Brukarz

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mynko    3

ok zrobię ale wstawię pod koniec tygodnia bo chwilowo nie mam czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Witam. czy ktoś ma sprawdzone informacje z uprawy kozłka w systemie. sadzenie na wiosnę  i zbiór na wiosnę czy to prawda że towar jest lepszy parametrami niż ten z sadzenia na jesień i zbioru na jesień jak to wygląda w rzeczywistości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Słyszalem opinie o tym jednej z firm,podobno tak jest .Tylko bys musial uzyskac cene jeszcze raz taka bo zbiory sa o polowe mniejsze.Caly proces kopania i suszenia wychodzi duzo taniej.Co do gwiazd ,jezdzilem tydzien po posadzeniu i nic sie z korzeniami nie dzieje.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszt585    0

Witam czy jest ktoś kto sprzedał kozłek do lublina i mówiąc delikatnie ma problem z odzyskaniem swoich pieniędzy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek226    0

witam wiecie może czy skup ruszył w łódzkim i jaka cena  dokładnie powiat opoczyński mnie interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12345    0

Witam, chciałbym poznać wasze diagnozy dotyczące załączonych fotek i wasze metody walczenia z takimi objawami

 

fot 1 - niedobory , robak , choroba ?

fot 2 , 3 , 4 ,8 robak , choroba ?

fot 7 mączniak ?

fot 6 ???

 

post-55466-0-22920900-1427736123_thumb.jpg

post-55466-0-70024200-1427736125_thumb.jpg

post-55466-0-80537000-1427736127_thumb.jpg

post-55466-0-33932400-1427736130_thumb.jpg

post-55466-0-61304000-1427736133_thumb.jpg

post-55466-0-15245100-1427736138_thumb.jpg

post-55466-0-81946600-1427736141_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

A co tu taka cisza nic się nie dzieje. Jak wasze uprawy jesienne a może ktoś już coś na wiosnę posadził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUBCZYK    0

Za te pieniądze to nie ma sensu nic sadzić lepiej łubinu wsiać,mam sprzęt,suszarnie maszyny itd.itp. i się przy tym wielce nie narobie ale i tak sie zastanawiam czy co kolwiek posadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

A żebyś wiedział ze wszystko wszystko co nie posadzisz czy zasiejesz to tylko z tego najwięcej roboty zostaje a kasy to niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Smutne jest ze plantatorzy ktorzy posiadaja najwieksza wiedze i doświadczenie są tak ''traktowani''.wypowiedzcie się co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUBCZYK    0

W mojej okolicy większość nic nie posadziła a ci najbardziej wytrwali to chyba zaden nawet 1 ha nie przekroczył,ja osobiście w tej chwili 0.60ha i nie wiem czy dalej co kolwiek więcej dosadzę i nie tyczy się to tylko kozłka ale czego kolwiek innego,jak pisałem wcześniej lepiej łubin posiać.Miałem i 10 ha w róznych latach ale niestety nie w tych czasach i nie przy takiej pracochłonności jak kozłek wymaga pomimo róznych unowocześnień,maszyn itp.i tak jest to baardzo pracochłonne.Jesli wam sie opłaca robić to w takich pieniądzach to wytrwałości życzę.A jak tam w lubelskim?

Edytowano przez LUBCZYK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

U nas nic ciekawego to co i wszędzie a co do nasadzeń to posadziłem 7 ha kozłka i zobaczymy jak to się potoczy:( jest ryzyko jest zabawa ) jestem trochę opotymistą więc myślę że nie będzie tak żle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku daję na wstrzymanie poprostu nie ma sensu. Sprzedać nie ma gdzie a jak już znajdzie się skup gdzie przyjmują to cena powala człowieka no ale cóż nie będę tego trzymał nie wiadomo ile co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

u mnie też już są to je ścinaj i nie czekaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

kto z was pieli kozłek plewiaczem z gwiazdkami proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

ja tam pielę motyką, ale mam tylko 20 ar. Cena jaką udało mi się zakontraktowac to 2,35 kg, ale odbiór mokrego korzenia. Suchy 13,50. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kolega to sprzedaje w takiej cenie będę wdzięczny za info bo na chwilę obecną to nawet płakać się nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetta0909    0

Gdzie Ty to zakontraktowałeś w takich pieniądzach? Mam takie pytanie.Pieląc dziś zioła widziałem dużo nowych pędów wychodzących z ziemi (dopiero!) Czy wszystko jest w porządku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

nie wiem u mnie kozłek juz zakrywa międzyrzędzia i braków jest maks 5 %. zakontraktowałem w herbapolu  Wrocław.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj