Brukarz

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mano    255

Witam panowie mam takie pytanie dotyczace gleby bo jestem z pomorza gleby raczej gliniaste, klasa IV. Będzie sie ta roślinka na moim polu dobrze czuła?

 

Witam, czuć się może dobrze tylko sądze że na ziemiach gliniastych może być problem z oczyszczeniem korzeni z gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Znacie może jakieś dobre płuczki albo myjki do kozłka ?

 

 

 

Dobra płuczka to płuczka zrobiona przez siebie ;)

 

Sprawdzają się w miarę płuczki do warzyw ale należy zastosować drobniejsza siatkę na bębnie.

 

Jesteśmy w trakcie tworzenia płuczki która będzie miała krajarkę i wyrzut od razu na przyczepę ;0) w zimie pewnie wrzucę foty ;)

 

Mam kilka pytań i będę wdzięczny za odpowiedź

1.Czy kozłek można sadzić z korzenia, bo chyba gdzieś widziałem jak sadzili?

2.Co myślicie o małej suszarni 150x300cm takiej jak np na pestki z dyni (palenisko w bojlerze, nad nim siatka i do tego duży wentylator)? dało by radę wysuszyć kilkaset kilogramów?

3.Czy znalazłby się odbiorca np na 50-100-200kg?

4.Pryskać można tylko na jednoliścienne?

 

 

 

1 Kozłek uprawia się tylko z sadzenie. Uprawa z nasion jest mało efektywna.

2 Na kilkaset kilo może i tak jak z opłacalnością to nie wiem.

3. Znaleźć się znajdzie ale pewnie trzeba będzie dowieźć. Jak coś to służę w pośrednictwie ;)

4 Zasadniczo tak. Są opryski na dwuliścienne w wazie testów. ale jak pisałem wcześniej nie wypowiadam się zbytni na ten temat. Przy małym areale dwa pielenia wystarczą.

 

Witam panowie mam takie pytanie dotyczace gleby bo jestem z pomorza gleby raczej gliniaste, klasa IV. Będzie sie ta roślinka na moim polu dobrze czuła?

 

jak Mano wcześniej pisał urosnąć pewnie urośnie ale problemy z wydobyciem mogą być bez obejrzenia gleby sie nie wypowiem. Gleby gliniaste mogą być inne u Ciebie a inne u mnie.

 

Witam.

1.Jakie metody walki z chwastami polecacie : chemiczna / mechaniczna ( sprzęt, środki chem.,terminy, dawki) ?

2. ZBIÓR- metody , maszyny, technika, terminy.?

 

1. Na chwasty jednoliścienne herbicydy na dwuliścienne robótki plus herbicydy ale się nie wypowiadam bo nie chce komuś spalić plantacji.

 

2. Na chwilę obecną najlepszy jest kombajn Orlik, zbiory od połowy września przy większych ilościach.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dario429    0

Witam . Mam pytanie odnosnie płakiej uprawy kozłka , a mianowicie czy plon jest wyzszy? intereuje mnie tez czy ktos z was używał juz rsm-u na zioła? Od wiosny chce zamienic saletre na rsm ale nie wiem czy kozłek przypadkiem nie oochoruje w jakis sposob. Mam 15 h plantacj i chce obnizyc koszty uprawy a jednoczesnie bardziej wykorzystac azot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

 

 

 

Dobra płuczka to płuczka zrobiona przez siebie ;)

 

Sprawdzają się w miarę płuczki do warzyw ale należy zastosować drobniejsza siatkę na bębnie.

 

Jesteśmy w trakcie tworzenia płuczki która będzie miała krajarkę i wyrzut od razu na przyczepę ;0) w zimie pewnie wrzucę foty ;)

 

 

 

 

 

1 Kozłek uprawia się tylko z sadzenie. Uprawa z nasion jest mało efektywna.

2 Na kilkaset kilo może i tak jak z opłacalnością to nie wiem.

3. Znaleźć się znajdzie ale pewnie trzeba będzie dowieźć. Jak coś to służę w pośrednictwie ;)

4 Zasadniczo tak. Są opryski na dwuliścienne w wazie testów. ale jak pisałem wcześniej nie wypowiadam się zbytni na ten temat. Przy małym areale dwa pielenia wystarczą.

 

 

 

jak Mano wcześniej pisał urosnąć pewnie urośnie ale problemy z wydobyciem mogą być bez obejrzenia gleby sie nie wypowiem. Gleby gliniaste mogą być inne u Ciebie a inne u mnie.

 

 

 

1. Na chwasty jednoliścienne herbicydy na dwuliścienne robótki plus herbicydy ale się nie wypowiadam bo nie chce komuś spalić plantacji.

 

2. Na chwilę obecną najlepszy jest kombajn Orlik, zbiory od połowy września przy większych ilościach.

 

Witam.Od jakiegos czasu obserwuje to forum o kozlku.Mam pytanie czy wogole ktos u Was w lubelskim ktos kupuje kozlek a jak juz to za jaka cene?.Tak pieknie opisales ile ton z hektara i za jaka cene.Moze podasz wiecej szczegolow?ile godzin kopiesz hektar,ile opalu zuzywasz na wysuszenie 1tony suchego kozlka?jeszcze ile roboczogodzin potrzebujesz na wykopanie i wysuszenie kozlka z 1 hektara:?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Byłem wczoraj na skupie ziół i pytałem między innymi o kozłek, cena to 10 zł za kilogram.

Ogólnie w tym roku tragedia z ziołami (mięta, kozłek, rumianek), poza kontraktacją prawie nic się nie sprzedaje i ta cena <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Byłem wczoraj na skupie ziół i pytałem między innymi o kozłek, cena to 10 zł za kilogram.

Ogólnie w tym roku tragedia z ziołami (mięta, kozłek, rumianek), poza kontraktacją prawie nic się nie sprzedaje i ta cena <_<

 

dzieki MF.Rozumiem ze to forum ma sluzyc tym ktorzy uprawiaja ziola i staraja sobie pomagac a nie szukaniu zbytu na swoje sadzonki.Tez to uprawiam i nikogo bym na sile nie namawial bo wiem ile to czasu i zdrowia kosztuje.Nie liczy sie tylko wydajnosc i cena za kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

dzieki MF.Rozumiem ze to forum ma sluzyc tym ktorzy uprawiaja ziola i staraja sobie pomagac a nie szukaniu zbytu na swoje sadzonki.Tez to uprawiam i nikogo bym na sile nie namawial bo wiem ile to czasu i zdrowia kosztuje.Nie liczy sie tylko wydajnosc i cena za kg

 

 

 

Do mnie pijesz?


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

 

 

 

Do mnie pijesz?

W zadnym wypadku.widze tylko ze duzo nowych sie tym podnieca.Jak to juz uprawiasz pare lat to wiesz co to znaczy.Albo troche sie na tym zarobi lub jeszcze wiecej straci.Nie rozumiem tak pisales na poczatku ze jest taki niedobor i co sie stalo teraz ze zbytem.nie musisz sie obrazac bo to nie ma sensu ,tylko napisz co o tym myslisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Z ziołami jak ze wszystkim można sporo zarobić, można też stracić, ale zioła wymagają o wile więcej pracy niż np zboża. Nie sadziłem nigdy kozłka ale od kilkunastu lat "siedzę" między innymi w ziołach i nie "podniecam się tym" chciałem posadzić trochę na próbę ale to dopiero w przyszłym roku. Pamiętam jak kilka-kilkanaście lat temu kolega sprzedawał kozłek za ponad 30zł kg wtedy to były pieniądze i nie było żadnych problemów z płatnościami, w tej chwili namnożyło się pośredników i na pieniądze czeka się po kilka miesięcy bo niby kryzys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

W zadnym wypadku.widze tylko ze duzo nowych sie tym podnieca.Jak to juz uprawiasz pare lat to wiesz co to znaczy.Albo troche sie na tym zarobi lub jeszcze wiecej straci.Nie rozumiem tak pisales na poczatku ze jest taki niedobor i co sie stalo teraz ze zbytem.nie musisz sie obrazac bo to nie ma sensu ,tylko napisz co o tym myslisz

 

 

 

Bo jest niedobór na rynku a towaru dobrej jakości mało. Przykład z życia z tego roku. Ktoś nie powiem kto ;) pochwalił się ze ma 8t/ha po odsianiu wyszło trochę mniej niż połowa to towar ale człowiek sprzedał to w normalnej cenie więc nawet handlarz nie zarobił a dołożył. Wiec jak się towar daje d*pny to nic dziwnego że cena spada. Druga rzecz kozłka nie ma za dużo a te spadki są wywołane przez to że mało kto oddaje towar na skup więc handlarze obniżyli ceny żeby zmusić rolników aby zaczęli sprzedawać. Bo rolnik gupi i jak tylko cena spada to od razu sprzedaje myśląc że spadnie jeszcze bardziej a handlarz się cieszy.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Bo jest niedobór na rynku a towaru dobrej jakości mało. Przykład z życia z tego roku. Ktoś nie powiem kto ;) pochwalił się ze ma 8t/ha po odsianiu wyszło trochę mniej niż połowa to towar ale człowiek sprzedał to w normalnej cenie więc nawet handlarz nie zarobił a dołożył. Wiec jak się towar daje d*pny to nic dziwnego że cena spada. Druga rzecz kozłka nie ma za dużo a te spadki są wywołane przez to że mało kto oddaje towar na skup więc handlarze obniżyli ceny żeby zmusić rolników aby zaczęli sprzedawać. Bo rolnik gupi i jak tylko cena spada to od razu sprzedaje myśląc że spadnie jeszcze bardziej a handlarz się cieszy.

Dzieki Edin za odpowiedz.ja to rozumiem tylko szkoda ze nie ma zgrania u zielarzy.Pamietam jak sie ze mnie smiali ze czekam z kopaniem do wiosny.cena byla cos kolo 11zl a ja dostalem 16 i sami do mnie dzwonili

 

Z ziołami jak ze wszystkim można sporo zarobić, można też stracić, ale zioła wymagają o wile więcej pracy niż np zboża. Nie sadziłem nigdy kozłka ale od kilkunastu lat "siedzę" między innymi w ziołach i nie "podniecam się tym" chciałem posadzić trochę na próbę ale to dopiero w przyszłym roku. Pamiętam jak kilka-kilkanaście lat temu kolega sprzedawał kozłek za ponad 30zł kg wtedy to były pieniądze i nie było żadnych problemów z płatnościami, w tej chwili namnożyło się pośredników i na pieniądze czeka się po kilka miesięcy bo niby kryzys.

Kolego nie mialem na mysli nikogo konkretnie .chodzi mi o to ze ktos kto nie ma o tym zielonego pojecia zabiera sie za to bo slyszal jakie to sa wielkie pieniadze.a potem jest rozczarowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Dzieki Edin za odpowiedz.ja to rozumiem tylko szkoda ze nie ma zgrania u zielarzy.Pamietam jak sie ze mnie smiali ze czekam z kopaniem do wiosny.cena byla cos kolo 11zl a ja dostalem 16 i sami do mnie dzwonili

 

 

 

 

No niestety niema zgrania, sam myślałem o czymś w rodzaju grupy producenckiej ale nawet nie ma z kim...


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dario429    0

 

 

No niestety niema zgrania, sam myślałem o czymś w rodzaju grupy producenckiej ale nawet nie ma z kim...

Mylse ze w swoich stronach mozna było by cos takiego stworzyc . jestem z mazur a u nas nikt tym sie nie zajmuje.

 

Edin mam do ciebie pytanie odnosnie koapczki do sadzonki . Czym kopiesz sadzonke kozłka? kopanie widlami jest dosc pracochłonne i kosztowne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesianek    0

Witam kolegów , duży szacun dla ciebie Edin widzę że znasz się na rzeczy dużo mądrych rad ,bardzo jestem ciekaw tej płuczki jak ją zrobisz ,sam łamę sobie głowę jak rozwiązać problem krojenia i płukania , zabiera mi to zbyt dużo czasu . Za wszelkie podpowiedzi jak to ułatwić będę bardzo wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesianek    0

Może ktoś wie co dzieje się ze skupem kozłka,po inne lata to o tej porze to skupili niemal połowę towaru a teraz nic się nie dzieje , a jak to śladowe ilości i to za grosze . Czy u was jest tak samo ? Dajcie proszę odpowiedz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uki2    0

Witam.Na tym forum jestem nowy. Jesteśmy grupą zapaleńców którzy kozłek nie traktują jako zabawę i nie robią czegoś na "próbę" bo to już mamy za sobą. Krajarkę i płuczke mamy już parę lat.Musicie pamiętać że to forum może czytać wiele osób tzn kupujący też. Nie jestem pewien czy kolega EDIN dobrze robi opisując etapy uprawy. Myślę o konkurencji z Ukrainy.Jesli odpowiednio nie zmechanizujecie to chyba jesne ze z praca reczna w porownaniu z Ukraina nie macie zadnych szans.Jakbz ktos mial jekies pztania to prosze tzlko na gg nr 45576554

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vtec    0

Witam. Ja również jestem tu nowy, ale nie świeżo upieczonym rolnikiem. Wydaje mi się, że forum jest po to, aby wymieniać sie poglądami, wiedzą i zdobytym doświadczeniem. Mam kilka pytań odnośnie uprawy kozłka.

1. Lepiej w redlinach czy na płasko?

2. Jaka gęstość roślin na 1ha?

3. Wiem również, że łodygę trzeba zniszczyc np. kosiarka bijakową a potem każdą roślinę recznie poprawiać czy jest jakaś możliwość aby tego uniknąć.

4. Myjka ok, a jaką krajarkę?

5. No i chyba najważniejsze jaki typ suszarni do kozłka? Czy jest możliwość wysuszenia go np. na rusztach w garazu blaszanym z jakims wydajnym piecem nadmuchowym?

No i ile zostaje gotowego suszu z 1 ha? Bo na forum plon pisze 2-4t/ha a po suszeniu on sie skurcza.

 

Liczę na wyrozumiałość i z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12345    0

Witam. Chciałbym uzyska odpowiedz na kilka pytań odnośnie kozłka

1.Jak długo mogę przetrzymać sadzonki od momentu wykopania do sadzenia.

2. jak to jest z tym suszeniem każdy podaje inne parametry ( stopnie, czas) a jak jest najlepiej dla jakości plonu?

3. Jak stwierdzic że kozłek uzyskał juz odpowiednie cechy po suszeniu , jak to sprawdzic (wygląd ,pomiary)?

4. Dużo jest propozycji sadzenie kozłka jesienią i zbioru jesienią , wiosną i wiosną a z tego co wiem sporo ludzi sadzi wiosną i jesienią tego samego roku zbiera wiec jak sie do tego odniesc ?

5. Co robicie z wysuszonym kozłkiem jak go przechowujecie , w czym do momentu odbioru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio    0

jak narazie cena jest kiepska 9+vat wiece moze gdzie mozna dostac wiecej>?? i slyszeliście co na temat próbek na opryski ze niechą niekturych brac? tylko n niewiem o które opryski chodzi czy na robak czy na badyle

 

Bo jest niedobór na rynku a towaru dobrej jakości mało. Przykład z życia z tego roku. Ktoś nie powiem kto ;) pochwalił się ze ma 8t/ha po odsianiu wyszło trochę mniej niż połowa to towar ale człowiek sprzedał to w normalnej cenie więc nawet handlarz nie zarobił a dołożył. Wiec jak się towar daje d*pny to nic dziwnego że cena spada. Druga rzecz kozłka nie ma za dużo a te spadki są wywołane przez to że mało kto oddaje towar na skup więc handlarze obniżyli ceny żeby zmusić rolników aby zaczęli sprzedawać. Bo rolnik gupi i jak tylko cena spada to od razu sprzedaje myśląc że spadnie jeszcze bardziej a handlarz się cieszy.

 

a gdzie masz te skupy bez posredników handlarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sxAnia    33

Znajomy miał w tym roku 6 ha kozłka. Muszę pogadać z nim bo ciekawa jestem ile zarobił na tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    255

cos słyszałem że koziolek bedzie po 5 zeta ale czy tak bedzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu    0

Witam. na tym forum jestem nowy . Czytałem że na chwile obecną koziłek najlepiej kopie się kombajnemo rlik chciałbum sie dowiedzieć czy nikt z was mie ma namiarów na taki kombajn. Bym był zainteresowany kupnem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chucknorris   
Gość chucknorris

W łódzkim na chwilę obecną od 10-11zł za kilo +VAT i bardzo przebierają w towarze(piachu szukają). Jaka cena w innych częściach kraju?

Edytowano przez chucknorris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez ekobiznes
      Sprzedam ziemię w Czarnogórze, razem 208 hektarów, podzielonych na mniejsze działki od 5 do 60 hektarów. Jest to bardzo dobra inwestycja ze względów prawnych, ponieważ kraj nie podlega regulacjom UE. Czarnogóra rozwija się bardzo szybko! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Możemy zorganizować spotkanie online, aby omówić sprawę oraz odwiedzić ziemię w Czarnogórze. Skontaktuj się z nami: +48 784 889 226. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj