakup nieprzemyślany i nieekonomiczny i go nie spłaci ale ja za to nie mogę, że ktoś jest idiotą... Po drugie duże gospodarstwa nie mają takich problemów finansowych jak małe a jak jest ta maszyna potrzebna i ma co robić jak piszesz to tez jest opłacalna... Po trzecie jestem pewien że te osoby co mają fendt'y po prostu tak czy tak maja pieniądze tylko teraz mają trochę mniej i to ich też straszne boli bo zazwyczaj ten kto ma dużo chce jeszcze więcej... Po czwarte ludziom za bardzo się spodobała kasa z unii... W temacie dopłaty tam to jest dopiero zdenerwowanie, że jeszcze nie ma dopłat za co nawozy kupić... Ja się w takim razie pytam co on zrobił z pieniędzmi które zarobił za zeszły rok, najlepiej stracić wydać albo zapłacić rate za kredyt na John Deere'a bo co na wiosnę dostane dopłaty i będzie dobrze... Oczywiście dopłaty należy spożytkować jak się tylko chce ale nie żeby być od nich zależnych... Na takie coś brak słów i gdzie tu logistyka... Tacy to specjalnie powinni dostać pieniądze na koniec maja...

Nie przebywam na wsi codziennie ale jak jestem wiem co to jest za praca i pracuje mi to nie przeszkadza... Wiem tyle patrząc po rodzicach mojej dziewczyny, że są to ludzie którzy nie są zależni od nikogo nawet od unii tylko od pogody... Byli wstanie zaoszczędzić pieniądze i mogą sobie pozwolić teraz na sfinansowanie inwestycji związanych z MGR nawet jak skorzystają z kredytu (po raz pierwszy) to nie musza się wielce czegoś obawiać a prowadzą gospodarstwo 26 hektarowe... To, że komuś nie wychodzi to nie znaczy, że inni mają źle... Każdy jak sobie pościeli tak się wyśpij ktoś chciał być rolnikiem to nim został wiedział, że rolnictwo jest to ciężki kawałek chleba ale często się opłaci... Naprawdę dużo jest tu ludzi wieku szkoły średniej zdajcie maturę i na studia do miasta wuczyć się zawodu i wtedy będziecie mogli coś więcej tutaj powiedzieć wtedy zobaczycie, że w mieście jest super... Pozdrawiam... :blink:

#358 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 18:53

Strajk Rolników 2011 a ja tego nie rozumiem u mnie jak strajki były to przyjechali najmniejszymi ciagnikami bo paliwo drogie a tu widze prawie same 6 garowe potwory to na to paliwo maja nie wierze ze kazdy miał tam po 3 km, a i wydaje mi sie ze ten strajk podzieli rolnikow widac to juz tu na forum swiniarze płacza że pszenica droga a z drugiej strony uprawowcy sie ciesza bo w koncu sa godne ceny na zboza, za rok moze pszenica znowu byc po 400zł za tone nic nie wiadomo a swinia po 7zł. Jak narazie swiniarze nia macie co płakac musicie przeczekac bo moim zdaniem przez te strajki troche sracie w swoje gniazdo ze sie tak wyraze
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#359 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 19:04

Strajk Rolników 2011 W tym tygodniu znajomy sprzedawał świnie(nie wiem ile ale pewnie ze 100) to dostał za żywiec 4.7brutto i żałował bo mozna było już po 4.5netto sprzedać, także chyba trochę do góry idzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 20:18

Strajk Rolników 2011 haha ile? Może na podlasiu są po tyle ale nie na zachodzie powyżej 4 zł ciężko
Mój Wladimirec podbija świat