Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case JX 95 problemy z hydrauliką

60 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bandzius14

bandzius14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 22 luty 2011 - 09:33

Case JX 95 problemy z hydrauliką Witam wszystkich:)
Mam pewien problem z Hydraulika w ciagniku Case JX 95 mam juz go trzeci rok i nie bylo zadnego problemu:)
teraz sie pojawil poniewaz kupilismy nowy plug i agregat.Ciagnik sobie radzi w polu z tym dobrze ale jak sie po orze z godzine olej sie nagrzewa i nie podnosi;/ trzeba chwile poczekac i podniesie;)
Dlatego chcialem sie dowiedziec co zrobic zeby nie bylo takiego problemu z podnoszeniem np jak zwiekszyc udzwig pomy silownika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case JX 95 problemy z hydrauliką Dzisiaj, 13:27
  •  

#2 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 22 luty 2011 - 14:18

Case JX 95 problemy z hydrauliką Piszesz trochę bez sensu a hydraulika jest na ryle skomplikowana że pasowało by to obejrzeć na forum masz amłe szanse ze ci ktoś pomoze i trafnie to zdiagnozuje.
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#3 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 22 luty 2011 - 18:29

Case JX 95 problemy z hydrauliką Ja bym, na początek, spróbował wymienić filtr od oleju hydraulicznego. Nie jest to zbyt kosztowne, a może pomóc. Miałem podobny przypadek w ciągniku MF, nie dość, że po rozgrzaniu oleju podnośnik nie podnosił, to jeszcze ginęło wspomaganie kierownicy, wymiana filtra pomogła. Ale to tak jak kolega Mariusz napisał, poruszanie się we mgle, najlepiej by było zobaczyć to i pomierzyć ciśnienie oleju w punktach diagnostycznych.

#4 Share bandzius14

bandzius14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 22 luty 2011 - 20:40

Case JX 95 problemy z hydrauliką filtr jest OK jak i popa czy rozdzielacz tez poprostu chcialem sie dowiedziec czy mozna zwiekszyc udzwig po nie radzi sobie z plugiem ;/ np jak zamontowa tam chlodnice oleju czy nawet silownik popocniczy czy ktos mial z tym stycznosc

#5 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 22 luty 2011 - 21:10

Case JX 95 problemy z hydrauliką A jaki masz pług do tego JX95? Jaka jest masa tego pługa?

#6 Share bandzius14

bandzius14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 22 luty 2011 - 21:15

Case JX 95 problemy z hydrauliką Mam do niego Akpila KM 80 3+1 i on wazy prawie 1200

#7 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 22 luty 2011 - 22:03

Case JX 95 problemy z hydrauliką piszesz że filtr ok,a występuje to po rozgrzaniu oleju-mnie to wygląda na pompę lub niewłaściwy olej.

warto by było jeszcze ciśnienie w hydraulice sprawdzić.

#8 Share bandzius14

bandzius14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 22 luty 2011 - 22:16

Case JX 95 problemy z hydrauliką Jest napewno wszytsko ok z Olejem filtrami bo kuzyn ma taki sam ciagnik i tez to samo sie dzieje tylko ze on troche dluzej po orze bo ja mam wiecej motogodzin zrobiony

#9 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 22 luty 2011 - 22:19

Case JX 95 problemy z hydrauliką A jak jest z szybkością podnoszenia? Pług podnosi równie szybko jak lżejsze maszyny?

#10 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 22 luty 2011 - 22:26

Case JX 95 problemy z hydrauliką wskazuję na pompę-wybiegana i po chwili ciśnienie nabija przy rozgrzanym oleju,sprawdź ciśnienie.

ja mam TD(to jest to samo),z tur 3+1,po całym dniu orki śmiga do góry jak wariat.

olej to jaki masz,zgodnie ze specyfikacją,czy jakiś tylko GL4?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share bandzius14

bandzius14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 22 luty 2011 - 22:38

Case JX 95 problemy z hydrauliką Nie wiem jaki OLej mam wiem tyle ze jest to orginalny ze serwisu kupiny chydrauliczny
zastanawiam sie czy nie zamontowac przy nim silownika wspomagajacego:)
Ale twoj plug to jest zagonowy i on wazy z 600 kg a moj jest obracany i wazy 1200kg

Edytowany przez bandzius14, 22 luty 2011 - 22:39.

#12 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 22 luty 2011 - 23:32

Case JX 95 problemy z hydrauliką dokładna waga pługa to 970 kg.przodek z 400 kg nawet podrywa jak z ziemi wyciąga.

twój pług jest cięższy nie mówię,ale powinien sobie radzić.

serwisy mogą lać to co do zetorów,a nie powinny,sprawdzałem w hurtowni statoila,wszystkie GL4 się nie nadają,może przez podnośnik,ma wymagania.

próbowałeś na drugich otworach w cięgnach wieszaki zaczepić,zakres wysokości się zmniejszy ale udźwig dużo polepszy.może nawet ramiona na wieloklinie przestawić,bo nie w każdym położeniu udźwig największy-dźwignie i fizyka,coś w tym jest.o 100 kilo może by poprawił,a więcej ci nie potrzeba

#13 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 23 luty 2011 - 09:17

Case JX 95 problemy z hydrauliką Dzwoniłem do Case i powiedział mi facet że w tym modelu nie da rady zwiększyć udźwigu:( g*** w ciula polecieli przy zakupie że zwiększyli udźwig przy nim nam teraz ciekawe czy da radę sprzęt targać:/

#14 Share bandzius14

bandzius14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 23 luty 2011 - 09:28

Case JX 95 problemy z hydrauliką moj z zagonowy tak somo sobie radzi elegancko i nawet z drugi obrotowym ale teram mam nowy i nie po to kupowalem 4 zeby jedna stala odkrecona;/ dlatego chcem zwiekszyc
I takze zmienialem tez na dziurach i podnosi tak ja wczesniej byc moze jest cos nie tak z rozdzielaczy czy pompa ale raczej chyba nie bo kuzyn ma takiego samego i to sama z mojim plugiem bylo;/

A powiem ci tak z tym serwisem umnie bylo to samo nawet nikt nie wiedzial jak to zrobic;/
Ale przeciesz w ciagnikach JX i JXU byla montowana ta sama pompa i JXU mial juz wiekszy udzwig o tej samej mocy ciagnika takze musi sie dac jakos rade zwiekszyc udzwig;) Tak jak mowi kupiny nowy sprzed i nie jest on wykorzystany na maksa ;/

#15 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 23 luty 2011 - 09:30

Case JX 95 problemy z hydrauliką Dzwoniłem do jednych i mówił facet że jest opcja ale radzi ustawień fabrycznych nie zmieniać

#16 Share bandzius14

bandzius14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 23 luty 2011 - 09:34

Case JX 95 problemy z hydrauliką Wiesz co mi szkodzi zaryzykowac jak i tak juz po gwarancji koles gadal tyle zeby zwiekszyc cylider tloczystka ale to za duzo rozbierania wlasnie jest z tym;/
Ale czytam na jednym twoim poscie i napisales w nim ze wiekszyles sile udzwigu tuza w case z 3,5 na 4,5 tony czy to prawda?

#17 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 23 luty 2011 - 09:37

Case JX 95 problemy z hydrauliką Na tym właśnie poza ceną polega różnica pomiędzy JX a JXU. Pierwszy to badziew o najgorszych parametrach, a w drugim wszystko jest ulepszone. Ma pewnie większe tłoki i dlatego podnośnik jest mocniejszy.

#18 Share bandzius14

bandzius14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 23 luty 2011 - 09:43

Case JX 95 problemy z hydrauliką Czyja wiem czy takie badziewie JX akURAT W MOIM OKREGU SA CZTERY TAKIE I KAZDY SOBIE CHWALI NIE NA rzekaja
Akurat umnie przepracowal najwiecej takze ja sobie go chwale bo przy tych mrozach pali jak zyeta wiadomo trzeba podgrzac go troche ale jest git;)
Tylko wlansie chodzi mi o ten udzwig zasanawiam sie nawet na taka opcjia zamontowania silownika pomocniczego:)
Co o tym myslicie;>??

#19 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 23 luty 2011 - 09:55

Case JX 95 problemy z hydrauliką Byś musiał pojechać do serwisu gdzie robią case i popytać ich ale za pewnie ci nie powiedzą cop trzeba zrobić i każą przyjechać z ciągnikiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share bandzius14

bandzius14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 23 luty 2011 - 09:59

Case JX 95 problemy z hydrauliką napewno bym donich nie zaprowadzil jakbym robil to juz sam bo by taka kase zawolali ze to przegiecie

Dodaj odpowiedź