Skocz do zawartości

Zdjęcie

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia?

772 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 23:11

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Witam Panowie. Sry że czekacie ale gorący okres jest ;)

@Edin, a jak z wrażliwością na brak pogody i ogólnie z nasłonecznieniem?

Kozłek nie rości sobie jakichś tam względnych wymagań co do pogody. Dość dobrze znosi susze tym bardziej że najbardziej korzeń narasta od września aż do zbioru a w tym czasie jest raczej sporo deszczu. Kozłek lubi duże nasłonecznienie także plantacje północ-południe wskazane. Omijałbym zakładanie plantacji przy lasach ze strony południowej oraz w ogóle przy lasach, sadach.

Jaki jest koszt rozsad na 1 ha?

Na jesieni sprzedawaliśmy 50 tys. szt. za 2500 zł teraz na wiosnę jeśli ko,us się uda jeszcze kupić to raczej trzeba zapłacić kolo 3-3,5 tys.

___________________________________________________________________________________________________

W następny tygodniu prawdopodobnie wysiejemy kawałek rozsadnika także postaram się zdać jakąś foto relację co i jak po kolei.

Z innych upraw korzeniowy polecam arcydzięgiel i mniszek lekarski. Przez jakiś czas będzie cena a uprawa łatwa. Mam nasiona jakby co także można uderzać.

Edytowany przez Edin, 28 marzec 2012 - 23:12.

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Dzisiaj, 10:54
  •  

#22 Share mano

mano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 15:34

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Fajnie, że tak to wszystko opisujesz, ale jeszcze napisz co z suszeniem jak wygląda suszarnia jakie koszty suszenia?
Pozdrawiam.

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 marzec 2012 - 17:22

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Dobre pytanie!:) i jak długo zajmujesz się takimi uprawami?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Soja jako składnik diet? zobacz »

•  

#24 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 11:56

Fajnie, że tak to wszystko opisujesz, ale jeszcze napisz co z suszeniem jak wygląda suszarnia jakie koszty suszenia?
Pozdrawiam.

Przy większych uprawach w grę wchodzi tylko suszarnia na ciepłe/gorące powietrze. W okolicach Lublina/Piaski jest sporo osób które mają po kilka arów oni np. suszą na mrozie. Nabija się korzeń na drut i rozwiesza np. w stodołach.

Co do kosztów to Ci nie napiszę bo są strasznie różne. Zależy od typu suszarni, wielkości samej suszarni czy wielkości zasypu, kosztu paliwa do pieca (olej opałowy, węgiel, drewno). Kozłek mniej więc sechnie 7-10 dni. Słyszałem o suszarniach w których suszy się 24h ale przy około 80 stopniach Celsjusza z tym że wtedy kozłek traci olejki i cena też maleje jeśli mamy z kimś podpisaną umowę. Jednak w uprawie kozłka koszt suszenia nie jest jakąś wielką częścią biorąc pod uwagę zysk.

Dobre pytanie! :) i jak długo zajmujesz się takimi uprawami?

około 10 lat

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni

#25 Share kamilc360

kamilc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 16:18

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Edin z kąd jesteś? Bo ja mieszkam niedaleko abramowa, tak ok 8 km.

#26 Share matisz

matisz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 18:44

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? @Edin. Mam pytanie, mozna by kozlka suszyc w szklarni albo pod folia? bo we wrzesniu-pazdzierniku jest jeszcze w miare ciepło i nasłonecznienie dobre to własnie pod folia albo w szklarni jest spora temperatura ;)

Edytowany przez matisz, 12 kwiecień 2012 - 18:46.

#27 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 18:30

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Witam Panie i Panowie. Przepraszam że dopiero teraz odpisuję ale info o odpowiedziach w wątku wylądowały w spamie.

Edin z kąd jesteś? Bo ja mieszkam niedaleko abramowa, tak ok 8 km.

Okolice Parczewa.. W zeszłym roku sporo osób ode mnie rozsadę kupowało z twojego regionu.

@Edin. Mam pytanie, mozna by kozlka suszyc w szklarni albo pod folia? bo we wrzesniu-pazdzierniku jest jeszcze w miare ciepło i nasłonecznienie dobre to własnie pod folia albo w szklarni jest spora temperatura ;)

Cienko to widzę. Temperaturę zrobisz a co przewiewem? W szklarni panuje zazwyczaj duża wilgotność więc wydaje mi się że można go ugotować w ten sposób następstwem będzie pleśnienie korzeni. Tak mi się przynajmniej wydaje bo nigdy nie robiłem takiego doświadczenia ale spróbować możesz. Skoro pytasz dopiero jak suszyć zakładam że nie masz plantacji więc na jesieni kup kilka kilo mokrych korzeni u kogoś i próbuj z chęcią poznam wynik doświadczenia.

#28 Share bogus70

bogus70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 maj 2012 - 10:10

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Witam kolegów zielarzy.
Mam pytanie czy ktos wie gdzie kupić pewne nasiona kozłka lekarskiego bo mam z tym problem.sadzę nie duze ilości około 1,5 ha czyli potrzeba mi gdzieś do 2kg nasion na rozsadnik. Byłbym wdzięczny za podpowiedz gdzie kupić pewne nasiona.
pozdr.

#29 Share Bartlolomeo123

Bartlolomeo123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 05 maj 2012 - 13:07

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? witam
to trzeba sadzić z rozsady czy można siać w grunt??

#30 Share bogus70

bogus70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 maj 2012 - 15:12

witam

Z tego co ja wiem lepiej z rozsady ale ja mam problem z kupnem dobrych nasion bo juz raz probowałem i powschodził rzadko. Mysle, ze to nasiona bo wszystko było zgodnie ze sztuka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 07 maj 2012 - 20:08

Witam kolegów zielarzy.
Mam pytanie czy ktos wie gdzie kupić pewne nasiona kozłka lekarskiego bo mam z tym problem.sadzę nie duze ilości około 1,5 ha czyli potrzeba mi gdzieś do 2kg nasion na rozsadnik. Byłbym wdzięczny za podpowiedz gdzie kupić pewne nasiona.
pozdr.

Zgłoś się do mnie z końcem czerwca będę miał pewne nasiona. Cena może ciut droższa niż rynkowa ale za to sprawdzone od kilku lat.

witam

Najlepiej wychodzi z rozsady. Kozłek słabo kiełkuje jak nie ma dobrych warunków a o takie w szczerym polu dość trudno..

#32 Share Lukii

Lukii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 maj 2012 - 12:23

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Edin czy mógłbyś podać jakieś namiary do Ciebie, jestem zainteresowany kupnem nasion kozłka bądź też gotowych rozsad

#33 Share bogus70

bogus70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 10 maj 2012 - 20:24

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? No własnie Edin najlepiej namiary na siebie moze być na maila bogus70@op.pl i rozumiem ze nasina z tego rocznych zbirow tak?

#34 Share Niedzial1991

Niedzial1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 maj 2012 - 00:19

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Witam zastanawiam sie nad uprawa mięty tzn ogolnie to mam do zagospodarowania okolo 5 ha i chcialbym uprawiac kozlek lekarski, mięte i pokrzywe co wy na to ? Duzo pisze na tym forum o kozlku lekarskim a co byscie powiedzieli o mięcie ? ;)

#35 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 21 maj 2012 - 08:25

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Mogę się wypowiedzieć o mięcie - roboty przy tym jak przy wszytskim. pryskać i pielić. Ale nie wiem co zbytem to nie wiem, wszyscy straszą, że cena strasznie spadnie, bo niby z rosji zaczna sprowadzać i z chin. Ale ile w tym prawdy to nie wiem...

#36 Share Niedzial1991

Niedzial1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 maj 2012 - 20:50

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? jakbys mogl ;d kazda informacja jest przydatna ;)

#37 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 08:19

Namiary do mnie http://herbfarm.pl/kontakt

Uruchomiłem specjalny dział jeśli ktoś byłby zainteresowany rozsadami i nasionami w tym sezonie. Prosiłbym o wpisywanie się pozwoli nam w jakimś stopniu oszacować zapotrzebowanie. Wpisy nie są w żadnym wypadku zobowiązujące.

Edytowany przez rzeznik13, 21 styczeń 2015 - 11:39.

#38 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 12:44

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? a co z fotorelacja EDIN?????

#39 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 19:06

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Z fotorelacji nici niestety. Czlowiek zabiegany wiecznie mało czasi i nawet tych kilku fotek jakoś nie udalo się pstryknąć. W każdym bądź razie wyszło coś takiego:

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Edytowany przez Edin, 23 lipiec 2012 - 21:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share poxi

poxi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 06:30

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Witaj Edin
mam pytanie odnośnie suszenia kozła, chodzi o jego przygotowanie do suszenia i czy wentyhlacja w suszarni zbudowanej np własoręcznie 2m x 5 m bez stropu dach blacha - gdzie musi się znajdować tzn góra / boki i jaka powinna być - czy zapach / aromał suszenia kozła nie kest uciażliwy na otoczenie sąsiadów
pozdro