Skocz do zawartości

Zdjęcie

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia?

772 odpowiedzi na ten temat

#321 Share tofilek1

tofilek1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 12:51

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? ( EDIN ,LUXER)JAK ONI NIE WIEDZĄ GDZIE SKUPUJĄ TYLKO UDAJĄ WIELKICH ZIELARZY

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Dzisiaj, 14:36
  •  

#322 Share luxer

luxer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 17:32

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Edin powiedz cos bo ja juz nie mam sily.tofilek1 a nie zastanowiles sie po co to sadzisz jak nie masz na to zbytu.Nie jest sztuka zasadzic ,wykopac,wyplukac,wysuszyc a nie potrafic sprzedac.NAPISZ PO CO TO ROBISZ?

#323 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 18:18

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Nie podaję nazw firm, tak jak nie podaję nazw oprysków używanych przeze mnie. Nie chcę później mieć pretensji że np. ktoś komuś nie zapłacił przy sprzedaży czy komuś oprysk nie wyszedł.

Druga rzecz to tak jak Luxer napisał wcześniej, albo siedzisz w temacie, orientujesz się co i jak albo czekasz na gotowca.

A trzecia rzecz że większość firm kupuje od sprawdzonych dostawców stąd prawdopodobnie opisane przez Was problemy z "niebraniem".

Ja ani Luxer nie udajemy zielarzy nikt z nas nie napisał nawet że nimi jesteśmy.

Edytowany przez Edin, 09 grudzień 2013 - 18:19.

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share luxer

luxer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 19:20

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Zastanow sie jeszcze nad jedna sprawa.Jesli ktos poda nazwe firmy ktora kupuje to jak myslisz co sie wtedy stanie.Wszyscy beda dzwonic i to jest podstawa do obnizenia ceny przez ta firme.Niech w koncu dotrze do wszystkich ze to nie jest zabawa bo chodzi przeciez o WASZE pieniadze.

#325 Share tofilek1

tofilek1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 20:04

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? ale w jesteście mądrzy

a propo oprysków to najlepszy jest randap po nim nie trzeba wcale pielić aż do kopań

#326 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 20:10

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? I co ja mam Ci napisać? Ten temat nie jest o handlu tylko o uprawie więc skończmy te bezpodstawne dyskusje. Chcesz sprzedać dzwoń do firm które zajmują się skupem surowców a tych w ;Lubelskiem jest sporo. Są większe są mniejsze. Dzwoń do sklepów zielarskich, do producentów herbatek ziołowych, do osób które zajmują się eksportem ziół. Zbieraj kontakty. Jaśniej wytłumaczyć nie potrafię. Odemnie na pewno nie usłyszysz konkretnego numeru i nazwy firmy.

a propo oprysków to najlepszy jest randap po nim nie trzeba wcale pielić aż do kopań

Najlepszym sposobem było by sprzedać ziemię wtedy nie trzeba ani siać, ani pielić ani kopać.

Edytowany przez Edin, 09 grudzień 2013 - 20:12.

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni

#327 Share tofilek1

tofilek1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 20:14

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? dobra a tak wogule po jakiej cenie sprzedajecie ,możesz to chyba powiedzieć

#328 Share luxer

luxer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 20:58

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Chcesz znowu obrazac lub pytac gdzie po tyle kupują?Kazdy ma swoje uklady i tajemnice.Najpierw poznaj wszystkie szczegoly uprawy i do maksimum obniz swoje koszty,to nawet tak bardzo nie bedzie wazna cena.Bo ilosc ton z ha razy cena jest czasem bledna ;)

#329 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 00:28

dobra a tak wogule po jakiej cenie sprzedajecie ,możesz to chyba powiedzieć

11.5 zł z vat

Edytowany przez Edin, 10 grudzień 2013 - 00:28.

#330 Share drazu1

drazu1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 12:09

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Witam.

Kiedy sadzicie kozłka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share tofilek1

tofilek1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 15:44

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? na wiosne lub jesien

#332 Share landin

landin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 19:30

11.5 zł z vat

11.5 z vat śmiechu warte żadna firma po tyle nieskupuje i nie skupowała. więc proszę niewprowadzać ludzi w błąd.

11.5 z vat śmiechu warte żadna firma po tyle nieskupuje i nie skupowała. więc proszę niewprowadzać ludzi w błąd.

aktualna cena w lubelskim 6.50 plus vat . Skupili 10 ton i skup wstrzymany.Prawdopodobnie do 10 stycznia

#333 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 19:55

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? @landin

Tyle tylko że ty podajesz ceny z wolnego rynku a ja podałem cenę... i tu sobie dopisz co mam na myśli.

Co do wagi jaką kupili, nie wiem jaka to firma kupowała ale piszesz raczej o jakimś drobnym handlarzu. 10 ton to jest kropla w morzu u mnie są osoby które miały kilkukrotnie większy zbiór w tym roku, a też już część posprzedawały. Nawet jeśli literówka to to i tak kropla w morzu.

@adrazu

Większość osób sadzi na jesień gwarantuje to dłuższy czas wegetacji a co za tym idzie możliwy większy plon, jednak z tym różnie jest.

#334 Share luxer

luxer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 20:45

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Edin nie warto ;) bo i tak nie przekonasz.drazu1 jesli powaznie myslisz o wejsciu w ten bizes to zagwarantuj sobie zbyt przed sadzeniem a nie po wykopaniu ;)

#335 Share lesianek

lesianek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 18:01

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Wreszcie ktoś jasno wyjaśnił pewne zasady obowiązujące w tym biznesie, mam tylko nadzieję że dotrze to do tych co chcą dojść do tego do czego inni doszli latami ciężkiej harówki,

#336 Share garu

garu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 13:47

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Mam pytanie odnośnie kozółka:
Jaki jest koszt kupna sadzonki na hektar
Jeżeli cena kg wynosi 10 zł to znaczy że za 5t wychodzi 50 tyś. ile z tej kwoty zostaje po odliczeniu kosztów

#337 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 14:18

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Ja sprzedaję swoją sadzonkę od 3-6 groszy za sztukę w zależności od jakości i odmiany.

Inne koszty
- koszt robocizny przy odchwaszczaniu - zależny od regionów i trudności w zapanowaniu nad zielem, zazwyczaj pieli się dwa razy roku
- koszt robocizny przy wykopywaniu tu jest bardzo różnie w zależności od dostępności maszyn
- koszt robocizny przy przygotowaniu do suszenia - cięcie, płukanie
- suszenie - tu też stawki są różne ale koszty to mniej więcej: prąd + opał + użyczenie suszarni jeśli nie ma się swojej

To są najważniejsze koszta, nie da się podać dokładnych wyliczeń bo każdy ma je inne.

#338 Share mynko

mynko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 21:17

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Mi wyszło około 10 tyś kosztów do 1ha już ze wszystkim a wydajność 3400 kg z 1 ha ale z tym to zależy od roku no i pola.

#339 Share luxer

luxer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 07:36

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Zacznie się mnozenie ;) Używa ktoś z kolegow do suszenia suszarni taśmowej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share lesianek

lesianek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 14:20

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Osobiście nie spotkałem się w swoim rejonie z takim rozwiązaniem,a są tu nieżli ''konstruktorzy'