Skocz do zawartości

Zdjęcie

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia?

772 odpowiedzi na ten temat

#241 Share Ernest90

Ernest90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 październik 2013 - 08:18

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? witam. posiada ktos na sprzedaz rosade koziołka? jesli tak to prosze o kontakt na prywatna wiadomość. (woj lubelskie)

Edytowany przez Ernest90, 16 październik 2013 - 08:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Dzisiaj, 06:18
  •  

#242 Share karola_re

karola_re

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 październik 2013 - 09:25

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Własnie chyba narzie nikt nie skupuje arcydzięgla w lubelskim z tego co sie orientuje ;-(

chyba że może ktoś coś wie na temat skupu to proszę o info ;-)

#243 Share tofilek1

tofilek1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 16 październik 2013 - 18:48

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? z tego co się orientuje niektóre skupy już przestały skup kozłka.
arcydzięgiel też stoi ,czy to jest powodem dużej ilości towaru na rynku czy firmy skupujące nie mają zbytu.
sprowadzany jest kozłek z chin za którego dużo taniej płacą jak za nasz.

Edytowany przez tofilek1, 16 październik 2013 - 18:51.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share luxer

luxer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 17 październik 2013 - 18:15

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Spokojnie,byle do wiosny,na zachodzie znowu wymarznie i jakos sie bedzie krecilo ;)

#245 Share tofilek

tofilek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 17 październik 2013 - 18:29

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? tylko ceny nie będa już opłacalne trzeba bedzie tylko dokładać do plantacji....

#246 Share mano

mano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 17 październik 2013 - 19:33

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia?

z tego co się orientuje niektóre skupy już przestały skup kozłka.
arcydzięgiel też stoi ,czy to jest powodem dużej ilości towaru na rynku czy firmy skupujące nie mają zbytu.
sprowadzany jest kozłek z chin za którego dużo taniej płacą jak za nasz.

Ale kto sprowadza? Handlarz czy firmy przetwarzające produkt, bo jak Ci pierwsi to nie ma o co się martwić bo znam sytuację jak właśnie handlarz licząc na duży zysk sprowadził fasole z chin bo była tansza od krajowej potem musiał sam wpie...ać ją bo okazała się chińską tandetą i zero miała jakości do naszej.

#247 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 18 październik 2013 - 11:53

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Według mnie ceny to zwykła zmowa cenowa, jak patrzę na swoje pola pola znajomych to koziołka wiele nie będzie. Niektórzy kopią tonę z hektara. To samo z rozsadą, praktycznie nie można już jej kupić.

Co do ściągania z Chin i innych miejsc. Zawsze ta sama śpiewka że ceny słabe bo z Chin przyjechało, co roku to słyszę. Co z tego że jeden z drugim zrobią import jak towar z tamtą jest kilkukrotnie gorszy od naszego. Im się zwyczajnie nie opłaca kupować surowca suszonego w temp. pow. 70 stopni który nie ma olejków. Nawet jak handlarz coś kupi to i tak musi dokupić co najmniej drugie tyle naszego aby zrobić normy jakościowe.

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni

#248 Share luxer

luxer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 18 październik 2013 - 18:36

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? A u Ciebie jeszcze mozna kupic sadzonki bo widze reklame ;)

#249 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 18 październik 2013 - 19:18

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Duże już sprzedałem, może pod koniec października, początek listopada jak trochę podrośnie to jeszcze na kilka ha będzie. Trzeba się dowiadywać pod koniec miesiąca.

O sadzonkach napisałem że nie ma ponieważ nie mam najtańszych a ludzie cały czas dzwonią i narzekają że nigdzie nie idzie dostać.

Z sadzonek zostały od ręki lubczyk i arcydzięgiel. Mam trochę mniszka ale to chyba sobie zostawię no chyba że ktoś zapłaci dobre pieniądze ;)

Edytowany przez Edin, 18 październik 2013 - 19:20.

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni

#250 Share luxer

luxer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 20 październik 2013 - 19:42

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Pewnie nie potrafia szukac :D A z drugiej strony po co placic drogo za sadzonki jak potem za grosze sprzedac.Myslisz ze zmowa cenowa jest potrzebna? bo ja mysle ze wcale nie,wystarczy ze kupujacy rzuca haslo 7 zl i juz wszyscy leca sprzedac.To jest biznes tak samo jak sprzedaz sadzonek Jesli kupujacy nie jest w stanie zaplacic godziwie za towar to niech znika z rynku,oczywiscie to samo tyczy sie producentow bo wydaje mi sie ze praca bez mechanizacji za ta cene nie ma zadnego sensu ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share pawer

pawer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 22 październik 2013 - 07:53

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Mam do sprzedannia sadzonki arcydzięgla......

#252 Share luxer

luxer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 22 październik 2013 - 18:57

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? To mykaj na all......bo chyba portale pomyliles.

#253 Share hakerek

hakerek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 październik 2013 - 20:44

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Jestem nowym użytkownikiem forum więc na wstępie witam wszystkich. Koledzy powiecie gdzie kupujecie worki do pakowania kozłka? Pierwszy rok zajmuję się jego uprawą (niewielka plantacja) i niedługo nastąpi etap pakowania ;) A tak w ogóle jak jest na chwilę obecną ze sprzedażą w woj. lubelskim?

Pozdrawiam,
Hakerek

#254 Share mano

mano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 23 październik 2013 - 06:43

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Witaj. Jeśli masz niedaleko do miejscowości Krasnystaw to jest firma Kartonex i tam kupisz od reki worki papierowe w bardzo dobrej cenie
Pozdrawiam.

#255 Share Lukii

Lukii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 październik 2013 - 12:23

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Panowie a czy ktoś z was zbudował własną suszarnię do ziół, mam pewne przemyślenia jak to mniej więcej zrobić ale byłoby mi łatwiej gdyby ktoś podzielił się ze mną swoimi spostrzeżeniami co do budowy takiej suszarni, z góry mówię , że nie wchodzi w grę suszarnia podłogowa jakie są dostępne na aukcjach internetowych, chciałbym zbudować suszarnię na bazie nagrzewnic wodnych , proszę o spostrzeżenia i pomoc co do tego tematu

#256 Share tofilek

tofilek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 26 październik 2013 - 17:47

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? jak cenowo bygląda sytuacja w skupach???

#257 Share rogacz152

rogacz152

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 26 październik 2013 - 19:24

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? nic sie nie zmienia B)

#258 Share Krzynio

Krzynio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:723213616

Napisany 26 październik 2013 - 19:32

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? nic sie nie zmienia bo i nie skupuja nigdzie;/

#259 Share chucknorris

chucknorris

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 27 październik 2013 - 13:10

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Na chwilę obecną kozłek w okolicach Opoczna 5 zł. Nie wiadomo śmiać się czy płakać.
Interesuję się rolnictwem od kiedy jestem ładny, a ładny jestem od urodzenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share tofilek

tofilek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 27 październik 2013 - 14:31

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? 5 ZŁ TO JEST DUŻO PO ZA GRANICĄ OPŁACALNOŚCI DZIWNE ŻE KTOŚ SPRZEDAJĘ ZA TĄ CENE.