Skocz do zawartości

Zdjęcie

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia?

772 odpowiedzi na ten temat

#501 Share Piter72

Piter72

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 22 maj 2014 - 21:14

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Zdjęcie0054.jpg Zdjęcie0055.jpg

Część mojego kozłka wygląda właśnie tak. Jaka może być tego przyczyna? Może to brak jakiegoś nawozu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Dzisiaj, 17:04
  •  

#502 Share marcelo305

marcelo305

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna

Napisany 23 maj 2014 - 20:50

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? A oprócz czerwonych liści pojawiają się u ciebie też żółte liście lub robi się blady jak tak to może być to choroba kozłka wynikająca z częstych deszczów i ciepłych nocy powyżej 10 stopni i trzeba popryskać od zarazy

#503 Share tofilek

tofilek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 24 maj 2014 - 10:13

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? asahi pomorze

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#504 Share novy82

novy82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 maj 2014 - 11:24

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Brak fosforu i potasu,być może nawóz P,K dolistnie coć zaradzi.

Edytowany przez novy82, 24 maj 2014 - 12:04.

#505 Share Piter72

Piter72

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 24 maj 2014 - 21:03

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Też mi się wydaje że to brak fosforu. Był siany przed sadzeniem ale pewnie za mało. Dam dolistnie może zadziała.

#506 Share Karol12345

Karol12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 29 maj 2014 - 21:17

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Witam, podpowie ktoś jak najlepiej zebrać nasiona i ewentualnie jak doczyścić.

#507 Share tofilek

tofilek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 31 maj 2014 - 08:18

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? kombajnem do zboża

#508 Share lukany

lukany

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 31 maj 2014 - 12:26

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Witam,wszystkich ziołowców.
Jestem pierwszy raz na tym forum tzn pierwszy raz piszę, czytelnikiem i obserwatorem jestem od dłuższego czasu.
Posiadam małą plantacje arcydzięgla tj. jakieś 70 arów (tak na próbę) posadzoną z rozsad Edwina.
Tutaj reklama: wszystko się przyjeło i zj...biście rośnie, łodygi są grube ogólnie roślina jest silna.
Posadziłem to wszystko we wrześniu ubiegłego roku, jestem prawiczkiem w uprawie tej rośliny więc dopiero wszystkiego się uczę i jestem na etapie pielenia ręcznego. Przede mną za kilka miesięcy pierwszy zbiór, oraz próba sprzedaży. Pdkreślam że moje zainteresowanie uprawą wynika z chęci wykorzystania ziemi leżącej odłogiem i próbą zarobienia dodatkowych pieniędzy, wypełniając wolny czas. Nie potrzeba mi z tego tytułu wyżyć( przynajmniej narazie).
Jestem z okolic Piotrkowa Tryb. w woj. łódzkim. Może ktoś w moim okręgu również uprawia jakiś korzeń i podzieli się wiedzą co do dalszego wykopania zbioru ewentualnego suszenia- czym jak do jakiej egzystencji a moż poprostu sprzedać to w postaci surowej? Pozdrawiam i proszę o jakąś odp.

#509 Share tofilek

tofilek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 10:25

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? po pierwsze kto arcydzięgiel piele to się pryska od badyla

#510 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 11:50

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? @Karol12345 Jak masz niedużo to naginasz ręcznie ;) jak więcej to jak teofilek pisał kombajn lub snopowiązałka ;) Kombajnem mniejszy plon i wieksza ilość niekiełkujących nasion. Potem ludziew się dziwią czemu tak sałbo wschodzi ;)

@lukany sieszę się że Ci dobrze rośnie ;) mam nadzieję że plon będzie spory ;)

@teofilek jak ktoś chce mieć większy plon i większe pieniądze za jakościowo lepszy towar to piele, każdy sprzedaje gdzie indziej i kazdy robi pod swojego klienta

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share Lukii

Lukii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 13:19

lukany , jak masz jakieś pytania to pisz na priv , ja jestem z okolic Piotrkowa co prawda uprawiam kozłek i też od niedawna ale jak będę mógł w czymś Ci pomóc to chętnie służę pomocą

#512 Share Lukii

Lukii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 11:53

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Mam pytanie do osób stosujących preparat Devrinol , stosujecie go przed posadzeniem rozsady i potem mieszacie z glebą czy po posadzeniu, w jakich dawkach stosujecie ? Powiem szczerze , że ja zastosowałem go i jakoś nie widziałem różnicy w ilości chwastów , być może coś nie tak zrobiłem

#513 Share LUBCZYK

LUBCZYK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 14:54

Roundup ładnie chwasty likwiduje czysto jest potem przez pół roku,i taka metalowa haczka też się super sprawdza,ewentualnie dać na msze żeby chwastynie rosły,lub litr wody święconej na 300 litrów wody zwykłej opryskiwać plantację rano lub wieczorem.A pod zioła to się hemi nie leję ekologiczne mają być!!!!

#514 Share RafaKrzysztofMitek

RafaKrzysztofMitek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 15:06

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Witam Was

Przeczytałem cały wątek odnośnie kozłka na tym forum, i muszę przyznać, że mam chyba jedno z większych doświadczeń w uprawie Kozłka Lekarskiego w Polsce. W najlepszym roku (2011) miałem ok. 36 haktarów pod tą rośliną. Produkcję osiągnąłem tamtego roku na poziomie ok. 150 ton. By przerobić tak wielką ilość musiałem przez lata zaprojektować i zbudować ogromne suszarnie podłogowe, ogromne linie technologiczne do rozdrabniania,mycia i segregacji kozłka od zanieczyszczeń oraz wiele, wiele, innych maszyn. Teraz ( a dokładniej, ostatnich kilka lat) jestem na etapie segregacji i selekcji, dzięki którym udało mi się stworzyć nowy podgatunek Valeriana officinalis Mazuria. Cech*je się znacznie lepszymi parametrami kwasów (ok 0,23-0,30) oraz olejków (ok. 6-8 ml ). Właśnie zaczynam ruszać export na Europę po w Polsce rynek padł. I raczej się nie podniesie z uwagi na fakty, o których nie wiecie. Jeżeli będziecie robić jakąś grupę producencką to i tak niewiele to zmieni chyba, że będziecie mieć export.

I jeszcze jedno, zapraszam na moją stronę internetową: http://ballau.com/

Edytowany przez RafaKrzysztofMitek, 15 czerwiec 2014 - 15:19.

#515 Share LUBCZYK

LUBCZYK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 12:38

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Powiem tylko tyle czapki z głów i szacun kolego.

#516 Share Rabarbar125

Rabarbar125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 20:36

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Witam doświadczonych kolegów!
Rozmawiałem z pewnym rolnikiem na temat uprawy kozłka od nasiona i poradził mi następująco:
-nasiona zasiać około połowy lipca, albo nawet teraz, bo jest ciepło i sucho
-jeśli nie będzie deszczu, kozłek w mateczniku podlewać codziennie
-jeśłi nie chcę żmudnego pielenia, to zastosować herbicydy przed sianiem i sadzeniem, oraz nawozy z YARY
- po zasianiu położyć włókninę i codziennie podlewamy, aż do kiełkowania, po czym ją zdejmujemy i stosujemy środki stymulujące wzrost

Co sądzicie o tym sposobie na uprawę, jakie błędy widzicie i co radzilibyście poprawić?
Z góry bardzo dziękuję i czekam na odpowiedź.

#517 Share mynko

mynko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 21:18

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Panowie czy suszarnia podłogowa poradzi sobie z wysuszeniem kozłka ok 60 cm grubości. mam dwie ale trochę inne, a muszę postawić jeszcze jedną i zastanawiam się nad podłogową ok 30 m2, jaki piec zastosować. Wielkość uprawy to 7 ha a może macie inne rozwiązania?

#518 Share RafaKrzysztofMitek

RafaKrzysztofMitek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 17:47

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? 60 cm to już dużo. Jak ja usypuję u siebie (60cm) po 2 dobach mam w niektórych miejscach pleśń. Polecam mniejsze grubości 30-40 cm

Edytowany przez RafaKrzysztofMitek, 24 czerwiec 2014 - 17:48.

#519 Share mynko

mynko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 20:29

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? W tych dwóch suszarniach co mam to sypię ok 110 cm i nic się nie dzieje z tym że są to suszarnie kontenerowe na turbinie i z 17 m2 podłogi(jedna suszarnia) wyciągam ok 1700 kg suchego kozłka. A co do pleśni to musi być dobre odprowadzenie pary wodnej to nie powinno nic się dziać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share witek226

witek226

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 18:41

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Witam uprawą kozłka zajmuje się juz sporo lat ale mam takie pytanie czy jak zasieje kozłek na sadzonki i przykryje go agrowłókniną to wszystko bedzie ok .Zawsze przykrywałem słomą ale to nie zbyt spełnia swoje działanie jak jest bardzo gorąco.A i czy na każde podlewanie trzeba ściagac tą włókninę .Proszę o porade bo nie chce zepsuc nasion.Z góry dzieki za porade