Vladoo1

Strajk Rolników 2011

Polecane posty

19Damian89    0

Co do wyksztalcenia ma ono malo wspolnego z praktyka bynajmniej w tym zawodzie .. moze byc rolnik po zawodowce i po studiach nie wiadomo jakich a nie powiedziane ze ten po studiach jest madrzejszy czy cos od tego co konczyl zawodowke bo szkola nie nauczy logicznego myslenia ani doswiadczenia tylko schematy tabelki itp. Wiem bo sam konczylem technikum samochodowe i widzialem jak sie przekladala teoria ze szkoly na praktyke na warsztacie najmadrzejszy w klasie (najlepsze oceny) na warsztaatch nie wiedzial gdzie jest jaki pedal w samochodzie a ci co mieli problemy z nauka na warsztatach nie mieli problemu z niczym.. Logiczne myslenie i przemyslane decyzjeto jest klucz do sukcesu a nie to kto jaka szkole skonczyl moim zdaniem ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1
Cicho Panowie bo Was zlinczują i wyzwą od mieszczuchów nie rozumiejących realiów wsi.

no bo taka jest prawda, każdego chyba wkurzałoby, że musi dokładać do interesu, jak są strajki lekarzy, pielęgniarek itp to taki mieszczuch nic nie powie, bo to mu "zwisa", ale jak zacznie się strajk rolnika, to już gadki, że takie drogie maszyny mają i czego oni jeszcze chcą;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieszczuch nie rozumie że te maszyny to do pracy a nie do rozrywki jak ktoś chce być na rynku to musi inwestować w coraz większe i lepsze maszyny bo nic w małej produkcji się nie opłaca.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie rozumie ktoś tu słowa pisnaego. Napisałem wyrażnie, że prywatny przedsiębiorca nie wspominam już o taksówkarzu, fryzjerze itd może tylko pomażyć o takim dofinansowaniu do swoiej działalności. Pozatym ci przedsiębiorcy tez by mogli kredytów bez głowy nabrać i niech rząd spłaca.

Co do wykształcenia to normalnie, żenada jak komuś szkoła nic nie dała to już nie chce mi się komentować tego. Potem widać w urzędach jak ludzie najprostszych druków wypełnić nie umieją normalnie szok. Edukacja w dzisiejszych czasach to podstawa nawet na wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Po co marzyć o taaaakim dofinansowaniu-lepiej marzenia wcielać w życie,taksówkarz czy też fryzjer nieźle zapewne sprawdzi się w roli (i na roli :D ) rolnika-wiesz i wykształcenie nie to i druczek potrafi wypełnić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

i to mówi osoba która nigdy w życiu nie była w biogazowni ani nie stała przy wiatraku. W biogazowni nie śmierdzi tylko jest specyficzny zapach tego co jest przetwarzane ale nie śmierdzi.

TO raczej była taka metafora. ale określenie specyficzny zapach jest dość szerokie i można pod nie wszystko podciągnąć jednym smierdzi gnój a dla mnie to jest specyficzny zapach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

@hubertuss widziałeś kiedyś jak urzędnik wypełnia druki w innym urzędzie jako interesant, he he.

Ponadto wielu urzędników pisze przed nazwiskiem skrót mgr z kropką.

Znam też ludzi którzy ledwo zawodówkę ukończyli a prowadzą własną działalność i dobrze zarabiają, również są wśród nich bardzo dobrzy pracownicy.

 

Co do kupna przez rolników nowych ciągników, skoro mogą jeździć starymi C-330 i C-360. Dlaczego miastowi nie jeżdżą starymi Syrenkami i Trabantami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ok też znam ludzi po technikum np czy zawodówce, którzy sobie radzą w życiu. Ale naprawde teksty typu wykształcenie nie wazne bardzo mnie śmieszą. Szkoła może i nie uczy dokładnie tego co potem jest w danym zawodzie itd. Ale uczy postrzegania świata, myslenia, umiejetności szukania informacji itd.

Nie mówie, że mają jeździć starymi ursusami. Ale skoro sytuacja na rynku trzody jest zła od lat zyski nie pewne to może zamiast fendta np trzeba było kupić zetora. Fendta by sobie kupił ten kogo na to stać. Co do tego w jakiej roli mogli by się sprawdzić fryzjer czy taksówkarz to pusta dyskusja jest. Równie dobrze można napisać, że skoro ci rolnicy nie mają kasy to niech w totolotka grają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Gdzie się odbyły na dniach strajki...? Bo coś cicho w telewzji, świnie podrożały i już zaczyna sie opłacać...? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Pisząc o starych ciągnikach, miałem na myśli ogólną opinię na temat kupowania przez rolników nowych ciągników. Skoro miastowi nie jeżdżą starymi samochodami to dlaczego rolnicy mają pracować starymi maszynami.

Ta część mojego posta nie była kierowana do konkretnej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze a "miastowych" kolą w oczy dotacje z unii jakby je za darmo rolnicy dostawali :unsure:

I rzeczywiści sprawdza się porzekadło "jak cię tak cię opiszą" więc na strajki to najlepiej starymi gratami i w gumakach bo te nowe sprzęty to w oczy zbyt mocno kłują :P:( . A czy jak na przykład strajkują ludzi z branży pora rolniczej to ja mówię by pomyśleli i obniżyli koszty ... hmm np nauczyciele strój roboczy (tzn do szkoły) mogą kupic se tańszą odzież mniej oficjalną ;) , firmy transportowe ciągniki stara , kamaza, ; a jaki zyski będą mieli :lol:

 

chodzi po prostu o to by cena była powyżej kosztów produkcji i nie równała się z ceną padliny z zachodu. I cieszcie się że ktoś chce hodować świnie bo może byc tak jak z burakami czyli cukrem podoba się ta cena bo mi nie bardzo

 

Ps I patrzycie (miasto) tak na te dotacje z unii dla rolników a o swoje malo co się nie wywrócicie a nie zauważycie :lol: , Znajoma dostała bo przekwalifikowała się , na urządzenie gabinetu manicuru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

To co @Słomek umieścił na YT ,,Świnie znów lecą w dół... jeśli sytuacja się nie zmieni na rynku świń to w przyszłam miesiącu może odbędzie się kolejny jeszcze liczniejszy strajk ale on już nie będzie pokojowy przejdziemy do bardziej drastycznych kroków!!! I z garażów wyjadą także stare poczciwe sprzęty!!!''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby Ci z miasta zobaczyli jak jest teraz dobrze hodować trzodę chlewną to by musieli pochodzić do pracy przez miesiąc a później jeszcze zapłacić pracodawcy 200zł żeby nie mieli za dużo.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Gdzie się odbyły na dniach strajki...? Bo coś cicho w telewzji, świnie podrożały i już zaczyna sie opłacać...? Pozdrawiam

 

no juz po 5.5 za żywą dają i idzie w góre. :lol: :lol: :lol:


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

mogli chociaz pojechac starymi obdartymi ursusami a nie same nowki JD NH VALTRY CASE MF tak chcieli pokazac jak im jest ciezko i nie maja co jeść ? nie wiem czy dobry sposob wybrali

Edytowano przez ZetorPower

zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    162

teraz gdzie się nie spojrzy krzyczą że wszystko drożeje mąka chleb a dlaczego jest tak bo sawicki przenicę w tam tym roku za grosze wysprzedał z magazynów a teraz niema z kąd kupić ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

teraz gdzie się nie spojrzy krzyczą że wszystko drożeje mąka chleb a dlaczego jest tak bo sawicki przenicę w tam tym roku za grosze wysprzedał z magazynów a teraz niema z kąd kupić ;[

 

nie tylko w posce zywnosc drozeje ale prawie na całym globie, no w polsce moze jednam z bardziej znaczacych czynnikow jest drogie zboze ale i przyczynia sie do tego paliwo a to drożeje wszedzie i juz nie długo dojdzie do tego ze kraje "trzeciego swiata" nie bedzie stac na kupowanie zywnosc z poza swoich panstw i z powodu głodu beda protestowac zaczna wybuchac wojny domowe i uciekac min do europy za wszelka cene tak wiec nadchodza ciezkie czasy narazie cieszcie sie tym co macie bo potem nie bedzie juz tak różowo


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

nikt nikomu nie zabrania posiadać John Deere'a czy Fendt'a, ale jak ktoś taki sprzęt posiada i do tego gada że ma biedę to coś jest nie tak... Czy nauczyciele, lekarze czy stoczniowcy przychodzili w garniturach i podjeżdżali nowymi mercedesami czy BMW...? W mieście każdy kupuje samochód na jaki go stać i nie ma takiego problemu i kupuje często samochód używany, a co rolnik ma biedę a jeździ fendtem czy John Deere, jak go stać na te marki to ma pieniądze bo za tą samą kasę miałby o wiele tańszego New Hollanda czy Case... Nie wspomnę już że jak jest taka biedą na wsi to są jeszcze tańsze Ursusy czy Zetory ale żeby nie było tak źle aby był jednak ten komfort i zachodnia marka to jest od tego własnie wspomniany NH i Case, ale sąsiad ma JD to co ja będę gorszy... Z resztą byłem w zeszłym roku na Agroshow i doświadczyłem na parkingu samochodowym jaka to jest bieda na wsi, aż ja z miasta wstydziłem się postawić tam mój samochód... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że wiele razy jest tak jak pisze danield28 że jak jeden na wiosce kupi JD to już każdy bierze ciągnik z tej marki żeby nie być gorszy.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

rolnikowi to już mówią,żeby starymi ciągnikami jeździli, a on właśnie tym ciągnikiem zarabia, a np taksówkarze dlaczego jeżdżą Mercedesami??? przecież Maluch też samochód... tylko, że oni na maluchu nie zarobią, tak samo rolnik, chce mieć dobry sprzęt, żeby jechać w pole i się nie martwić o ciągnik, a nie jechać w pole i pół dnia przy nim grzebać;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

@UrsusCzesio

 

Nie wiem gdzie ty masz te 5.5 <_<

U mnie wczoraj bylo 3.95 ;)

No ja wiem po ile są są ale wiesz to taki chłyt :D

 

Słuchaj daniel wielki specu od wszystkiego. Co za problem wziać Johna czy Fendta żaden każdy moze kupić idziesz do banku zadłużasz się do śmierci i masz.


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem po ile są są ale wiesz to taki chłyt :D

 

Słuchaj daniel wielki specu od wszystkiego. Co za problem wziać Johna czy Fendta żaden każdy moze kupić idziesz do banku zadłużasz się do śmierci i masz.

 

Za to dzieci robią już super maszynami które spłacił Ojciec.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
Co za problem wziać Johna czy Fendta żaden każdy moze kupić idziesz do banku zadłużasz się do śmierci i masz.

 

To po h*j narzeka, że ma biede...? :blink:

 

 

rolnikowi to już mówią,żeby starymi ciągnikami jeździli, a on właśnie tym ciągnikiem zarabia, a np taksówkarze dlaczego jeżdżą Mercedesami??? przecież Maluch też samochód... tylko, że oni na maluchu nie zarobią, tak samo rolnik, chce mieć dobry sprzęt, żeby jechać w pole i się nie martwić o ciągnik, a nie jechać w pole i pół dnia przy nim grzebać

 

Nie widziałem nigdy taksówki jako super BMW i najlepszego mercedesa... Jasne, że mogą mieć maluch ale maluch nie jest przeznaczony do publicznego transportu ludzi, tak samo jak ty nie będziesz orał c330 pługiem z 4 skibami... Ja nie mówię, że mają jeździć starymi traktorami ale nowymi ale może bardziej ekonomicznymi np. New Holland, Case, Zetor, nie każdy polak w mieście ma Mercedesa czy BMW są inne marki citroen, peugeot... Ja już powiedziałem każdy zna cenę wie ile co kosztuje więc jeśli ktoś daję 50 czy 100 tys więcej za traktor a mógłby kupić z taką samą specyfikacja taniej to chyba jednak ma kasę jak dla niego 50-100 tys nie ma różnicy... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

to CI powiem teraz jak jest z autami za nowego citroena C5 dasz 110 tys a za bmw seri 3, 130 tys za 5 lat cytyne sprzedaz za 30 a bmw za 60 i tu jest różnica wsiądź do bmw po przebiegu 200000 km a do bmw z takim samym przebiegiem i co zobaczysz?? za co placisz w salonie jakość materiałów wykończenie i tradycja:) ja jeźdze bmw e36 ojciec ma C klase i nigdy tej marki nie zmienie bo nie warto:) z ciagnikami jest to samo :) ja francuza za hu** pana nie kupie nawet audi co kupujesz używke i musisz pasek rozrządu wymieniac za ponad 1000 zl? to nie jest współczesne rozwiazanie albo zawieszenie wielowachaczowe niby audi dobre ale tego tez duzo osób nie wie takie nawiązanie i sprowadzenie na ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj