Brukarz

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia?

Polecane posty

tofilek1    0

około 30% jest zeszłorocznego towaru żeby nie było jak w tym roku ze nie można bedzie sprzedac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Musi?Kto to taki?ten ktory nasluchal sie opowiadań o szybkim zysku bez inwestycji a teraz jest rozczarowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielarz15    0

Musi być czasem jakaś zapaść, żeby Ci którzy sadzą hektarami i praktycznie nie dotykają się do korzeni zmniejszyli produkcję. dwa lata temu nie było tyle towaru bo nikt nie był w stanie zrobić dużo ręcznie a od kiedy zmechanizowali to drobnym producentom praktycznie nie opłaca się sadzić bo policzyć wszystkie dniówki spędzone w polu to nic nie zostaje. ale miejmy nadzieję, że już to się skończy i docenią pracę ludzi a nie maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Kolego udał Ci sie żart.Naprawde myslisz ze jakbys sprzedal ciagnik i kupil sobie konia to ktos Ci da wiecej za to ze wiecej sie napracujesz?Jesli ktos robi na probe bez mechanizacji to potem ze strachu sprzeda za byle jaka cene a i tak zostanie mniej bo musi oplacic wlasnie prace reczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Musi być czasem jakaś zapaść, żeby Ci którzy sadzą hektarami i praktycznie nie dotykają się do korzeni zmniejszyli produkcję. dwa lata temu nie było tyle towaru bo nikt nie był w stanie zrobić dużo ręcznie a od kiedy zmechanizowali to drobnym producentom praktycznie nie opłaca się sadzić bo policzyć wszystkie dniówki spędzone w polu to nic nie zostaje. ale miejmy nadzieję, że już to się skończy i docenią pracę ludzi a nie maszyn.

 

Kolego maszyny po to są żeby sobie ułatwiac a nie utrudniać życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielarz15    0

no zgadzam się że są maszyny sa po to by było łatwiej ale chodzi o to by robić w miarę dokładnie. nie wierzę w wydajność 6t/ha, dlatego jest niska cena bo towar jest słabej jakości i jest go za dużo. i dopóki będą kupować wszystko jak leci to nie będzie lepiej. Niektórym zabrali umowy kontraktacyjne bo było za dużo ziemi więc może coś się zmieni w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio    0

troche sie z wami nie zgodze i nie zgodzę z poprzednikami owszem maszyny sa po to by ułatiać usprawniać prace ale same wszystko nie zrobią jednak ręce zrobią lepiej tyle ze jak ktoś ma kilka hektarów to ręce odpadają wiadomo z jakaich względów!!! co do tej wydajności co zielarz15 pisze 6 t z ha tak wychodzi jak pół na pół jest z ziemia to taka wydajność można osiągnąć jak największa kwestia piachu w kozłku wiadomo zioło rośnie w ziemi zawsze się coś tam znajdzie ale nie 50%I WIęCEJ jak to ludzie robią i z tąd maja takie "duże plony" co do tej nad produkcji z zeszłego roku to ja jej nie widze choć ciężko było sprzedać ale jak ktoś chciał i miał co to sprzedał prędzej czy pożniej cena może nie była rewelacyjna ale bywało i gorzej!!! choć te 12-15 lat temu te 2-3zl przy dziśiejszych cenach nawozow paliwa srodkow itp itd inflacji to niewiem czy nie jest to samo ale i tak ludzie sprzedaj abo po to tylko sadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

no zgodzę się z przedmówcą, ja też miałem dużo ziemi w kozłku i musiałem go płukać i po wypłukaniu i lekkim przeschnięciu trochę się rozczarowałem./

 

Mam do was pytanie a wy czym kopiecie kozłek?? Myślę nad zakupem orlika to byłby dobry pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Ja wczoraj kopałem orlikiem i idzie bardzo dobrze, w bebnie ładnie oczyszczają się korzenie z piasku.

Co do sprzedaży towaru to każdy sprzeda towar jeśli musi i to nie tylko dotyczy ziół ale wszystkiego czym zajmuje się rolnik bo przecież każdy musi z czegoś życ i opłacać rachunki. A, że ceny nie ma, to nic się na to nie poradzi jedynie trzeba przeczekać "dziwne" czasy i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Ja kopię kombajnem do ziemniaków ANNA i idzie kopanie kozłka lepiej od ziemniaków tylko oczywiście wolniej 45 arów na około 10 godz pracy myślę ze nie jest żle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Był dzisiaj u mnie znajomy z okolic Opoczna. U nich kozłek ponoć 10 + vat.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

tu się zgodzę, coś czuję, że w tym roku to ceny będą się zmieniać z dnia na dzień, a wy panowie przechowujecie kozłek do nowego roku czy odrazu sprzedajecie, bo ja

 

myślę, że chyba sprzedam od razu po wysuszeniu, żeby nie było jak w tamtym roku, że nie będą przyjmować później ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Piszac PONOĆ tzn. ze za nic sie nie odpowiada.Wystarczy zadzwonic i sie dowiedzieć dokladnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Gdybym wiedział kto w tamtych rejonach kupuje to zadzwoniłbym, napisałem "ponoć" ponieważ nie jest to informacja odemnie. Liczyłem na to że ktos się odezwie z tamtego rejonu.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miko3    0

Witam!

ja mieszkam pod Opocznem no i u nas faktycznie kozłek jakieś 2 tygodnie temu był po 10 ale teraz cena spadła i jest po 8 już :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Kto u was kupuje?

Edytowano przez Edin

HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj