Skocz do zawartości

Zdjęcie

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia?

772 odpowiedzi na ten temat

#201 Share luxer

luxer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 18:46

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Nie wiecie ze jest nadprodukcja?i ilu jeszcze nie sprzedalo zeszlorocznego towaru?jesli bedzie po 8 to bedzie cud.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Dzisiaj, 18:07
  •  

#202 Share tofilek1

tofilek1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 30 wrzesień 2013 - 06:22

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? około 30% jest zeszłorocznego towaru żeby nie było jak w tym roku ze nie można bedzie sprzedac.

#203 Share tofilek1

tofilek1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 01 październik 2013 - 17:45

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? w lubelskim skup rozpoczęty cena 7 zł

a oto fotki jak obiecałem...

czy ten kozłek był płukany???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share luxer

luxer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 01 październik 2013 - 19:12

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? I znalezli sie tacy co sprzedaja za ta cene?

#205 Share tofilek1

tofilek1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 02 październik 2013 - 06:36

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? kto musi to sprzedaje.......

#206 Share zielarz15

zielarz15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 02 październik 2013 - 19:11

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? lepszej ceny nie będzie, ważne żeby sprzedać to co jest

#207 Share luxer

luxer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 02 październik 2013 - 19:56

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Musi?Kto to taki?ten ktory nasluchal sie opowiadań o szybkim zysku bez inwestycji a teraz jest rozczarowanie?

#208 Share zielarz15

zielarz15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 03 październik 2013 - 16:38

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Musi być czasem jakaś zapaść, żeby Ci którzy sadzą hektarami i praktycznie nie dotykają się do korzeni zmniejszyli produkcję. dwa lata temu nie było tyle towaru bo nikt nie był w stanie zrobić dużo ręcznie a od kiedy zmechanizowali to drobnym producentom praktycznie nie opłaca się sadzić bo policzyć wszystkie dniówki spędzone w polu to nic nie zostaje. ale miejmy nadzieję, że już to się skończy i docenią pracę ludzi a nie maszyn.

#209 Share luxer

luxer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 03 październik 2013 - 20:03

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Kolego udał Ci sie żart.Naprawde myslisz ze jakbys sprzedal ciagnik i kupil sobie konia to ktos Ci da wiecej za to ze wiecej sie napracujesz?Jesli ktos robi na probe bez mechanizacji to potem ze strachu sprzeda za byle jaka cene a i tak zostanie mniej bo musi oplacic wlasnie prace reczna.

#210 Share xyz88

xyz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Części samochodowe.

Napisany 03 październik 2013 - 20:59

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia?

Musi być czasem jakaś zapaść, żeby Ci którzy sadzą hektarami i praktycznie nie dotykają się do korzeni zmniejszyli produkcję. dwa lata temu nie było tyle towaru bo nikt nie był w stanie zrobić dużo ręcznie a od kiedy zmechanizowali to drobnym producentom praktycznie nie opłaca się sadzić bo policzyć wszystkie dniówki spędzone w polu to nic nie zostaje. ale miejmy nadzieję, że już to się skończy i docenią pracę ludzi a nie maszyn.

Kolego maszyny po to są żeby sobie ułatwiac a nie utrudniać życie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share zielarz15

zielarz15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 04 październik 2013 - 19:35

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? no zgadzam się że są maszyny sa po to by było łatwiej ale chodzi o to by robić w miarę dokładnie. nie wierzę w wydajność 6t/ha, dlatego jest niska cena bo towar jest słabej jakości i jest go za dużo. i dopóki będą kupować wszystko jak leci to nie będzie lepiej. Niektórym zabrali umowy kontraktacyjne bo było za dużo ziemi więc może coś się zmieni w tym roku

#212 Share Krzynio

Krzynio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:723213616

Napisany 04 październik 2013 - 21:34

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? troche sie z wami nie zgodze i nie zgodzę z poprzednikami owszem maszyny sa po to by ułatiać usprawniać prace ale same wszystko nie zrobią jednak ręce zrobią lepiej tyle ze jak ktoś ma kilka hektarów to ręce odpadają wiadomo z jakaich względów!!! co do tej wydajności co zielarz15 pisze 6 t z ha tak wychodzi jak pół na pół jest z ziemia to taka wydajność można osiągnąć jak największa kwestia piachu w kozłku wiadomo zioło rośnie w ziemi zawsze się coś tam znajdzie ale nie 50%I WIęCEJ jak to ludzie robią i z tąd maja takie "duże plony" co do tej nad produkcji z zeszłego roku to ja jej nie widze choć ciężko było sprzedać ale jak ktoś chciał i miał co to sprzedał prędzej czy pożniej cena może nie była rewelacyjna ale bywało i gorzej!!! choć te 12-15 lat temu te 2-3zl przy dziśiejszych cenach nawozow paliwa srodkow itp itd inflacji to niewiem czy nie jest to samo ale i tak ludzie sprzedaj abo po to tylko sadza

#213 Share sebas99

sebas99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, KPK Kumurun Team, motoryzacja

Napisany 05 październik 2013 - 06:49

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? no zgodzę się z przedmówcą, ja też miałem dużo ziemi w kozłku i musiałem go płukać i po wypłukaniu i lekkim przeschnięciu trochę się rozczarowałem./

Mam do was pytanie a wy czym kopiecie kozłek?? Myślę nad zakupem orlika to byłby dobry pomysł?

#214 Share JACEKjacek

JACEKjacek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 05 październik 2013 - 18:34

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? to zależy na jakiej ziemi sadzisz u mnie kopiaczka i widły :)

#215 Share tofilek1

tofilek1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 05 październik 2013 - 19:04

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? chyba koledze chodziło ze jest 6 ton nie wysuszonego kozłka z hektara

#216 Share mano

mano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 06 październik 2013 - 09:15

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Ja wczoraj kopałem orlikiem i idzie bardzo dobrze, w bebnie ładnie oczyszczają się korzenie z piasku.
Co do sprzedaży towaru to każdy sprzeda towar jeśli musi i to nie tylko dotyczy ziół ale wszystkiego czym zajmuje się rolnik bo przecież każdy musi z czegoś życ i opłacać rachunki. A, że ceny nie ma, to nic się na to nie poradzi jedynie trzeba przeczekać "dziwne" czasy i tyle.

#217 Share mynko

mynko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 06 październik 2013 - 12:15

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Ja kopię kombajnem do ziemniaków ANNA i idzie kopanie kozłka lepiej od ziemniaków tylko oczywiście wolniej 45 arów na około 10 godz pracy myślę ze nie jest żle.

#218 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 06 październik 2013 - 14:44

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Był dzisiaj u mnie znajomy z okolic Opoczna. U nich kozłek ponoć 10 + vat.

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni

#219 Share tofilek1

tofilek1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 06 październik 2013 - 16:44

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? to czemu ceny są tak zróżnicowane w lubelskim 7 w opocznie 10

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share Krzynio

Krzynio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:723213616

Napisany 06 październik 2013 - 18:12

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Jak to edin dobrze napisa "PONOĆ" a to robi wielką róznice nie na pewno