Skocz do zawartości

Zdjęcie

Strajk Rolników 2011

430 odpowiedzi na ten temat

#361 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 08:13

Strajk Rolników 2011 to fermowe gospodarstwo, więc troche tego sprzedaje i na pewno nie stoi z nimi na skupie gdzie pewnie cena dalej po 3.5.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Strajk Rolników 2011 Dzisiaj, 14:38
  •  

#362 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1503 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 08:59

Strajk Rolników 2011 @hubertuss napisał: ,,Co do wykształcenia to normalnie, żenada jak komuś szkoła nic nie dała to już nie chce mi się komentować tego. Potem widać w urzędach jak ludzie najprostszych druków wypełnić nie umieją normalnie szok. Edukacja w dzisiejszych czasach to podstawa nawet na wsi''.

Edukacja to podstawa dla tych co pracują za biurkiem, jak prądu braknie i komputerek nie śmiga to nawet faktury nie umią wypisać, a tacy po studiach!
Kolejny przykład jak to pewien rolnik dał linka(pod jakąś fotą w galerii chyba z silosami) jak to mu przyszło pozwolenie na budowę silosu (uwaga teraz) zborzowego- i niby po studiach a nawet nie potrafili poprawnie napisać :lol: :lol:

#363 Share vala2000

vala2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 11:40

Strajk Rolników 2011 Teraz rolnik musi być sobie menadżerem księgowym pod każdym względem bo inaczej ma straty ,kiedyś jak się nie uczył to zostawał przeważnie na wsi skończyły się te czasy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#364 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 06 marzec 2011 - 12:18

Strajk Rolników 2011

@hubertuss napisał: ,,Co do wykształcenia to normalnie, żenada jak komuś szkoła nic nie dała to już nie chce mi się komentować tego. Potem widać w urzędach jak ludzie najprostszych druków wypełnić nie umieją normalnie szok. Edukacja w dzisiejszych czasach to podstawa nawet na wsi''.

Edukacja to podstawa dla tych co pracują za biurkiem, jak prądu braknie i komputerek nie śmiga to nawet faktury nie umią wypisać, a tacy po studiach!
Kolejny przykład jak to pewien rolnik dał linka(pod jakąś fotą w galerii chyba z silosami) jak to mu przyszło pozwolenie na budowę silosu (uwaga teraz) zborzowego- i niby po studiach a nawet nie potrafili poprawnie napisać :lol: :lol:

a propo uczonych urzędników, w dowodzie mi wpisali imiona rodziców zamiast Wacław i Henryka, to Wacław i Henryk, pedzie mnie adoptowali he, he, albo w zaświadczeniu z krus, ARIMR to agencja restrukturyzacji i modernizacji rolnika , albo jak pisałem w temacie MR, przysłali mi owe zaświadczenie bez podpisu i pieczątki , i weż tu jeżdzij wszystko poprawiać nie dość że niema czasu to jeszcze paliwo drogie ,

#365 Share Binladen

Binladen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:na wsi podstawa jest znaleźć wybrankę płci pieknej,którą interesuje rolnictwo i bedzie kochała męża a nie jego pieniądze, bo w innym przypadku potem są tylko opłakane skutki takiego materializmu i bezczelności

Napisany 06 marzec 2011 - 19:01

Strajk Rolników 2011 No i jakie plany ma świński motłoch na strajki jutro bo coś ucichło ?Czyżby zboże staniało, bo przecież za żywiec cały czas dobrze płacą .Populistyczna samoobrona musi się brać do roboty, bo jak zeszła z sejmu to coś cicho o niej nawet miller nie pomógł w łodzi .Wielka pora na ekonomikę a nie ręce wyciągać do państwa ,trzebabyło sobie kupić zboża jak było po 35 a nie ludzie w piecach popalili, no chyba było was stać ale myśleliście że wiecznie będzie darmocha, nawet ziemi ostatnio nie chcieli kupować no bo po co jak zboże na miejsce przywieżli poniżej 400 za tonę, ropa droga niech poczciwi rolnicy uprawiają i sprzedają świniarzą a ci się będą bogacić na czyimś grzbiecie .Producenci zboża przez ostatnie dwa lata naprawdę mieli ciężką sytuację, ale w końcu przyroda przyniosła sprawiedliwość ,ja współczuje tym co sadzili buraki cukrowe do cukrowni ,które pozamykali ,posieli póżniej zboże zamiast buraków i porażka przez kilka sezonów, a teraz trzeba płacić za cukier po 5zł i nie wiem kogo tu winić ale chyba tych co sprzedali szwabom cukrownie a oni zamkli je i dali rolnikom jałmużne za nie uprawianie, także ktos to przemyślał żeby dobrze zarobic na cukrze
Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

#366 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 648 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 20:59

Strajk Rolników 2011 Ten co oddaje buraki cukrowe dostanie cukier od cukrowni może nie za darmo ale na pewno za grosze więc cena 5 zł/kg go nie interesuje... Go będzie interesować dlaczego cukrownia mało zapłaciła za buraki a teraz tyle kasuje za cukier ale to niestety też nie zależy od cukrowni, że taka jest cena... Producenci mleka również korzystają z produktów ze swojej mleczarni dzięki czemu zaoszczędzają na pośrednikach... To jest moim zdaniem plus dla rolników... Pozdrawiam

#367 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Validating
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 06 marzec 2011 - 21:29

Strajk Rolników 2011

Ten co oddaje buraki cukrowe dostanie cukier od cukrowni może nie za darmo ale na pewno za grosze więc cena 5 zł/kg go nie interesuje... Go będzie interesować dlaczego cukrownia mało zapłaciła za buraki a teraz tyle kasuje za cukier ale to niestety też nie zależy od cukrowni, że taka jest cena... Producenci mleka również korzystają z produktów ze swojej mleczarni dzięki czemu zaoszczędzają na pośrednikach... To jest moim zdaniem plus dla rolników... Pozdrawiam

Nie wiem skąd ty wiesz że np. ten co oddaje mleko do mleczarni bierze sobie "za darmo" ich produkty, bo może ty czegoś nie doczytałeś, owszem cały miesiąc bierze jak chce "za darmo" tylko że na konto przychodzi wypłata po potrąceniu tego co dostałeś za te "darmo". Sprzedaje mleko i buraki, towary które się nich produkuje kupuje w sklepie: mleko, śmietana, cukier. Może kiedyś się kupowało cukier w cukrowni ale to już nie są te czasy musisz sobie trochę odświeżyć wiadomości.

Edytowany przez lamborghini105, 06 marzec 2011 - 21:30.

Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#368 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 648 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 07:40

Strajk Rolników 2011

Nie wiem skąd ty wiesz że np. ten co oddaje mleko do mleczarni bierze sobie "za darmo" ich produkty, bo może ty czegoś nie doczytałeś, owszem cały miesiąc bierze jak chce "za darmo" tylko że na konto przychodzi wypłata po potrąceniu tego co dostałeś za te "darmo". Sprzedaje mleko i buraki, towary które się nich produkuje kupuje w sklepie: mleko, śmietana, cukier. Może kiedyś się kupowało cukier w cukrowni ale to już nie są te czasy musisz sobie trochę odświeżyć wiadomości.

Po pierwsze lamborghini105 wystarczy przeczytać mój temat ze zrozumieniem aby wiedzieć, że nie napisałem, że ktoś dostaje produkty z mleczarni za darmo kupuje je po prostu taniej niż w sklepie gdyż omija marżę hurtowni i marżę sklepu... Co do cukru to moje wiadomości są pewne gdyż sam nosiłem worki 25kg z cukrem który został przywieziony z cukrowni, nie twierdzę, że dostali to za darmo bo tego nie wiem ale na pewno nie płacili 5zł/kg... Wiem jak jest bo tak mają rodzice mojej dziewczyny i sami mi nawet o tym mówili... Pozdrawiam

Edytowany przez danield28, 07 marzec 2011 - 07:42.

#369 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 08:32

Strajk Rolników 2011 Jak ktoś chce może się nie uczyć przymusu powyzej podstawówki nie ma. Oczywiśxcie błędy wszędzie się zdażają to raz a dwa w urzędach siedzą rózni ludzie nie koniecznie z wymaganymi kompetencjami.
Ktoś napisał na poprzedniej stronie o c5 i bmw 3. Większej głupoty chyba nie dało się wymyśleć. Przecież to są dwa różne auta. Trzeba by było z c5 porónać o bmw 5. Nie wiem skąd ludzie te głupoty biorą, może faktycznie jeśli już się uczyć nie chce to może coś chociaż poczytać.
Wzrost cen spowodowany jest coraz wyższymi kosztami przetowrzenia i dystrybucji produktów. Popytajcie tych co mają firmy płacą zus podatek vat, podatek dochodowy, podatek od metrów, placu, biura, fabryki i wiele inncyh. Nie mówie już o pensjach dla pracoweników, rachunkach itd.

#370 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 09:09

Strajk Rolników 2011 Popytajcie też ile owym pracownikom płacą i dlaczego mimo braku jakiejkolwiek opłacalności ciągle dokupują place pod budowę,budują domy czy też kupują nowe auta...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 09:44

Strajk Rolników 2011

Po pierwsze lamborghini105 wystarczy przeczytać mój temat ze zrozumieniem aby wiedzieć, że nie napisałem, że ktoś dostaje produkty z mleczarni za darmo kupuje je po prostu taniej niż w sklepie gdyż omija marżę hurtowni i marżę sklepu... Co do cukru to moje wiadomości są pewne gdyż sam nosiłem worki 25kg z cukrem który został przywieziony z cukrowni, nie twierdzę, że dostali to za darmo bo tego nie wiem ale na pewno nie płacili 5zł/kg... Wiem jak jest bo tak mają rodzice mojej dziewczyny i sami mi nawet o tym mówili... Pozdrawiam

Bajki piszesz. Sam byłem plantatorem buraka i w cukrowni chciałem wziąść 50kg cukru i zrezygnowałem bo cena była porównywalna jak w sklepie. Cena 5zł jest od kilku dni, a jak ktoś brał w listopadzie w cukrowni to pewnie po cenie rynkowej coś około 3zł. Myślisz ze w cukrowni biorąc 10kg cukru dostaniesz lepszą cenę jak hurtownia co bierze 100ton?

#372 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 09:56

Strajk Rolników 2011 Ile by nie płacili są to zawsze jakieś koszty. Co do domów dlaczego mają sobie nie zbudować jeśli kogoś stać. Tak samo jest z rolnikami są tacy co budują nowe domy kupuja nowe auta. Jeśli zatrudniają pracowników tez płacą im tyle ile akurat na rynku za podobną pracę się płaci. Na rynku czy to pracy czy produktów rolnych decyduja siły popytu i podaży. Nadmiar wieprzowiny jest w całej europie takze ja bym się nie spodziewał wzrostu cen nawet za kilka lat. Chyba że znaczna część chodowców zbankrutuje lub sie przekwalifikuje.
Jeśli uważacie, że pośrednicy czy też przetwórcy produktów rolnych robia taki biznes, tak się na was dorabiają. Dlaczego nikt nie otwiera takiego interesu. Przecież było kilka edycji róznicowania działalności pozarolniczej, będzie jeszcze jedna. Można otworzyć piekarnię, masarnię założyc hurtownie. Przecież to takie kokosy.

Edytowany przez hubertuss, 07 marzec 2011 - 10:01.

#373 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 10:09

Strajk Rolników 2011 Dziś strajk nieopodal mnie w Radzyniu Podlaskim. Od godziny 11 do 14 ciągniki będą wolno jeździć po drodze krajowej 19.

#374 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1233 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 07 marzec 2011 - 11:21

Strajk Rolników 2011 zdaj relacje jak tam było :rolleyes:

#375 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 14:45

Strajk Rolników 2011 CiquitaB chyba na str. 15 pisał o polskim prawie. Proponuję strajk pod hasłem "Od-biurokratyzować Polskę". Pod tym hasłem, może nie będzie kłótni świniarzy/krowiarzy i innych. Może też dołączą się inne zawody. Tak się zastanawiam, czy wogóle rolnikom dopłaty są potrzebne? Podobno miały rekompensować wzrost ŚOR, ON i innych oraz zapobiegać wzrostom żywności. I co? I g...o z tego wyszlo. A papierów jeszcze więcej i nawet d..y nie można sobie nimi podetrzeć. Dopiero po x latach ;)

#376 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 15:10

Strajk Rolników 2011 http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html

#377 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 15:50

Strajk Rolników 2011 A wracając jeszcze do tych papierów. Dziś jako świadek zeznawałem nt. homologacji ciągnika. Ktoś jakiś przekręt zrobił a potem ktoś go pod.....olił. Kto winien? Ten co zrobił przekręt (a może nawet nie wiedział, że go robi), czy ten co go pod....olił. Już nie wnikam kto go pod....lił. W trakcie zeznań mówie do Policemana - "Zaraz zadzwonie do tego sprzedawcy i mu powiem: Chłopie sp....alaj z tego kraju". Już na koniec to odechciało mi się jakiejkolwiek roboty. Papiery, po to one bo najłatwiej się na nich pomylić. I co wtedy? Winien!!! A wracając jescze do tej polskiej mentalności. Ktoś na forum pisał mi żebym sobie kupił większy ciągnik bo bede gorszy od sasiad. Idiota jak dla mnie. Problem może polega na tym, że przestaliśmy nazywać rzeczy po imieniu. K...wa to kobieta businesswoman. A jak chcesz mieć awans to daj d..upy lub kolege podp....ol. Sory za ten mój język, ale staram się nazywać rzeczy po imieniu.

Kiedyś nawet pani z WiORiN powiedziała coś takiego: "Zamiast jechać w teren i sprawdzać choroby, musimy te papiery wypisywać!". A gdzie jest jedno okienko? Jutro badanie bydła i co znowu? Paszporty, papiery, kolczyki! O zgrozo. Ostatnio w ARiMR byłem, jakaś żonka chciała cielaka zarej.. Oczywiście upoważnienie od męża wymagane przez młodą pracownice ARiMR. Całe szczęście siedział obok starszy pracownik ARiMR i pogonił tą młodą hehe.

Papiery ewoluowały. Za komuny były teczki ;)

Koniec świata idzie ;) Ropa w zawrotnym tempie szybuje w górę. Na zachodzie obniżają prędkość na autostradach. A w Polsce? Podwyższają hehe. I weź ich teraz dogoń hehehe.

Edytowany przez zmija2a, 07 marzec 2011 - 19:47.

#378 Share Binladen

Binladen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:na wsi podstawa jest znaleźć wybrankę płci pieknej,którą interesuje rolnictwo i bedzie kochała męża a nie jego pieniądze, bo w innym przypadku potem są tylko opłakane skutki takiego materializmu i bezczelności

Napisany 07 marzec 2011 - 20:03

Strajk Rolników 2011 Skończcie z tymi strajkami bo to woła o pomstę do nieba ,ciężkie czasy dopiero nadejdą to się z rozumem nie pozbieracie, zresztą jak tak dalej będzie w afryce to wybuchnie wojna światowa i dopiero może wtedy ludzie zaczną sie szanowac i będzie mógł sąsiad na sąsiada patrzeć i ręke mu poda, musi przyjść na wszystkich sprawiedliwość :mellow:
Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

#379 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1233 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 07 marzec 2011 - 20:08

Strajk Rolników 2011 tak, tak i co jeszcze powiesz??? takie strajki powinny się odbywać co najmniej raz na tydzień w każdym województwie, aż ceny się nie zmienią, a jak przestaniemy strajkować to sobie w ogóle o nas zapomną i będą robić co chcą z rolnikiem ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 20:28

Strajk Rolników 2011 BinLaden, nie wydaje mi się żeby ludzie chcieli strajkować. Ale jak k...a co nie którzy do sądu idą po wyrok? Papier wszystko przyjmie itd.. Papier ważniejszy od wiedzy? Chwasty trzeba wyrywać. Ludzie opanujcie się. Wiadomo każdy lubi mieć pieniądze. Tylko czy każdy powinien je mieć? Ja tam wole je wydawać niż mieć ;)

A i jeszcze jedno woli ścisłości. Żeby je wydawać to trzeba je mieć, a żeby je mieć to najpierw trzeba na nie zapracować. Ot taka prosta filozofia. A po drodze są papiery, na których łatwo się pomylić. Potem donos, siedzisz i nie pracujesz. Byki z obory w okolicy wyprowadzają. I co myślisz, że prokuratura coś robi? Goo...o prawda. W papierach siedzi i sie dobrze wytrzec nie może. Temat rzeka. Pzdr.

Edytowany przez zmija2a, 07 marzec 2011 - 20:52.