Skocz do zawartości

Zdjęcie

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia?

772 odpowiedzi na ten temat

#101 Share michalskorupski

michalskorupski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 maj 2013 - 11:27

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? sprzedam rosadę kozłka lekarskiego i nie tylko.. ogromne ilości . Więcej info pod numerem 669526516

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Dzisiaj, 11:58
  •  

#102 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 11 maj 2013 - 11:01

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Co znaczy ogromne ilości? Daj jakieś fotki tej rozsady.

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni

#103 Share luxer

luxer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 11 maj 2013 - 16:24

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Panowie,może handel przeniesiecie na inne portale do tego stworzone.Bo zaczyna to wygladac niestosownie żeby nie powiedziec śmiesznie.Zaczynacie stosować proste techniki sprzedazy,a chyba nie o to chodzi.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 12 maj 2013 - 10:26

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Wyluzuj. Zapytałem o ilości bo Ciekawi mnie na jakich areałach ludzie uprawiają rozsadniki. Zapytałem o zdjęcia bo chciałem zobaczyć jak wygląda czyjaś sadzonka.

Edytowany przez Edin, 13 maj 2013 - 21:28.

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni

#105 Share chorzel221

chorzel221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 12 maj 2013 - 19:07

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? l

Edytowany przez chorzel221, 16 sierpień 2013 - 20:29.

Łokieć, pięta i nie ma klienta ! Gitara, siema  :D :lol: 

#106 Share mano

mano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 13 maj 2013 - 20:01

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? A czy już usuwacie pędy kwiatostanowe ?

#107 Share chorzel221

chorzel221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 15 maj 2013 - 20:08

A czy już usuwacie pędy kwiatostanowe ?

Nie , nie usuwamy :D

#108 Share mano

mano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 15 maj 2013 - 21:09

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? A co z tymi dwoma hektarami robisz? zbierasz na nasiona :blink:
I czy Ty jesteś wróżką, że wypowiadasz się za wielu? Bo jakoś z Twojej wypowiedzi nie wnioskuje, że wypowiadasz się za siebie.

#109 Share rogacz152

rogacz152

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 16 maj 2013 - 15:07

A czy już usuwacie pędy kwiatostanowe ? jak nie trza nasion , jusz można ,

Edytowany przez rogacz152, 16 maj 2013 - 15:08.

#110 Share chorzel221

chorzel221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 17 maj 2013 - 15:59

A co z tymi dwoma hektarami robisz? zbierasz na nasiona :blink:
I czy Ty jesteś wróżką, że wypowiadasz się za wielu? Bo jakoś z Twojej wypowiedzi nie wnioskuje, że wypowiadasz się za siebie.

Mówiąc my mam na myśli mnie i rodziców .... A jakie nasiona ?! raczej korzenie ..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share mano

mano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 17 maj 2013 - 23:09

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? To kto prowadzi to gospodarstwo Ty czy rodzice? Bo nie wypowiadasz się w swoim imieniu
A co do nasion to chyba jest rzeczą normalną, że jeśli się nie usunie kwiatostanu to nici z korzenia!
Popraw Mnie bo ja jestem w tym temacie nowy a Ty (Wy) masz 2 ha no to jesteś już "konkretnym" zielarzem.

#112 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 20 maj 2013 - 09:02

A czy już usuwacie pędy kwiatostanowe ?

Kwiatostany usuwa się jak najwcześniej to tylko możliwe.

#113 Share marste

marste

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 23 maj 2013 - 17:25

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Witam.W tym roku po raz pierwszy posadziłem kozłek 40arów.Wiem ,że trzeba mieć jako taką suszarnie bo sam raczej na powietrzu nie wyschnie.Pomyślałem ,że do pomieszczenia wstawię duży grzejnik wodny wymiary długość 280,wysokość 120.Grzejnik ten będzie składał się z 15 rur calowych z kołnierzem aluminiowym.Za grzejnikiem ustawie wentylator osiowy,grzejnik podłącze do istniejącego pieca co.Pomieszczenie ok 12m3,kozłek suszony na siatkach.Moje pytanie jest czy zda to egzamin?Może ktoś ma coś takiego.

#114 Share tofilek1

tofilek1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 25 maj 2013 - 16:07

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? czy ktoś się orientuje czemu w tym roku nie ruszają wcale skupy z kozłkiem

#115 Share chorzel221

chorzel221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 27 maj 2013 - 16:18

To kto prowadzi to gospodarstwo Ty czy rodzice? Bo nie wypowiadasz się w swoim imieniu
A co do nasion to chyba jest rzeczą normalną, że jeśli się nie usunie kwiatostanu to nici z korzenia!
Popraw Mnie bo ja jestem w tym temacie nowy a Ty (Wy) masz 2 ha no to jesteś już "konkretnym" zielarzem.

Więc tak gospo prowadzą rodzice a ja im pomagam :D Bo to nie jest na mnie przepisane :) Wracając do tematu kwiaty zaczynają się na całym polu rozprzestrzeniać , teraz dopiero trzeba będzie wkroczyć kosiarką :D

Witam.W tym roku po raz pierwszy posadziłem kozłek 40arów.Wiem ,że trzeba mieć jako taką suszarnie bo sam raczej na powietrzu nie wyschnie.Pomyślałem ,że do pomieszczenia wstawię duży grzejnik wodny wymiary długość 280,wysokość 120.Grzejnik ten będzie składał się z 15 rur calowych z kołnierzem aluminiowym.Za grzejnikiem ustawie wentylator osiowy,grzejnik podłącze do istniejącego pieca co.Pomieszczenie ok 12m3,kozłek suszony na siatkach.Moje pytanie jest czy zda to egzamin?Może ktoś ma coś takiego.

Zależy jakie to pomieszczenie jest duże , mimo to ja bym coś jeszcze tam wstawił :) Jeszcze jeden grzejnik i dobre wentylatory MOCNE . Pouszczelniaj drzwi i okna bo tam dużo ciepła ucieka ;/

#116 Share marste

marste

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 maj 2013 - 19:48

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Pomieszczenie ma wymiary 3x2x2m,nie ma okien ,drzwi drewniane grubości 5cm,ściany pustak ocieplony styropianem 10cm,może zamiast grzejnika z nadmuchem kupić jakąś gotową nagrzewnicę wodną tylko o jakiej mocy?

mam jeszcze jedno pytanie dotyczące kwiatostanów ,czy zamiast ręcznie usuwać można kosiarką wszystkie części naziemne skosić?

#117 Share luxer

luxer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 29 maj 2013 - 19:58

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Kolego Marste poczytaj sobie o zasadzie dzialania suszarni komorowej .To takie proste.

#118 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 30 maj 2013 - 13:44

Witam.W tym roku po raz pierwszy posadziłem kozłek 40arów.Wiem ,że trzeba mieć jako taką suszarnie bo sam raczej na powietrzu nie wyschnie.Pomyślałem ,że do pomieszczenia wstawię duży grzejnik wodny wymiary długość 280,wysokość 120.Grzejnik ten będzie składał się z 15 rur calowych z kołnierzem aluminiowym.Za grzejnikiem ustawie wentylator osiowy,grzejnik podłącze do istniejącego pieca co.Pomieszczenie ok 12m3,kozłek suszony na siatkach.Moje pytanie jest czy zda to egzamin?Może ktoś ma coś takiego.

Mam rozumieć że w pomieszczeniu będą stoły z siatki luźno ustawione (można między nimi przechodzić)? Jesli tak to wszystko sparzysz i nici z wysuszenia.

Grzejnik powinien być przed wentylatorem ustawionym w osi jednej ze ścian komory suszarniczej. Czy zda to egzamin zależy od ilości wody w obiegu i mocy pieca grzewczego. Nie rozumiem co masz na myśli do istniejącego pieca c.o. Piec centralnego ogrzewania do domu?

#119 Share luxer

luxer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 30 maj 2013 - 19:52

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Stoly z siatki to poł biedy.Wazne zeby z pomieszczenia bylo ujscie pary wodnej.Pobor cieplego powietrza z suszarni z poborem powietrza z zewnatrz musi byc zrownowazony. Edin ma racje z piecem,dodalbym jeszcze ze wazna wydajnosc wentylatora zebys dopasowal szybkosc chlodzenia nagrzewnicy,bo z tego co pamietam jesli w suszarni chcesz 40 stopni na piecu musisz miec 60.Jesli tego nie zgrasz to tylko bedziesz kladl do pieca a powietrze i tak bedzie zimne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share marste

marste

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 19:28

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? nagrzewnicę podłącze do pieca co używanego do ogrzewania domu.Z tego co rozumiem to nagrzewnica idzie pionowo przy jednej ze ścian ,za nią wentylator.rozumiem ,że wentylator nie może być za mocny żeby nie schłodzić nagrzewnicy za bardzo?piec 10kw cała jego moc może być wykorzystana tylko do suszarni.a o co chodzi z tymi siatkami ,ich ułożenie w suszarni ma znaczenie?