Brukarz

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia?

Polecane posty

Edin    27

Co proponują, bo ja jakoś nie w temacie ostatnio :)


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Witam. Co słychać na rynku Kozłka w waszych okolicach.jaka cena biorą czy nie biorą a może nikt nie sądzi skoro taka cisza na forum. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timonoo    0

Witam panów bardzo serdecznie.

Mam drobne pytanie, powiedzcie mi panowie czy jest sens sadzić kozłem na 20-30 arach?

Chodzi mi o to że od kilku lat mam chęć zająć się jakąś uprawą, ale nie zboża wcześniej miałem tak zwaną zajawkę na borówkę amerykańską i co chwila przychodził pomysł z ziołami, z borówki już zrezygnowałem ale te zioła nadal mnie męczą ale żeby nie pchać pieniędzy od razu w sprzęt chciał bym tak jak panowie określają na "próbę" te 20-30a obsadzić kozłkiem i ogólnie prace ręczne przy nich wykonywać gdzie jedyne koszta pieniężne to rozsada i nawóz ewentualnie herbicyd przed posadzeniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

Mam pytanie a tym patoranem można pryskać kozłek jak jest posadzony na polu ?

To samo jest teraz pod nazwa Proman tylko  że rejestracja na ziemniaki chyba 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Jeśli ma się pewność że na skupie nie przebadają to jak najbardziej można pryskać :) Proman to prawie patoran substancja ta sama ale ma inny skład.

Edytowano przez Edin

HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

Jak inny skład? Metobromuron 500g/l w formulacji SC i tu i tu. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Substancja czynna ta sama dlatego napisałem  że to prawie to samo co patoran. Weź pod uwagę że każdy środek nie składa się tylko z substancji czynnej.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

Uzywałem go na soje , kolega na fasolę po wczesniejszych rozmowach z Basf i Belchim. Jedni i drudzy potwierdzaja że te preparaty są tożsame.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Zgoda tylko tu mówimy o kozłku, roślinie której szkodzą niektóre adiuwanty a którą można też traktować związkami z grupy fenoksykwasów. Dla tego cały czas twierdzę że to prawie to samo. I żeby była jasność ja nie mówię że nie działa jak patoran :)


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

Działa jak Patoran i mimo ze nie jest Patoranem i tego sie trzymajmy :)


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brazuca    1

Witam. Jak przedstawia się sytuacja na rynku koziełka w waszych okolicach. Jaka cena. Czy udało wam się przed zimą zdążyć wszystko wykopać. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szotrab14    0

Jaką dawkę Promanu dajecie na 1 ha? Stosuje się go przed posadzeniem czy w późniejszej fazie? A może ktoś ma doświadczenie w stosowaniu Stompu w uprawie kozłka? Będę wdzięczny za opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Oprysk wystarczył czy plewiłeś ręcznie i w jakiej fazie wzrostu  stosowałeś a w próbach pozostałości nie masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter72    0

Pryskałem jak kozłek miał 3-4 liście.

Coś tam rosło latem więc trzeba było trochę przerwać ale nie było tego dużo.

Co do pozostałości to nie wiem bo ja sprzedaję takiemu pośrenikowi że nawet do worków nie zagląda i myślę że raczej tego nie badają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter72    0

tyle ile jest napisane w ulotce czyli 3 litry na hektar

jestem z niego zadowolony, na wiosnę też będę pryskał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brazuca    1

Mam pytanie czy ktoś w tej chwili skupuje kozłek bo jak na razie cisza. Może coś się ruszy czy dopiero po nowym roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chorzel221    183

Kilka miesięcy temu sprzedałem Orlika, rejon Lubień kujawski, być może nowy właściciel jest tu na forum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek0    3

Witam,

Chciałbym zacząć z uprawą Kozłkiem Lekarskiego na areale 10 ha, rozsadę otrzymałbym od odbiorcy wraz z usługą sadzenia. 

Na forum nie znalazłem jakie wymagania glebowe ma Kozłek Lekarski już po wysadzeniu...

Chciałbym uzyskać informacje jakie wymagania makro: P, K, Mg, S - ma Kozłek Lekarski (badania gleby zostały wykonane - chodzi mi o bilans składników) i na jak mikro elementy: B, Mn, Cu, Zn, Fe - jest czuły Kozłek Lekarski (czyli czego więcej podać, a czego unikać). Jak podzielić dawki makro składników na przedsiewne (przed wysadzeniowe) i pogłówne - jakie etapy wzrostowe?

Chciałbym się również dowiedzieć jakie insektycydy, fungicydy i herbicydy można stosować w uprawie, w jakich dawkach i w jakich fazach rozwojowych najlepiej stosować?

 

Pozdrawiam,

Sławek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego co do kozłka to z tego co było do tej pory to jedynym herbicydem było fusilade. poza tym nie ma żadnego. Co do reszty to przed sadzeniem był insektycyd Dursban i jako herbicyd doglebowy Devrinol. Jak jest teraz nie wiem bo odszedłem od uprawy kozłka.

Co do wymagań mikro to trudno powiedzieć chociaż dobrze reaguje na cynk i bor (wyniki z własnego doświadczenia)

Co do makro to standard nic nadzwyczajnego.

Odnośnie wymagań to jedna zasada gleba musi być w miarę luźna tzn. żeby nie zrobiła się z niej skała bo korzeń nie będzie się odpowiednio rozwijał a dwa przy zbiorze są bardzo duże problemy z pozbyciem się ziemi z korzeni chyba że dobra płuczka ale to też nie zawsze pomagało.

A tak zapytam masz możliwość wysuszenia korzeni czy będziesz sprzedawał mokry??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek0    3

1. Co znaczy, że dobrze reaguje na cynk i bor, co konkretnie zaobserwowałeś?

2. Jak radziłeś sobie z grzybami?

3. Co w makro jest dla Ciebie standardem? Dla mnie standardem jest ilość czystego składnika N, P, K na ha, żeby wyprodukować możliwie maksymalny plon (uwzględniając genotyp), przy optymalnych warunkach pogodowych. 

4. Czy jakieś doświadczenia z siarką w Kozłku, reakcje, obserwacje?

Na razie nie mam możliwości wyzuszyenia. Podmiot skupujący odbiera mokry i suchy. W tym momencie chce się skupić na jak najlepszej produkcji Kozłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
    • Przez Moryc
      Witam chciałem się dowiedzieć czy ktoś otrzymał odszkodowanie za uszkodzoną agrowłokninę lub folię np. w uprawie ziemniaków wczesnych, truskawek?
       
      Plantacje zabezpieczane białą agrowłókniną bywają uszkadzane czasami zimą truskawki cebula ozima przez zwierzęta kopytne, szczególnie groźne są jeleniowate, które ostrymi kopytkami dziurawią agrowłókninę ale także zające.
       
      Zastanawiam się nad wniesiem sprawy do sądu za powstałe uszkodzenia. Miał już ktoś styczność z taką sprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj