Brukarz

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia?

Polecane posty

Edin    27

Co znaczy ogromne ilości? Daj jakieś fotki tej rozsady.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Panowie,może handel przeniesiecie na inne portale do tego stworzone.Bo zaczyna to wygladac niestosownie żeby nie powiedziec śmiesznie.Zaczynacie stosować proste techniki sprzedazy,a chyba nie o to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27
Napisano (edytowany)

Wyluzuj. Zapytałem o ilości bo Ciekawi mnie na jakich areałach ludzie uprawiają rozsadniki. Zapytałem o zdjęcia bo chciałem zobaczyć jak wygląda czyjaś sadzonka.

Edytowano przez Edin

HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

A czy już usuwacie pędy kwiatostanowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

A co z tymi dwoma hektarami robisz? zbierasz na nasiona :blink:

I czy Ty jesteś wróżką, że wypowiadasz się za wielu? Bo jakoś z Twojej wypowiedzi nie wnioskuje, że wypowiadasz się za siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogacz152    0
Napisano (edytowany)

A czy już usuwacie pędy kwiatostanowe ? jak nie trza nasion , jusz można ,

Edytowano przez rogacz152

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chorzel221    183

A co z tymi dwoma hektarami robisz? zbierasz na nasiona :blink:

I czy Ty jesteś wróżką, że wypowiadasz się za wielu? Bo jakoś z Twojej wypowiedzi nie wnioskuje, że wypowiadasz się za siebie.

Mówiąc my mam na myśli mnie i rodziców .... A jakie nasiona ?! raczej korzenie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

To kto prowadzi to gospodarstwo Ty czy rodzice? Bo nie wypowiadasz się w swoim imieniu

A co do nasion to chyba jest rzeczą normalną, że jeśli się nie usunie kwiatostanu to nici z korzenia!

Popraw Mnie bo ja jestem w tym temacie nowy a Ty (Wy) masz 2 ha no to jesteś już "konkretnym" zielarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

A czy już usuwacie pędy kwiatostanowe ?

 

 

Kwiatostany usuwa się jak najwcześniej to tylko możliwe.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marste    0

Witam.W tym roku po raz pierwszy posadziłem kozłek 40arów.Wiem ,że trzeba mieć jako taką suszarnie bo sam raczej na powietrzu nie wyschnie.Pomyślałem ,że do pomieszczenia wstawię duży grzejnik wodny wymiary długość 280,wysokość 120.Grzejnik ten będzie składał się z 15 rur calowych z kołnierzem aluminiowym.Za grzejnikiem ustawie wentylator osiowy,grzejnik podłącze do istniejącego pieca co.Pomieszczenie ok 12m3,kozłek suszony na siatkach.Moje pytanie jest czy zda to egzamin?Może ktoś ma coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofilek1    0

czy ktoś się orientuje czemu w tym roku nie ruszają wcale skupy z kozłkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chorzel221    183

To kto prowadzi to gospodarstwo Ty czy rodzice? Bo nie wypowiadasz się w swoim imieniu

A co do nasion to chyba jest rzeczą normalną, że jeśli się nie usunie kwiatostanu to nici z korzenia!

Popraw Mnie bo ja jestem w tym temacie nowy a Ty (Wy) masz 2 ha no to jesteś już "konkretnym" zielarzem.

Więc tak gospo prowadzą rodzice a ja im pomagam :D Bo to nie jest na mnie przepisane :) Wracając do tematu kwiaty zaczynają się na całym polu rozprzestrzeniać , teraz dopiero trzeba będzie wkroczyć kosiarką :D

 

Witam.W tym roku po raz pierwszy posadziłem kozłek 40arów.Wiem ,że trzeba mieć jako taką suszarnie bo sam raczej na powietrzu nie wyschnie.Pomyślałem ,że do pomieszczenia wstawię duży grzejnik wodny wymiary długość 280,wysokość 120.Grzejnik ten będzie składał się z 15 rur calowych z kołnierzem aluminiowym.Za grzejnikiem ustawie wentylator osiowy,grzejnik podłącze do istniejącego pieca co.Pomieszczenie ok 12m3,kozłek suszony na siatkach.Moje pytanie jest czy zda to egzamin?Może ktoś ma coś takiego.

Zależy jakie to pomieszczenie jest duże , mimo to ja bym coś jeszcze tam wstawił :) Jeszcze jeden grzejnik i dobre wentylatory MOCNE . Pouszczelniaj drzwi i okna bo tam dużo ciepła ucieka ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marste    0

Pomieszczenie ma wymiary 3x2x2m,nie ma okien ,drzwi drewniane grubości 5cm,ściany pustak ocieplony styropianem 10cm,może zamiast grzejnika z nadmuchem kupić jakąś gotową nagrzewnicę wodną tylko o jakiej mocy?

 

mam jeszcze jedno pytanie dotyczące kwiatostanów ,czy zamiast ręcznie usuwać można kosiarką wszystkie części naziemne skosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Kolego Marste poczytaj sobie o zasadzie dzialania suszarni komorowej .To takie proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Witam.W tym roku po raz pierwszy posadziłem kozłek 40arów.Wiem ,że trzeba mieć jako taką suszarnie bo sam raczej na powietrzu nie wyschnie.Pomyślałem ,że do pomieszczenia wstawię duży grzejnik wodny wymiary długość 280,wysokość 120.Grzejnik ten będzie składał się z 15 rur calowych z kołnierzem aluminiowym.Za grzejnikiem ustawie wentylator osiowy,grzejnik podłącze do istniejącego pieca co.Pomieszczenie ok 12m3,kozłek suszony na siatkach.Moje pytanie jest czy zda to egzamin?Może ktoś ma coś takiego.

 

 

 

 

 

 

Mam rozumieć że w pomieszczeniu będą stoły z siatki luźno ustawione (można między nimi przechodzić)? Jesli tak to wszystko sparzysz i nici z wysuszenia.

 

Grzejnik powinien być przed wentylatorem ustawionym w osi jednej ze ścian komory suszarniczej. Czy zda to egzamin zależy od ilości wody w obiegu i mocy pieca grzewczego. Nie rozumiem co masz na myśli do istniejącego pieca c.o. Piec centralnego ogrzewania do domu?


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Stoly z siatki to poł biedy.Wazne zeby z pomieszczenia bylo ujscie pary wodnej.Pobor cieplego powietrza z suszarni z poborem powietrza z zewnatrz musi byc zrownowazony. Edin ma racje z piecem,dodalbym jeszcze ze wazna wydajnosc wentylatora zebys dopasowal szybkosc chlodzenia nagrzewnicy,bo z tego co pamietam jesli w suszarni chcesz 40 stopni na piecu musisz miec 60.Jesli tego nie zgrasz to tylko bedziesz kladl do pieca a powietrze i tak bedzie zimne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marste    0

nagrzewnicę podłącze do pieca co używanego do ogrzewania domu.Z tego co rozumiem to nagrzewnica idzie pionowo przy jednej ze ścian ,za nią wentylator.rozumiem ,że wentylator nie może być za mocny żeby nie schłodzić nagrzewnicy za bardzo?piec 10kw cała jego moc może być wykorzystana tylko do suszarni.a o co chodzi z tymi siatkami ,ich ułożenie w suszarni ma znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio    0

nigdzie nie można sprzedać kozlka !!!!!!!!!!!!!! i to praktycznie przez cały ten sezon skupowy skupy stoją !!!!! i cen aspadla a na kolejny sezon prognozy sa jeszcze gorsze!!!! tak więc zamiast pielić ludzie będa orać!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Jak się chce to można sprzedać. Nie można liczyć że zadzwoni się na kilka skupów w okolicy i zabiorą z pocałowaniem ręki.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj