Vladoo1

Strajk Rolników 2011

Polecane posty

deutzrolnik    5

gdyby nie rolnicy to tak naprawde żywność by podrożała o połowe i może wtedy by przejżeli na oczy ci z miasta !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15371

Dobra akcja, tylko powinni starymi rzęchami jechać, to by biedę bardziej odbierali urzędasy i mieszczuchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Na filmiku widać jedną czwórkę i chyba jakiegoś ruska. Gdzie reszta? Wszyscy JD, NH, Case'y i Valtry :mellow:

60-tkami powinni zajechać :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

-22 rano było i sporo starych sprzętów zawiodło bo miało być jeszcze więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rendas    11

W każdym województwie w tym samym dniu wszyscy rolnicy powinni jechać do większych miast i strajkować . Była by lepsza akcja niż w Egipcie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Nie wiem czy się śmiać czy płakać widząc opinię na dany temat "Rolnik pracuje tylko kilka razy w roku, teraz nie widać na polu ani jednego rolnika, od kilku miesięcy. <20.02.11, 01:24 >" to mówi samo za siebie jakie jest pojęcie ludzi w Polsce na temat rolnictwa. Smutne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram te strajki...Przecież tak długo to się nie utrzymamy ;[ ,tych w warszawie to powinnismy wyszczelac jak kaczki ;[

A powinnismy zrobic najazd na warszawe i zrobic tak:

To bylby czad :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

tam to jeest konkretnie w polsce tez powinno sie gnoj wywiesc na ulice niech poczuja czym pachne chodowla swin :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Popieram akcję , ale wstydziliby się stawać do strajku w takich maszynach. Co sobie pomyśli mieszczuch widząc rolnika strajkującego w maszynie za 400 tys zł. Myślę, że tym którym jest naprawdę żle to tam nie było.

 

Ps. najładniejsze Valtry i MFy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

"Polscy rolnicy od momentu wejścia do Unii Europejskiej zgarnęli ponad 100 mld zł. Na jedno gospodarstwo wypadło 54,4 tys. zł – informuje rp.pl." co to jest 55 tys zl dla sredniego rolnika, jeszcze w tak dlugim odstepie czasu <_< te mieszczuchy ani nie wiedza ile przez rolnictwo potrafi rocznie sie przewinac kasy. z drugiej strony nie dziwie sie, ze pisza takie rzeczy jak to, ze rolnik zbiera duzo kasy, skoro litr mleka w sklepie kosztuje ok. 3 zl albo schabowy (dokladnie nie wiem) powiedzmy te 10 zl za kg ;[ miastowi mysla, ze ta cala kase zabiera rolnik.

 

no fakt, stawienie sie na strajk, Fendtem ktory kosztuje ponad pol miliona zl, nie swiadczy o biedzie na polskiej wsi, przynajmniej tak widza to miastowi. ich nie obchodzi, ze rolnik bierze kredyty, przeciez czyms musi to splacic.

Edytowano przez Henius91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Ludzie opanujcie się z tym strajkiem... Wolny rynek rządzi się swoim prawami i nie ma przywilejów... Każdy wie że cena świń jest niska od kilku lat to po h*j to jeszcze trzymać... Zresztą brak słów na takie coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś trzeba robić na wsi, każdy stara się koncentrować na jednym, ktoś i świnki trzymać musi a ta cena to śmiech podług nakładu, niech by przetwórcy po dokładali to wtedy by się głośno dopiero zrobiło. Trzeba strajkować bo nie ma innego wyjścia dlatego, nie rozumie wypowiedzi danield28.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

tu był strajk jak mniemam by urząd wziął się do roboty i znalazł złodziei co wyłudzili pieniądze (no raczej mięso)

Była już w "Sprawie dla reportera" ta sprawa a może podobna wydoili z rolników kasę mln-y :blink: :blink: :blink: a winnych nie ma :o :o :o jak i zapłaty dla rolników

 

A co wy gadacie wolny rynek jaki wolny rynek po prostu dużo więęększy rynek Unia cały czas kombinuje jak wcisnąć swoje produkty (i nasze po części) ale tamci w zamian swoje wciskają. A inne kraje potrafią zawalczyć o Swoich rolników a u nas cicho siedzą jak mysz pod miotłą :(

 

Co do tych ciągników nie ma co się tłumaczyć czy na kredycie czy już spłacone ;) po prostu taki potrzebny by się obrobić a w mieście niech się cieszą że mają robotę bo z drzewa one nie spadły :P

Edytowano przez sebe1033

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Strajk po prostu nic nie da... Nikt nie ma takiej mocy i nie powie od jutra świnie po 5 zł/kg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

Ale chociaż rolnicy dali znać ze żyją i ze z nimi trzeba się liczyć lepiej tak niż nic nie robić,czy to będzie złe czy dobre jak się mówi ale się mówi coś jak Doda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Oglądając ten filmik choć sam jestem rolnikiem mam mieszane uczucia co do jego sukcesu - na pewno nikt z miasta nie zrozumie protestów rolników przy takiej akcji, - bardzo łatwo wyprowadzić ludzi na ulicę i krzyczeć że jest źle.

Ale tym którym jest naprawę ciężko to tam nie widziałem - filmik pokazał w pewnym sensie jak rolnicy wyciągnęli pieniądze z unii, a chyba o coś innego chodziło.

Kto to wo gule organizował?

Popieram protest czy walkę o przyzwoite ceny ale na tym trzeba się znać.

Wyobrażam już sobie ludzi z miasta widząc ten protest a nawet oburzenie - nie tędy droga.

Ale starymi szrumpami jak rolinicy wyjechali by do policja mandatów by nie nadązyła pisać :huh:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobre trochę by podbudowali policje mandatami.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

To kiedy wybieramy się na ul.Wiejską zrobić trochę wiejskiego klimatu;p?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Boże, widzisz a nie grzmisz. Gratuluję niektórym myślenia. Dlaczego najwięcej narzekają Ci co mają najlepszy sprzęt? Nawet na tym filmiku. Podobno bieda na wsi, niskie ceny, brak opłacalności a jednak nowe JD, MF, Valtry czy Fendty są kupione. Zdradźcie tą tajemnicę rolnikowi który ma stare traktory, skąd macie pieniądze? W sumie jak było zimno to lepiej było Mercedesami czy BMW podjechać. Wtedy w TV to by tak pięknie opowiedzieli naszą biedę że, kraj by nam współczuł.

Mieszczuchy nie za bardzo są przychylni do polskiego rolnika. Jak jeszcze zrobicie burdel w Warszawie to w ogóle Nas znienawidzą i będziemy traktowani z pogardą. A pamiętajcie że to oni kupują nasze towary. To mieszczuchy decydują jaki towar włożą do koszyka w sklepie. I to oni maja władzę a nie ludzie przy Wiejskiej. Nie lepiej żyć w zgodzie z tymi co kupują codziennie nasze mleko? Nie lepiej jest go uświadomić że na cenę tego mleka rolnik ma mały wpływ i mało co na nim zarabia? Nie lepiej jest go uświadomić że krakowska jest zrobiona z mięsa pochodzącego z Niemiec a nie Polskiego? Pamiętajmy że, Nasza żywność jest smaczna i ceniona przez obywateli naszego kraju i trzeba ją promować wśród naszych aby wybierali krajowe produkty. W taki sposób zahamujemy import do Polski. Po drugie sami musimy eliminować pośredników i sprzedawać produkty bezpośrednio do odbiorców. Wtedy i zyski będą większą. A jeśli warszawiak będzie nam przychylny, będzie nam współczuł to i nagle politycy bardziej zainteresują się rolnikami aby nie stracić swoich wyborców. Tylko to wszystko trzeba robić spokojnie i poświęcić na to trochę czasu i pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

kolega tu dobrze mówi

trzeba promować swoje i uświadamiać klientów omijać zbędne łańcuszki

ale na moją głowę ten strajk pokazał raczej ze rolnicy przeinwestowali i nie są w stanie przeżyć trochę cięższych lat

a nie oszukujmy się gospodarstw to jest przedsiębiorstwo

kontraktów nie chcemy bo w danym momencie na rynku zarabiamy więcej a jak jest kryzys to narzekamy ze nie ma ceny

niestety tak jest jakieś rezerwy trzeba trzymać

nie wolno robić czegoś na styk do czego zostaliśmy przyzwyczajenie, czasem trzeba oduczyć inwestycje

czasem 2 tysie więcej spłaty to stanowczo za dużo

 

ja słysząc o kryzysie czekałem aż to dotknie rolnictwa i nie jestem zdziwiony

bo to branż prymitywnych dotyczy na końcu a właśnie do takich należy rolnictwo

wiec krach w tym roku był do przewidzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj