Skocz do zawartości

Zdjęcie

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia?

772 odpowiedzi na ten temat

#721 Share kosa409

kosa409

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 20:43

kwiaty najlepiej ścinać kosiarką listwową  typu "osa " lub inna

Podpowiedz coś więcej. Na jakiej wysokości ścinasz? Tusz nad ziemią razem z liśćmi, czy wysoko, by tylko kwiat sięgnąć? W którym momencie, jak już pąki się pojawiają, czy czekasz aż kwiatostan się rozwinie? Ile razy ścinasz w sezonie? Jak ścinam tylko kwiaty, to szybko wypuszczają następne, w tym roku ścinałem dwa razy osą i dwa razy ręcznie, bo bałem się osłabić roślinę, tym bardziej, że susza dobija plantacje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Dzisiaj, 17:10
  •  

#722 Share kratosik

kratosik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 29 sierpień 2015 - 11:00

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Witam.ja scinam recznie jak tylko badyl sie pojawi.jak najnizej. poco ma ciagnac witaminki w lodyge.no chyba ze masz z 10h arealu to wiadomo ze recznie nieda rady.

#723 Share mynko

mynko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 11:55

Panowie jak wasze uprawy przetrwały susze a może ktoś już kopie kozłek.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#724 Share kosa409

kosa409

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 07 wrzesień 2015 - 13:50

Susza ciągle daje się we znaki, blisko połowa roślin wypadła, a to co zostało jest małe i dużo korzeni włośnikowych. Mam nadzieję, że wrzesień będzie wilgotny i rośliny jeszcze nadrobią straty, dlatego kopanie będę opóźniał maksymalnie. 

Wracając do ścinania kwiatów, testowałem w tym roku koszenie rotacyjną, dyskówką, jedno i dwulistwówką, ale ścinałem wysoko, by usunąć kwiat, a nie zniszczyć liści. Najlepiej szło dyskówką i dwulistwową osą, ale szybko pojawiały się kolejne kwiaty. 

W przyszłym roku chcę odczekać, aż wszystkie pąki się rozwiną i skosić osą, ale nisko, razem z liśćmi, tak, by nie uszkodzić szyjki korzeniowej. Myślicie, że będzie dobrze? Myślę, że jak będzie mokry rok, to kozłek odbije i sobie poradzi, tylko co jak będzie susza jak w tym roku? Co sądzicie?

#725 Share kratosik

kratosik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 07 wrzesień 2015 - 16:43

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Tylko jak bedziesz czekal dlugo z obcinaniem kwiatow to nielicz na ladny korzen.co do warunkow pogodowych w moim przypadku 30 % jest miesiac w plecy z rozrostem.od paru dni przelotny desz.moze cos sie poprawi.w najgorszym przypadku bedzie niedobor towaru na rynku co moze przyniesie lepsza cene.

#726 Share wojtek35

wojtek35

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 28 wrzesień 2015 - 16:44

ja wkopałem tydzień temu miałem wiosno sadzony zbiór 20 % mniejszy ale jak na tak suchy rok to myślę że nie jest źle tylko może ktoś ma jakiego niusa jaka cena w tym roku  za ten badyl bo w okolicy Abramowa 6 zeta plus wat dziś gościu mi mówił czyli szału nima  :unsure:

#727 Share kratosik

kratosik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 29 wrzesień 2015 - 15:15

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Woj lodzkie 6+vat.wszyscy chandlarze i posrednicy biora.wniosek z tego taki-ze trzeba czekac do wiosny na lepsza cene.co do suszy porownujac ubiegly rok; glowka jest wieksza, korzeni mniej ale grubsze.dobrze sie oczyszcza.ogolnie na plus.

#728 Share mynko

mynko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 08 październik 2015 - 22:22

czy ktoś suszy zioła w suszarni podłogowej bin bo nie wiem jak to się sprawdza a mam zamiar taką lub podobną kupić.

#729 Share kosa409

kosa409

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 23 październik 2015 - 20:00

Jak usprawniliście krojenie kozłka? Miały pojawić się zdjęcia krajalnicy, ale cisza w tym temacie. Próbowałem Jemiołem od ziemniaków, ale wychodzi sieczka. Wiem, że najładniej wychodzi nożem kuchennym, ale w okolicy nie ma tylu nożowniczek, żeby opanować temat :)

#730 Share mynko

mynko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 25 październik 2015 - 20:21

kolego odwróć piły które tną korzeń i ma być,  one muszą ciąć odwrotną stroną jak drewno.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share marcelo305

marcelo305

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna

Napisany 08 listopad 2015 - 16:36

Witam jaka jest obecne cena i czy coś się podniesie do góry.

#732 Share wojtek35

wojtek35

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 01 styczeń 2016 - 13:30

z okazji nowego roku dobrych plonów i jeszcze lepszej ceny za plony dla plantatorów zioła i rolników

#733 Share Krzynio

Krzynio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:723213616

Napisany 01 marzec 2016 - 12:45

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Witam jak tam u Was cena podskoczyła trochę? W lubelskim 7+VAT ciekawe czy jeszcze coś zdrożeją?

#734 Share Brazuca

Brazuca

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 17:23

tak w lubelskim 7+VAT i na pewno cena pójdzie w górę,(może kwiecień) ale to 1zł do 3zł max bo kozka za bardzo nie ma bo susza w tamtym roku duże szkody narobiła 

#735 Share kamils

kamils

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 21:28

Raczej mało towaru już jest na rynku ja sam trochę jeszcze trzymam ale zobaczymy co będzie ! Napewno problemem na jesieni i na wiosnę jest stan rozsady a właściwie w wielu przypadkach kiepski stan a nawet brak roślin ze względu na pogodę ! Nie wiem jak cena suchego towaru ale na rozsadzie ktoś może zarobić !!

#736 Share rafal12

rafal12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja ,Rolnictwo

Napisany 04 kwiecień 2016 - 15:07

czy ktoś z was praktykował na plantacji lub na paletku uprawę kozłka przez dwa lata i dopiero zbiór korzenia ? pytam ponieważ posadziłem kozłek wiosną 2015 roku i teraz wiosną 2016 planowałem kopać ale   w związku z tym  że rok 2015 był bardzo suchy plon szacuje na max 1 tone z hektara i zastanawiam się czy można by tą plantacje zostawić i wykopać jesienią 2016 r ,co o tym sądzicie czy będzie przyrost korzenia czy roślina skupi się na wydaniu nasion i nie będzie przyrostu korzenia  ? 

#737 Share zezol

zezol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 20:55

korzenia  nie  będzie  :lol:

#738 Share mynko

mynko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 19:29

korzeń zgnije

#739 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 23:38

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Jak nie dopuścisz do wydania nasion oraz nawożenie ukierunkowane będzie na budowę korzenia nic mu nie będzie
Ma ktoś może 12 ton kozłka lubelskiego na sprzedaż?

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share kamils

kamils

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 05:25

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? U mnie w okolicy chyba ciężko znaleźć kogoś komu zostało jeszcze 12 ton ja sam mam wszystkiego nie sprzedałem ! Podstawowe pytanie jaka cena ??