Brukarz

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
luxer    2

Lubczyk kolego podasz te wersje?.Edin jak myslisz jest w Waszym regionie ogolny problem ze zbytem,nie mowie o cenach,czy to są wyjatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUBCZYK    0

Wersje to 6,8,9 zł ,bez wnikania kto gdzie kantraktuje i z tąd mogą wynikać różnice,to jakieś luźne rozmowy były chłopów w niedziele na piwku więc proszę nie traktować cyferek jako wyroczni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie razem z teściem mamy jakieś 5-6 ton kozłka i teść dodatkowo ma jeszcze około tony lubczyku może więcej. Jak narazie nikt nigdzie nie skupuje lubczyku a kozłek był po 6 czy 5 pln na rękę bez vat-u. Także szału niema a towaru jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Hm ja mam ok 18 ton kozłka ale puki co to się nie martwie bo mam odbiorcę tylko kwestia czasu a co do opłacalności to polecam na maxsa ograniczyc pracę rąk ludzkich i zastapić je odpowiednimi maszynami. zrobiłem już maszynę do plewienia  międziy krzakami- 6 rzędówi zaczynam linię do obróbki po wykopaniu chciarz część tej lini pracowała w poprzednim sezonie i dała mi spore oszczędności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego @mynko jak ten twój kupiec będzie potrzebował jeszcze kozłka to daj znać chętnie upłynnię ten towar a teść również by się wyzbył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Mówił mi że zaczyna się coś kręcić na rynku więc bądzmy dobrej myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pol-Zbyt    0

Witam ponownie , organizujemy następny skup kozłka lekarskiego. Zapraszamy do współpracy osoby znające jakość swojego surowca, najważniejszym warunkiem jest brak pozostałości po stosowaniu ŚOR i wysoka zawartość olejków bliska 0.4%  lub wyższa  . Zainteresowane osoby proszę o kontakt PRIV poprzez agro foto. Preferowane ilości od 5 t w górę . 


Pozdrawiam zielarzy .


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek226    0

witam czy wiadomo juz cos o cenie kozłka .czy skup ruszył mam do sprzedania około 5 ton a nic nie wiem jaka jest cena

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACEKjacek    1

towaru jest dużo ale większość to jest masówka gdzie używane są herbicydy w szczególności jeśli idzie się na masówkę... a teraz bez odpowiednich wyników próbek ciężko jest o dobrą cenę...a kto ma dobry towar to nie ma problemu ze sprzedażą... dlaczego ludzie z woj, lubelskiego gdzie jest zagłębie szukają towaru np w woj. łódzkim???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudy14145    0

a wie ktoś moze jak wygląda sytuacja z kozłkiem w woj. opolskim?ktoś go w ogóle tam uprawia lub inne zioła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

pielnik do plewienia między roślinami własna konstrukcja


odsiewacz ziemi od korzenia kozłka po pokrojeniu krajalnicą - w trakcie budowy

post-85519-0-09335800-1424377334_thumb.jpg

post-85519-0-11186500-1424377645_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Nie nie płukania nie opuściłem krojenie jest za pomocą krajalnicy a z niej kozłek taśmociągiem trafia do tego kosza a następnie drugim taśmociągiem na przyczepe i dopiero jest gotowy do płukania bo jest wnim mało ziemi i szybko idzie płukanie a płuczę na przyczepie pompa i woda z rzeki i po sprawie - lekko i szybko. w ten sposób mam małe koszy pracy ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj