Brukarz

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia?

Polecane posty

Ziemeczek    1
6 minut temu, Leszek0 napisał:

A jak to wyliczyłes? Mi się wydaje że podobnie wyjdzie są nawet lepiej.. 

Właśnie wydaje Ci się... A roboty masz praktycznie tyle samo co i przy suchym. Przy tej cenie nie opłaca się na mokro i przy wydajności 20ton z ha. Tym bardziej że musisz wypłukać wyczyścić.

9 minut temu, Leszek0 napisał:

A jak to wyliczyłes? Mi się wydaje że podobnie wyjdzie są nawet lepiej.. 

I musisz znać stosunek masy suchej do mokrej. Żeby móc to wyliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszek0    5

Non tak ale za 20 ton surowego masz 70 tys a suchego musiało by być ponad 3 tony żeby było też 70 tys.. a tym roku po tych deszczach kozłek suchy nie ma takiej wagi przynajmniej u mnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziemeczek    1
1 godzinę temu, Leszek0 napisał:

Non tak ale za 20 ton surowego masz 70 tys a suchego musiało by być ponad 3 tony żeby było też 70 tys.. a tym roku po tych deszczach kozłek suchy nie ma takiej wagi przynajmniej u mnie 

Stosunek suchej masy do mokrej liczy się 1/5. Na 5ton mokrego zostaje Ci tona suchego. Nie zależnie od roku. Czyli nawet 1/5 jak przy tym roku masz 4tonu suchej masy. I po te 20plus VAT masz dużo lepiej niż mokry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Jak sytuacja z sadzonka wygląda ? Jest możliwość zamówienia na jesień u kogoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Z innej beczki, wymienialiście może zębatki które napędzają dolną taśmę w Orliku. Chodzi mi czy można dokupić ewentualnie  dorobić gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziemeczek    1

Mam pytanie. Dobierając nawozy pod kozlek co bierzcie pod uwagę?? są jacyś praktykanci fajnych nowych praktyk?? chętnie wymienię się doświadczeniami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

My stosujemy nawozy z yarey corn/complex ponieważ dajemy w pielnik i zależy nam na jak najszybszej rozpuszczalności.

 

Co panowie sądzicie o cenie za skrzynkę 500/600zl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziemeczek    1
1 godzinę temu, mus napisał:

My stosujemy nawozy z yarey corn/complex ponieważ dajemy w pielnik i zależy nam na jak najszybszej rozpuszczalności.

 

Co panowie sądzicie o cenie za skrzynkę 500/600zl ?

Za tyle to niech sobie sałatki z tego robi max to 150zl. Aczkolwiek ja zawsze zamawiam u gościa który liczy na ha. To jest najbardziej uczciwe podejście. A sam wiesz że sadzonka raz jest grubsza raz chudsza i czasem skrzynką posadzisz więcej czasem mniej. Na jesieni brałem drobniutką to 23skrzynkami posadziliśmy 1,5ha a czasem 23 nie posadzisz ha. Ja zawsze daje pod korzeń później różne specyfiki dolistnie i fajną wydajność można wyciągnąć z ha. 

Edytowano przez Ziemeczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

No tak w skrzynce może być różnie albo więcej albo mniej posadsisz. U nas w tym roku średnia wydajność do 2,5t z ha ale rozstaw rządków są do 70 i 50cm a krzak od krzaka po 50cm od siebie.

Do tej pory kupowaliśmy ale to chyba ostatni rok taki, przy takiej cenie a nie wiadomo jaka będzie przy sprzedaży to można mocno popłynąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

Hej wszystkim. Ma ktos na sprzedaż 0.5 kg nasion kozlka? Juz nawet 0.3 kg mnie uszczęśliwi. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziemeczek    1
Dnia 24.03.2021 o 17:04, Zieleniak napisał:

Hej wszystkim. Ma ktos na sprzedaż 0.5 kg nasion kozlka? Juz nawet 0.3 kg mnie uszczęśliwi. Pozdrawiam

Mam. Tyle. Sam kupowałem miałem siać w tunelu lecz miałem wypadek nie wyszło. Będę mógł odsprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tader31    0

Cześć  mam pytanie odnośnie pryskanie stompem czy taki chwast w kozłku weźmie czy najpierw  wypielic i później pryskac? Jak uważacie co będzie lepsze 

IMG_20210407_115657.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszek0    5

Screenshot_20210405-124559.png

Etykieta ze stompu

Najlepiej na glebę wolna od chwastów, on chyba weźmie i chwasty chyba do 2 liści ale tu masz już spore niektóre chwasty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tader31    0

No gdzie nie gdzie chwasty są duże a na zdj akurat Perz wiem że jego stomp nie weźmie bardziej mi chodzi o tę trawke (chwastnica jednostronna) te mniejsze chwasty 

I chciałbym się zapytać ile czasu od tego oprysku nie ruszać ziemi 

IMG_20210407_115649.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leather50    0

Stomp na większe chwasty nie da rady. Stosuję go w czosnku, ale to wtedy gdy chwasty zaczynają kiełkować. On ma raczej działanie wstrzymujące porost zielska. Na trawiaste spróbowałbym Fusilade Forte, daje radę na także perz. Chyba że się przemęczysz jakoś i dasz radę opielić mechanicznie co się da i wtedy Stomp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tader31    0

Dzięki będę próbował jakoś żeby tten chwast wyeliminować. 

A teraz na wiosnę jak będę sadził kozłek to przed sądzeniem opryskiem na czyste pole czy po posadzeniu odrazu po pryskac? Co byłoby lepsze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leather50    0

Jeśli chcesz Stompem, to po posadzeniu. Ale najlepiej jak pierwsze chwasty zaczną kiełkować, tylko żeby za bardzo nie urosły. Wtedy na te 2-3 miesiące jest spokój. Po tym czasie już niestety, przynajmniej u mnie, Stomp przestaje działać. Wtedy już jeżdżę opielaczem do buraków, bo kozłek jest na tyle duży że już sobie poradzi :) Jestem ciekaw czy cena się utrzyma na podobnym poziomie na ten sezon, oby tak było :D 

edit: sprawdziłem swoją rozpiskę na poprzednie lata wszystkich zabiegów, to pryskałem Fusilade w jednym roku, także na kozłek to bezpieczny środek. 

Edytowano przez leather50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziemeczek    1

Pytanko dla wtajemniczonych. Stosował z was ktoś nawóz na robaki w kozłku(specjalnie nie podaję nazwy, wtajemniczeni wiedzą o co chodzi) jak wam to wychodzi cenowo??bo ja znalazłem zupełnie coś innego i na ha wychodzi około 200zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z miłą chęcią się dowiem jakie stosujecie środki na kozłek?? bo dopiero pierwszy rok chcę posadzić a nie wiem jakie mogę stosować i na co będzie jakaś dobra osoba i pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj