Skocz do zawartości

Zdjęcie

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia?

772 odpowiedzi na ten temat

#61 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 21:04

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Z ziołami jak ze wszystkim można sporo zarobić, można też stracić, ale zioła wymagają o wile więcej pracy niż np zboża. Nie sadziłem nigdy kozłka ale od kilkunastu lat "siedzę" między innymi w ziołach i nie "podniecam się tym" chciałem posadzić trochę na próbę ale to dopiero w przyszłym roku. Pamiętam jak kilka-kilkanaście lat temu kolega sprzedawał kozłek za ponad 30zł kg wtedy to były pieniądze i nie było żadnych problemów z płatnościami, w tej chwili namnożyło się pośredników i na pieniądze czeka się po kilka miesięcy bo niby kryzys.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Dzisiaj, 09:53
  •  

#62 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 21:09

W zadnym wypadku.widze tylko ze duzo nowych sie tym podnieca.Jak to juz uprawiasz pare lat to wiesz co to znaczy.Albo troche sie na tym zarobi lub jeszcze wiecej straci.Nie rozumiem tak pisales na poczatku ze jest taki niedobor i co sie stalo teraz ze zbytem.nie musisz sie obrazac bo to nie ma sensu ,tylko napisz co o tym myslisz

Bo jest niedobór na rynku a towaru dobrej jakości mało. Przykład z życia z tego roku. Ktoś nie powiem kto ;) pochwalił się ze ma 8t/ha po odsianiu wyszło trochę mniej niż połowa to towar ale człowiek sprzedał to w normalnej cenie więc nawet handlarz nie zarobił a dołożył. Wiec jak się towar daje d*pny to nic dziwnego że cena spada. Druga rzecz kozłka nie ma za dużo a te spadki są wywołane przez to że mało kto oddaje towar na skup więc handlarze obniżyli ceny żeby zmusić rolników aby zaczęli sprzedawać. Bo rolnik gupi i jak tylko cena spada to od razu sprzedaje myśląc że spadnie jeszcze bardziej a handlarz się cieszy.

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni

#63 Share luxer

luxer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 21:40

Bo jest niedobór na rynku a towaru dobrej jakości mało. Przykład z życia z tego roku. Ktoś nie powiem kto ;) pochwalił się ze ma 8t/ha po odsianiu wyszło trochę mniej niż połowa to towar ale człowiek sprzedał to w normalnej cenie więc nawet handlarz nie zarobił a dołożył. Wiec jak się towar daje d*pny to nic dziwnego że cena spada. Druga rzecz kozłka nie ma za dużo a te spadki są wywołane przez to że mało kto oddaje towar na skup więc handlarze obniżyli ceny żeby zmusić rolników aby zaczęli sprzedawać. Bo rolnik gupi i jak tylko cena spada to od razu sprzedaje myśląc że spadnie jeszcze bardziej a handlarz się cieszy.

Dzieki Edin za odpowiedz.ja to rozumiem tylko szkoda ze nie ma zgrania u zielarzy.Pamietam jak sie ze mnie smiali ze czekam z kopaniem do wiosny.cena byla cos kolo 11zl a ja dostalem 16 i sami do mnie dzwonili

Z ziołami jak ze wszystkim można sporo zarobić, można też stracić, ale zioła wymagają o wile więcej pracy niż np zboża. Nie sadziłem nigdy kozłka ale od kilkunastu lat "siedzę" między innymi w ziołach i nie "podniecam się tym" chciałem posadzić trochę na próbę ale to dopiero w przyszłym roku. Pamiętam jak kilka-kilkanaście lat temu kolega sprzedawał kozłek za ponad 30zł kg wtedy to były pieniądze i nie było żadnych problemów z płatnościami, w tej chwili namnożyło się pośredników i na pieniądze czeka się po kilka miesięcy bo niby kryzys.

Kolego nie mialem na mysli nikogo konkretnie .chodzi mi o to ze ktos kto nie ma o tym zielonego pojecia zabiera sie za to bo slyszal jakie to sa wielkie pieniadze.a potem jest rozczarowanie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 00:41

Dzieki Edin za odpowiedz.ja to rozumiem tylko szkoda ze nie ma zgrania u zielarzy.Pamietam jak sie ze mnie smiali ze czekam z kopaniem do wiosny.cena byla cos kolo 11zl a ja dostalem 16 i sami do mnie dzwonili

No niestety niema zgrania, sam myślałem o czymś w rodzaju grupy producenckiej ale nawet nie ma z kim...

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni

#65 Share dario429

dario429

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:WSZystko i nic

Napisany 08 listopad 2012 - 17:57

No niestety niema zgrania, sam myślałem o czymś w rodzaju grupy producenckiej ale nawet nie ma z kim...

Mylse ze w swoich stronach mozna było by cos takiego stworzyc . jestem z mazur a u nas nikt tym sie nie zajmuje.

Edin mam do ciebie pytanie odnosnie koapczki do sadzonki . Czym kopiesz sadzonke kozłka? kopanie widlami jest dosc pracochłonne i kosztowne .

#66 Share lesianek

lesianek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 20:33

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Witam kolegów , duży szacun dla ciebie Edin widzę że znasz się na rzeczy dużo mądrych rad ,bardzo jestem ciekaw tej płuczki jak ją zrobisz ,sam łamę sobie głowę jak rozwiązać problem krojenia i płukania , zabiera mi to zbyt dużo czasu . Za wszelkie podpowiedzi jak to ułatwić będę bardzo wdzięczny

#67 Share lesianek

lesianek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 18:55

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Może ktoś wie co dzieje się ze skupem kozłka,po inne lata to o tej porze to skupili niemal połowę towaru a teraz nic się nie dzieje , a jak to śladowe ilości i to za grosze . Czy u was jest tak samo ? Dajcie proszę odpowiedz .

#68 Share furcio31

furcio31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 20:41

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? U nas narazie nie kupują podobno w styczniu dopiero.

#69 Share uki2

uki2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 17:29

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Witam.Na tym forum jestem nowy. Jesteśmy grupą zapaleńców którzy kozłek nie traktują jako zabawę i nie robią czegoś na "próbę" bo to już mamy za sobą. Krajarkę i płuczke mamy już parę lat.Musicie pamiętać że to forum może czytać wiele osób tzn kupujący też. Nie jestem pewien czy kolega EDIN dobrze robi opisując etapy uprawy. Myślę o konkurencji z Ukrainy.Jesli odpowiednio nie zmechanizujecie to chyba jesne ze z praca reczna w porownaniu z Ukraina nie macie zadnych szans.Jakbz ktos mial jekies pztania to prosze tzlko na gg nr 45576554

#70 Share vtec

vtec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 20:30

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Witam. Ja również jestem tu nowy, ale nie świeżo upieczonym rolnikiem. Wydaje mi się, że forum jest po to, aby wymieniać sie poglądami, wiedzą i zdobytym doświadczeniem. Mam kilka pytań odnośnie uprawy kozłka.
1. Lepiej w redlinach czy na płasko?
2. Jaka gęstość roślin na 1ha?
3. Wiem również, że łodygę trzeba zniszczyc np. kosiarka bijakową a potem każdą roślinę recznie poprawiać czy jest jakaś możliwość aby tego uniknąć.
4. Myjka ok, a jaką krajarkę?
5. No i chyba najważniejsze jaki typ suszarni do kozłka? Czy jest możliwość wysuszenia go np. na rusztach w garazu blaszanym z jakims wydajnym piecem nadmuchowym?
No i ile zostaje gotowego suszu z 1 ha? Bo na forum plon pisze 2-4t/ha a po suszeniu on sie skurcza.

Liczę na wyrozumiałość i z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Karol12345

Karol12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 12:46

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Witam. Chciałbym uzyska odpowiedz na kilka pytań odnośnie kozłka
1.Jak długo mogę przetrzymać sadzonki od momentu wykopania do sadzenia.
2. jak to jest z tym suszeniem każdy podaje inne parametry ( stopnie, czas) a jak jest najlepiej dla jakości plonu?
3. Jak stwierdzic że kozłek uzyskał juz odpowiednie cechy po suszeniu , jak to sprawdzic (wygląd ,pomiary)?
4. Dużo jest propozycji sadzenie kozłka jesienią i zbioru jesienią , wiosną i wiosną a z tego co wiem sporo ludzi sadzi wiosną i jesienią tego samego roku zbiera wiec jak sie do tego odniesc ?
5. Co robicie z wysuszonym kozłkiem jak go przechowujecie , w czym do momentu odbioru?

#72 Share Krzynio

Krzynio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:723213616

Napisany 15 styczeń 2013 - 09:58

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? jak narazie cena jest kiepska 9+vat wiece moze gdzie mozna dostac wiecej>?? i slyszeliście co na temat próbek na opryski ze niechą niekturych brac? tylko n niewiem o które opryski chodzi czy na robak czy na badyle

a gdzie masz te skupy bez posredników handlarzy?

#73 Share sxAnia

sxAnia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 09:09

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Znajomy miał w tym roku 6 ha kozłka. Muszę pogadać z nim bo ciekawa jestem ile zarobił na tym.

#74 Share mano

mano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 20:13

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? cos słyszałem że koziolek bedzie po 5 zeta ale czy tak bedzie ?

#75 Share mefiu

mefiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 10:58

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Witam. na tym forum jestem nowy . Czytałem że na chwile obecną koziłek najlepiej kopie się kombajnemo rlik chciałbum sie dowiedzieć czy nikt z was mie ma namiarów na taki kombajn. Bym był zainteresowany kupnem

#76 Share chucknorris

chucknorris

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 21:27

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? W łódzkim na chwilę obecną od 10-11zł za kilo +VAT i bardzo przebierają w towarze(piachu szukają). Jaka cena w innych częściach kraju?

Edytowany przez chucknorris, 29 styczeń 2013 - 21:29.

Interesuję się rolnictwem od kiedy jestem ładny, a ładny jestem od urodzenia.

#77 Share rybka2485

rybka2485

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 14:54

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? ja nie uprawiam ale wczoraj dzwoniłem i w okolicach Abramowa cena 9zł+vat...oczywiście lubelskie

#78 Share luxer

luxer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 18:02

ja nie uprawiam ale wczoraj dzwoniłem i w okolicach Abramowa cena 9zł+vat...oczywiście lubelskie

Witam.nie sprzedawajcie za grosze niech choc wsrod zelarzy bedzie zgranie.dziwie sie troche kupujacym ze nie mysla o przyszlosci,Zeby w przyszlym roku sami nie musieli sadzic,kto sie tym zajmuje to wie jakie sa na to naklady .Kolega wczesniej napisal ze moze byc po 5 i dlatego watpie zeby ktos pracowal za taka cene

#79 Share chucknorris

chucknorris

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 19:30

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Jakie ceny przewidujecie w tym roku? Czy jest sens trzymac go jeszcze czy sprzedać go po takich cenach?
Interesuję się rolnictwem od kiedy jestem ładny, a ładny jestem od urodzenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share grzesiekk87

grzesiekk87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 01 luty 2013 - 14:53

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Gdzie w małopolsce można sprzedac kzłka i inne zioła? i czy tylko z kontraktacji?