Skocz do zawartości

galeria
Strajk
Zdjęcie

Strajk Rolników 2011

430 odpowiedzi na ten temat

#241 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 luty 2011 - 12:44

Strajk Rolników 2011 Sadek-tak z ciekawości-jakie ogrodzenia robisz ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Strajk Rolników 2011 Dzisiaj, 08:24
  •  

#242 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 27 luty 2011 - 12:58

Strajk Rolników 2011 http://www.tvr24.pl/...nikiem-148.html
Pisze że Sawicki spotkał się z rolnikami
@ursusCzesio - teraz to nawet nie wiem jaka cena jest, bo sami pieczemy dla siebie ale z 2mies temu było 1,50zł, ostatnio kupiłem jeden chleb i inne produkty to nawet nie wiem ile sam chleb kosztuje.
Ale u mnie w okolicy do 20km to jest chyba od 4 do 6piekarni. Naliczyłem teraz 4, a mogłem którąś minąć.

#243 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 27 luty 2011 - 13:08

Strajk Rolników 2011 Dla "jaro" i nie tylko:
http://www.fotosik.p...23bc1ec94b.html
http://www.fotosik.p...bb9b2656df.html
http://www.fotosik.p...9e6fae1b8a.html

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share agrofarm2008

agrofarm2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 27 luty 2011 - 13:14

Strajk Rolników 2011 Czytam te posty i widzę, że do niektórych dotarło co pisałem wcześniej. Pojawili się też tacy, którzy rozumieją sytuacje choć mieszkają w mieście. To bardzo dobrze ale niestety znów w tym temacie zabiera głos osoba niezdająca sobie chyba sprawy z tego jakie głupoty wypisuje. Sami wiecie o kogo mi chodzi. Cóż wszędzie są ludzie i ludziska, ostatnio miałem przykład w domu. Zaczęliśmy rozmowę ze szwagrem (urzędnik biurowy twierdzący że na wsi to on się wychował bo jeździł do dziadka pomagać) na temat tego czemu w pobliskim supermarkecie mleko z naszej mleczarni kosztuje 3zł podczas, gdy mleczarnia wstawia je tam po 1,5zł, odbiera zwroty, płaci półkowe i inne opłaty dla sklepu. Co usłyszałem - przecież oni mają koszty, musieli kupić działkę, postawić budynek, wynająć ludzi. To ja się pytam, czy wyprodukowanie mleka, jego przetworzenie, zapakowanie i dostarczenie nie pociąga za sobą kosztów. Moim zdaniem jeśli wystawienie na półkę kosztuje 1,5zł, to producenci powinni brać za surowiec z 5zł plus mleczarnie 4zł i wtedy to by było sprawiedliwe.

#245 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 luty 2011 - 13:21

Strajk Rolników 2011 Nigdzie nie napisałem, że rolnicy mają zbyt dobrze. Każdy chciał by miec lepiej zarabiac więcej itd czy to rolnik czy górik czy ktos tam jeszcze. Poprostu jestem realistą - nie moja wina. Argumentacja w stylu, że pośrednicy zarabiają a rolnik nie naprawdę nic tu nie zmieni. Nie da się odgórnie narzucać limitu jaki ktoś ma zarobić w gospodarce rynkowej. Napisałem, że strajkowac można tylko muszą byc to konkretne argumenty i postulaty w konkretnym czasie. A nie jakis piknik/parada. Co to daje kierowcy poklną troche i wszystko, nawet w tv nie pokazali. Nie mówie, że rolnik nie powinien mieć nowego ciągnika. Tylko, że strajk to przedewszystkim propaganda. Marny efekt osiąga się jadąc nowym ciągnikiem. Po pierwsze nie ma z nikim dialogu, po drugie postronny obserwator widzi, że nowe i nie wnika czy na kredyt czy nie. Popatrzcie jak strakują górnicy policjanci. Pokazują, że jest bieda (wysyłanie widelców np).
Jak komuś naprawde zależy zorganizujcie się wynajmijcie autobusy zróbcie demonstracje przed ministerstwem. Niech minister wyjdzie powie co i jak najlepiej przed wyborami itd. Tylko obawiam się, że chętnych zrobiło by się wtedy bardzo mało. Bo lepiej odbębnić swoje (strajk) jeżdżąc ciągnikiem po okolicy niż jechać gdzieś do wawy.

#246 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 27 luty 2011 - 13:34

Strajk Rolników 2011 Widziałeś jak wygląda strajk we Francji? Dziś ich prezydent bardzo liczy się z ich zdaniem....

#247 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 luty 2011 - 13:42

Strajk Rolników 2011 We francji są bardziej rozwinięte związki zawodowe. Liczą się z nimi dlatego, że większość zawodów zrzeszona jest w związkach a nie dlatego, że zniszczą elewacje obornikiem lub zanieczyszczą chodnik. Pozatym nie bierzmy francji za wzór. W niemczech nikt takich rzeczy nie robi rolnik niemiecki ma się lepiej. Bo los rolnika podobnie jak innych grup zawodowych powiązany jest z sytuacją ekonomiczna kraju. Ale u nas jak widać strajk kojarzy się z rozrubą zabawą itd zero merytoryki.

Edytowany przez hubertuss, 27 luty 2011 - 13:43.

#248 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 27 luty 2011 - 13:53

Strajk Rolników 2011 Ja uważam, że jak ktoś nie rozumie co się do niego mówi, to powinien dostać w twarz. Następnym razem będzie słuchał uważnie. To aluzja do polityków oczywiście :) .

#249 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 27 luty 2011 - 13:55

Strajk Rolników 2011 @BartekPL - ten strajk wymiata! Nie myślałem że będzie coś lepsze od tego joskina z gnojem, a tu ładowarka na balkon, heh i te świnie na ulicy. Ciekawe kto to wszystko posprzątał? Francuzi sie nie pierdo**!!!

#250 Share agrofarm2008

agrofarm2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 27 luty 2011 - 14:04

Strajk Rolników 2011 Nie masz racji Hubertussie z towarami jest tak, że idą jak są w dobrej cenie, a produkt z naszych towarów jest na półkach w cenie niezbyt dobrej w porównaniu do zarobków przeciętnego Kowalskiego. Trzeba to zmienić tylko jak skoro my jedziemy po kosztach lub czasem poniżej, chyba tylko obniżenie wygórowanych marży może coś zmienić. Prawda jest taka, że wielkie sieci dyktują ceny i nawet największe polskie mleczarnie nie mają na to wpływu, a co dopiero pojedynczy rolnik, czy nawet grupa.
Pewnie, że można prowadzić sprzedaż bezpośrednią i ominąć pośredników, ale wszyscy nie mogą robić wszystkiego. Niech każdy robi co do niego należy tylko niech przy tym nie wykorzystuje innych.

Edytowany przez agrofarm2008, 27 luty 2011 - 15:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 luty 2011 - 14:06

Strajk Rolników 2011 O grupach producenckich chyba już pisałem.

#252 Share agrofarm2008

agrofarm2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 27 luty 2011 - 18:41

Strajk Rolników 2011 Widze, że zapanowała tu cisza. Słyszał ktoś może o planowanym na jutro proteście na "gierkówce" w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego?

#253 Share Gospodarz1990

Gospodarz1990

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Af,itp.

Napisany 27 luty 2011 - 20:42

Strajk Rolników 2011 Kolego @BartekPL
Ja już na 2 stronie podalem ten link...
Fakt faktem,ale według mnie powinno sie zrobic tak w warszawie,poniewaz nasza cala zgraja ktora rzadzi ma w d.... "POLSKA WIES" Moze to by troche pomoglo tylko jest jeden maly problem pewnie policja by nas zgarnela :(

#254 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 luty 2011 - 20:58

Strajk Rolników 2011 To trzeba mieć ze 2 beczki gnojowicy z działkiem do podlewania i w razie ataku wodą odpowiedzieć z większym impetem :lol:

#255 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 27 luty 2011 - 22:12

Strajk Rolników 2011 Francuzi walcza o swoje i sie nie bawia .. pare lat temu spalili cielaki ktore byly na tirach sprowadzone z polski do francji bo byly tansze, oni sie nie pieprz.. Albo grubo albo wcale .

#256 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 27 luty 2011 - 23:13

Strajk Rolników 2011 19Damian89 no niby wszystko pięknie ładnie tylko jakby tak u nas zrobili to zaraz by wpadli ci z jakiejś instytucji ochrony nad zwierzętami i z jednej zadymy powstały by dwie tylko tym razem nie przeciw rządowi tylko przeciwko sobie.A drugą rzeczą która mnie wkurza jest to że nauczyciele mają łatwiejszą pracę większe płace więcej przywilejów i dalej im nie pasi a jak zastrajkują z 2 godz to zaraz się znajdują pieniądze na podwyżki pensji ;[
Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

#257 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 28 luty 2011 - 00:42

Strajk Rolników 2011

" Myślisz że w Niemczech czy we Francji jest także przejrzyste prawo, że obywatele na dobranoc czytają sobie kodeksy i ustawy? Jak by było to po co komu prawnik? Tylko na zachodzie częściej korzystają z usług prawniczych. U nas dopiero to raczkuje. Przeciętny Kowalski z prawnikiem ma styczność dopiero wtedy gdy ma sprawę w sądzie lub jest u notariusza. A tak każdy omija go z daleka. Winą właśnie jest to że są mało dostępni i trochę zbyt drodzy dla Kowalskiego. Ale widzę że pomału to się zmienia."
Nie nie myślę żeby czytali tam kodeksy do poduszki-ale myślę że komplikowanie rzeczy prostych jest na rękę komplikującym :D czyt. prawnikom którzy dbają o to aby koledzy po fachu mieli co do garnka włożyć...
Zresztą-kto lubi prawników ręka do góry :D .
PS.Jest na to wszystko prosta recepta-równość wobec prawa-proste ?

Jaro, nie jesteś przypadkiem idealistą który chce aby w państwie każdy miał dobrze i nie narzekał?
I tobie chodzi o język prawny czy prawniczy (sposób zapisu ustaw, przepisów) czy o mnogość bezsensownych ustaw, rozporządzeń które są po to aby zapełnić kartki?

A drugą rzeczą która mnie wkurza jest to że nauczyciele mają łatwiejszą pracę większe płace więcej przywilejów i dalej im nie pasi a jak zastrajkują z 2 godz to zaraz się znajdują pieniądze na podwyżki pensji

Posiedź z debilami 45 minut próbując im coś przekazać to zaraz się przekonasz że to nie jest łatwa praca.

Pewnie, że można prowadzić sprzedaż bezpośrednią i ominąć pośredników, ale wszyscy nie mogą robić wszystkiego. Niech każdy robi co do niego należy tylko niech przy tym nie wykorzystuje innych.

Ale nie da się zrobić tak żeby wszyscy mieli dobrze. Utopie nie istnieją. Jeśli masz możliwość zarobienia to rób to i nie oglądaj się na innych. Zapewniam Cię że inny o tobie zapomną jak oni się dorobią lub będą mieli lepiej niż ty. Ci pośrednicy którzy teraz na Nas zarabiają także zaczynali od zera, także musieli kombinować i nikt im nie pomógł.

-a pośrednicy najchętniej wykończyliby rolników .
Jak wykończą rolników to i siebie przy okazji. Oni są zależni od nas bardziej niż my od nich.

Tak naprawde bogacą sie panowie w garniturach i to właśnie przeciw tym cwaniakom powinniśmy prodestować.Jako rolnicy czy miastowi nie przeciw sobie,lecz razem jako jeden naród,naród któremu hu*owo sie wiedzie i w hu*a se nie da lecieć.
Gdyby Lenin żył w Polsce zostałby pewnie prezydentem.
Dlaczego całą winę za niepowiedzenia zwalacie na "pośredników"? Oni mają tylko monopol na kupowanie od Nas towarów? Nikt inny po za pośrednikiem nie może otworzyć sobie zakładu, hurtowni i kupować tanio a sprzedawać drogo? Chyba tak nie jest. Ale najlepiej winę za swoje niepowodzenia zwalić na innych. Tak jest najłatwiej bo wtedy z czystym sumieniem że, zrobiło się wszystko można iść spać. Ciekawy gdyby któryś z Was był pośrednikiem czy by kupował od rolników drogo a sprzedawał tanio?

#258 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 28 luty 2011 - 08:05

Strajk Rolników 2011

19Damian89 no niby wszystko pięknie ładnie tylko jakby tak u nas zrobili to zaraz by wpadli ci z jakiejś instytucji ochrony nad zwierzętami i z jednej zadymy powstały by dwie tylko tym razem nie przeciw rządowi tylko przeciwko sobie.A drugą rzeczą która mnie wkurza jest to że nauczyciele mają łatwiejszą pracę większe płace więcej przywilejów i dalej im nie pasi a jak zastrajkują z 2 godz to zaraz się znajdują pieniądze na podwyżki pensji ;[

Masz racje bo nie pracuje po 8 godzin kazdy weekend wolny wakacje 2miesiace ferie o czymmy mowimy chociasz z tego co wiem to tez koksow nie maja kolegi mama pracowala w placach w szkole taki stary nauczyciel w liceum mial nie cale 2tys na reke chociasz fakt majac takie godziny pracy jak oni to moga sobie smialo dorabiac w szkolach weekendowych czy wieczorowych i miec 2 pensje. Lekarze tez strajkuja a jak ci jaden mowil ze on ma 5-6tys na reke w miesiacu i to jest malo? bniech sobienie urzadza jaj z ludzi.

#259 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 28 luty 2011 - 09:23

Strajk Rolników 2011 Każdy pośrednik do towaru sobie doliczy mniej więcej 20-25% zysku aby miał już od gotowego produktu. Wiem jak jest w firmie w której pracuje a towar wyprodukowany przez nas to lepiej nie pytać jest tak ceniony że głowa mała. Sam mieszkam na wsi w gosp. i jak my byśmy mieli sobie tak doliczać to każdy by żył jak pączek w maśle. Do tego jeszcze policzcie jak jest takich pośredników więcej to cena rośnie bardzo szybko a towar przechodzi z rąk do rąk bez żadnego wkładu no poza paliwem które jest potrzebne aby produkt przetransportować i pracownikiem. Zobaczcie ile zarabiają na zbożu pośrednicy a ile rolnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 28 luty 2011 - 15:13

Strajk Rolników 2011 a dziś miał być organizowany strajk gdzieś za Piotrkowem Trybunalskim
Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI