Skocz do zawartości

Zdjęcie

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia?

772 odpowiedzi na ten temat

#341 Share LUBCZYK

LUBCZYK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 11:57

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Śledzę jakiś czas to forum o kozłku i powiem szczerze że dziwi mnie jak każdy ładnie pisze co ile kosztuje jak robi co robi itd bo jak swego czasu podróżowałem po niezłych plantatorach to jeden na 10 chciał co kolwiek rozmawiac na temat uprawy kosztów itd a tu wylew informacji no ładnie.Piszcie więcej kopalnia wiedzy dla psełdo pośrednków,może do tej pory nie znali kosztów teraz coś tam wiedzieć będą napewno.Nie wiem jak się to forum dalej rozwinie ale powodzenia,sami sobie szkodzicie panowie plantatorzy udzialająć szczegółowych informacji.Niech kazdy sam dojdzie do tego co jak gdzie i za ile a nie czeka na gotowe i ile to na tym nie zarobi na to trzeba lat i praktyk.Więc proszę o rozwagę w tym co tu piszecie bo nieświadomiemożecie zaszkodzić i narobić zamieszania.Chcecie coś razem robić załóżcie grupe producencką i wymieniajcie sie informacjami do bólu ale nie publicznie na forach.Pozdrawiam normalnych plantatorów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Dzisiaj, 11:33
  •  

#342 Share nowarolniczka

nowarolniczka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 14:00

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? W województwie łódzkim skupują po 800+ VATale robią dokladny przeglad tego co kupuja. Odejmują po 10-20% jesli znajda duzo piachu.

#343 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 16:26

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Jest nadmiar towaru to cena spada, takie są prawa rynku i pośrednicy nie mają wiele do powiedzenia, żadne tajemnice tu nie pomogą. Myślice że obchodzą ich koszty produkcji? Jeśli brakowałoby towaru to jeden przebijałby drugiego żeby tylko coś kupić. Wielu ludzi myśli że to taki złoty biznes posadzę kozłek zbiorę 5 ton sprzedam po 10zł wezmę 50 tys, kosztów to będzie 10 tys i na czysto zarobię 40(jak to łanie wygląda). Co do podawania firm skupujących też byłbym ostrożny bo z płatnościami różnie bywa.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#344 Share LUBCZYK

LUBCZYK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 17:56

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Własnie o to mi chodzi kolega MFrolnik26 opisujecie tuco ile ile to ton i ktośkto tego nie robił o jezu oczy na wierzch ile to kasy jaki super biznes a realja sa jakie,nie muszę się zagłebiać zbytnio kto sadzi ten wie.A jeśli ja do pewnych spraw dochodziłem latami ciężkiej pracy to wybaczcie ale niepodzielę się tym na forum,pogadać można tylko czasem ktoś coś klepnie głupiego typu że w łódzkim to po 14 np i robi tym zament bo ktoś przeczyta i duma sprzedawac nie sprzedawac bo u nas to po 8 itd,albo wcześniej padło gdzieś pytanie czym pryskacie?haha chwastoksem najlepszy jest,polecam jeszcze jeden niezawodny oprysk na chwasty dwuliścienne w kozłku BAB 100 bądź w zaleznosci od areału może być BAB 10.

#345 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 18:24

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? @ Lubczyk

Dziwnie piszesz, powiem tak: ja mam w d*p... czy ktoś wykorzysta moją wiedzę, czy nie. Jak to zrobi i czy w ogóle to zrobi. Tak jak piszesz tu nie wystarczy się oczytać a trzeba wszystko sprawdzić w praktyce.

Co do tego herbicydu Chwastox, naprawdę to nie wiem o co kaman kpisz, wyśmiewasz (?) bo akurat ten środek może być z powodzeniem wykorzystywany w uprawie kozłka lekarskiego.

Reprezentujesz taką pseudo grupę cwaniaków: mnie nie powiedziano to i ja nie powiem. Dziwi mnie to. Na zachodzie jakoś to całkiem inaczej to funkcjonuje. Oczywiście każdy gospodarz ma także swoje tajemnice ale technologia jest ogólnie dostępna. Wystarczy nawiązać kontakt i tam u dwóch gospodarzy dowiesz się więcej niż u nas od 20. I to jest najbardziej wkurzające takie polskie wiem ale nie powiem, niech on ma ogorzej. I ty pozdrawiasz normalnych plantatorów?

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni

#346 Share luxer

luxer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 19:31

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Kolego LUBCZYK masz moze suszarnie tasmowa?Nie musisz podawac szczegolow na forum.Napisz tylko czy masz?Chodzi mi tylko o pare technicznych spraw.

#347 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 20:43

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Luxer co do taśmowych suszarni to wydaje mi się że jest tam za duża temperatura która jest potrzebna do uzyskania odpowiednio szybkiego wysuszenia towaru w ten sposób. W wysokiej temp. olejki szybko uciekną i jeśli trafi na jakieś badania może być problem. Co myślisz o tej temperaturze?

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni

#348 Share luxer

luxer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 20:55

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? To ze tasmowe sa wykorzystywane do suszenia kozlka wiem na sto procent.Chodzi mi tylko czy caly proces od a do z jest wykonywany po pokonaniu drogi suszenia za jednym przejsciem.Mam na mysli roznice frakcji nawet po pocieciu.

#349 Share LUBCZYK

LUBCZYK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 21:56

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Kolego Edin na zachodzie to wszystko jest inne a mi chodzi tylko o pisanie na tym forum jakiś chorych kalkulacji co ile po ile itd,ktoś to zruzumie nie tak jak trzeba i mamy problem,jak jesteś takim wielkim plantatorem i mądrym to powinieneś wiedzieć że w tym interesie dwa słowa za dużo mogą narobić wielkiego bałaganu i szkody a jak nie wiesz tego to jestes jak to nazwałeś ty cwaniakiem,to jest tak wąskie gardło że jak ktoś piernie to słychac w drugiej części kraju a jak tego nie wiesz to się dowiesz z czasem,masz dojścia zbyt na swój towar to super będziemy tobie sprzedawać po dwa razy drożej jak gdzie indziej ,nie ucz mnie zielarstwa bo zęby na tym zjadłem dolne na uprawie górne na handlu więc daruj sobie komentarze na mój temat kolego,piszcie więcej co jak i dlaczego będzie lepiej napewno.

Klego LUXER nie ma taśmowej suszarni i zgodzę sie z kolegą Edin że na taśmowej wszystko wyparuje,mam podłogową i sitową.

#350 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 23:56

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? @Lubczyk

Chore kalkulacje ? Co ile i po ile? Streściłęm niej więcej co i jak. Nigdy nie wiadomo ile wydasz np. na suszenie. Czasami suszy się przy minus 15 i wiadomo że cały bilans bierze w łeb. Dlatego nigdy nie podaję konkretnych wyliczeń cen itd.

Dwa słowa za dużo narobią bałaganu dziwne. Każdy ma sój rozum i kalkulację. W żadnej z moich odpowiedzi w tym temacie nigdy nie zachęciłem do uprawy ziół korzeniowych pozostawiając decyzję tym którzy się na to piszą.

Sprzedaję sporo sadzonki, uwierz sporo osób się na to napaliło a po pierwszych wykopkach miało dosyć.

Nie nazwałem nikogo cwaniakiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share luxer

luxer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 06:27

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Koledzy wydaje mi sie ze Wasze klotnie sa zbyteczne.Wiecie chyba ze posrednicy lepiej sie znaja niz wszyscy tutaj na forum.Od samego poczatku pisze ze ta uprawa to nie jest zabawa dla malych dzieci ktorzy naczytali sie forum .Zeby cos z tego miec nie tylko jest potrzebna wiedza ale i pieniadze na inwestycje ,no chyba ze ktos mysli ze kupi jakiegos tam orlika i mysli ze to wszystko.Odnosnie tasmowej pozwole sobie sie z Wami nie zgodzic ,bo temp wcale nie musi byc wysoka ,zalezy to od paru innych spraw. To nie jest jakas super nowoczesna technologia bo petkus juz je produkował w latach 70-tych i jest wydajniejsza przez co obnizone moga byc koszty suszenia. A tymi posrednikami ''domokrązcami'' bym sie zbytnio nie przejmowal ,bo predzej czy pozniej znikna z rynku.Najwazniejsze robic swoje i obnizac koszty.

#352 Share LUBCZYK

LUBCZYK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 12:28

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Nie kłócimy się raczej a wymianiamy opinie,o tym samym myślimy tak ja jak i ty luxer i kolega edin,oboje nie głupio piszecie w sumie a może poprostu źle mnie kolega edin trochę zrozumiał a masz rację że wyliczenia to jak wróżenie z fusów,orlik to w tej chwili nie mały wydatek jest a i tak wymaga małych przeróbek bo powiedzmy że jakoś tam kopie ale bez rewelacji,kilka rzeczy zmienić musowo,choć to też od klasy ziemi zależy i od tego czy zwarta czy nie,u mnie na kilku polach orlik jest bezurzyteczny zupełnie zwyczanie nie daje rady bo się rwie wszystko,a wydajność orlika też pozostawia wiele do zyczenia według mnie strasznie wolna maszyna na jakiś mały areał ok na więcej to ciężko to widzę.

#353 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 12:31

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Zakładając temp. suszenia 45oC ile kg można wysuszyć w takiej suszarni?

Widziałem takie suszarnie w akcji, warzywka rozdrobnione ładnie schły, ciekawe jak by było z korzeniem

#354 Share nowarolniczka

nowarolniczka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 15:49

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Koledzy czy może ktoś napisać czy skupuja teraz gdzieś kozłek? Jestem zmuszona teraz sprzedać i chciałabym znaleźć najkorzystniejsze warunki jak NA TĄ CHWILE.

#355 Share luxer

luxer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 17:23

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Edin wlasnie ja potrzebuje info czy towar o roznej grubosci da rade suszyc na ''raz''.Wiem ze sie nadaje do kozlka tylko czy potem jeszcze trzeba dosuszac.Mysle ze technicznie jest to do przeskoczenia i zalezy od drogi suszenia.Nie znam dokladnie wydajnosci odnosnie kozlka ale chocby suszyla 100 kg na godz to by bylo super bo wiadomo ze towaru o jednakowej strukturze suszy pare ton.Chcialem sie dowiedziec jak to dziala w praktyce a nie od producenta.

#356 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 19:09

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Wydaje mi się że da radę wysuszyć wszystko ponieważ przesów taśmy w nowszych suszarniach regulowany jest automatycznie względem zadanej wilgotności.

Po prostu część towaru suszarnia musiała by w sobie trzymać dopóki grubsze elementy nie wyschną. Jednak jeśli tnie się w przypadku kozłka wszystko na około 1 cm to raczej nie powinno być problemu.

#357 Share luxer

luxer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 21:11

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Dzieki Edin ale w dalszym ciagu to tylko teorie.Wiesz ze koszt wykonania takiej suszarni to nie 5 czy 10 tys.Moze z czasem cos sie rozwinie w tym temacie ;) Mysle ze powinnismy dac szanse pisania na forum innym kolegom bo wyglada to jakbysmy listy do siebie pisali ;) ;) Z daleka jestem od dawania komus rad ale mysle ze jesli kolezanka nowarolniczka ma klienta na kozlek to powinna sprzedac i podkreslam ze to musi byc jej decyzja.Chyba ze ktos z kolegow ma inny pomysl.

#358 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 21:28

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Hehe masz rację, teoria ;) No właśnie koszty, są niby duże jednak koszt inwestycji mógłby się szybko zwrócić jeśli mielibyśmy zapewnioną stałą ilość materiału do przerobu. Trzeba by było trochę pokalkulować. Proponowałbym jakiś wypad do jednego, dwóch producentów suszarni przedstawienie co chcemy suszyć i jak. Oni mają największą wiedzę w tym temacie.

#359 Share nowarolniczka

nowarolniczka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 21:52

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Dziekuje Luxer za rade, na pewno chetnie skorzystam. tylko problem w tym ze w tym momencie w mojej okolicy nikt nie skupuje. Może ktoś podać jakiś namiar na priv na kogos kto obecnie kupuje kozlek.

Edytowany przez nowarolniczka, 17 grudzień 2013 - 21:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share luxer

luxer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 08:05

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Koleżanko przepraszam,glupio wyglada moja rada.Wcześniej pisalas ze kupuja i myslałem ze czekasz za wyższa ceną.