Brukarz

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia?

Polecane posty

krystian20    0

Witam wszystkich,

 

Jestem nowy na tym forum i w przyszłym roku chciałbym posadzić kozłka lekarskiego.

 

Nie mam w tym żadnego doświadczenia i dlatego zwracam się do was z kilkoma pytaniami:

 

1. Ile rozsadnika powinienem kupić na 0,5 ha i jaki najlepszy rozstaw zastosować

2. Czy przed posadzeniem dać jakieś odżywki czy lepiej się opłaca ekologicznie ( są za to dopłaty o ile się nie mylę )

3. Prosił bym też o podanie terminów sadzenia, zbioru, ścinania liści

 

Z góry dziękuję za odpowiedz i czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUBCZYK    0

Widze że się naczytałeś jaki to biznes na tym kozłku,zrób jak uważasz a ja ci powiem że jak nigdy tego nie robiłeś to daj sobie z tym siana,bo żeby z tego jakiś interes był to trzeba zainwestować kuupe kasy a od zera zaczynać to bez sensu jest,po za tym akurat dołek w tym interesie conajmniej 3 letni jak koledzy na forum piszą więc posłuchaj dobrej rady i nie sugeruj się dziwnymi wyliczeniamy na tym forum.Decyzja należy do ciebie,zapewne potraktujesz mnie że specjalnie tak mówię żebyś nie sadził ale trudno niech będe tym złym:)Idź do roboty albo krowy 3 maj lub nie wiem świnki lub bydło mięsne bo na kozłku to ty się nie wzbogacisz zaczynając od zera a wypłata raz w roku jeśli załóżmy zrobisz dobry towar i uda ci sie go sprzedać,powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Mysle ze jestem w stanie zgodzic sie z kolega Lubczykiem.Dodalbym jeszcze ze na 0,5ha szkoda zdrowia,czasu i pieniedzy jeszcze nie zarobionych.Coraz bardziej jest widoczne ze firmom chodzi o kupno towaru od jednego producenta np 10 t niz od 10 po 1t ;) Ale oczywiscie decyzja nalezy do kolegi krystiana 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie ma reguły teoretycznie dobrze robisz ale ten rok jakiś dziwny jest i nie zawsze się to sprawdza,wziołem 12 prób od róznych osób przeszły dwie,suszyli na różnych suszarniach,ogólnie różnie to wychodzi,od pogody tez zależy.

moze ktos by dal namiar gdzie wyslac takie proby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUBCZYK    0

moze ktos by dal namiar gdzie wyslac takie proby?

Pozostawiam bez komentarza,a z lublina czy z łódzkiego jesteś?Jak z łódzkiego to możesz po nowym roku do mnie próbe wysłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian20    0

Skoro nie polecacie kozłka na takim małym areale to co byście polecili na sam początek?

Z góry chciałem podkreślić żebyście nie myśleli ze ide na łatwizne to oczywiście jeśli ktoś już mi udzieli takiej podpowiedzi to oczywiście nie bedzię tak że zaraz będę siał tylko sprawdzę zapotrzebowanie na rynku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUBCZYK    0

Jesli chodzi o zielarstwo to ze wszystkim co z uprawy jest nie ciekawie więc nie ma złotej rady bo wszystko padło generalnie,więc nie wiem nic ci nie doradze,chyba że coś z natury-zbieractwa,kora kasztana,kruszyna,ale tego się nie uprawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Taki byl spokoj i sie odezwaleś.Nie pamietasz ze pisales ze po świetach sie ruszy.I śmiesz nazywać innych egoistami?Napisz do kolegi LUBCZYKA niech on Ci to sprzeda a w przyszlym roku zasiej zboże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Zdesperowany jestes ze pozostalo Ci tylko obrazanie.Jak myslisz ktory wiesniak jest bardziej zalosny?ten co juz dawno sprzedal czy ten ktory co 2 tygodnie pyta czy cos sie ruszylo?Chyba wiosenne zbiory wszyscy sprzedadza a Ty dalej bedziesz pytal czy sie rusza na skupach.Oprocz wielu rzeczy ktore Ci brakuja to przede wszystkim kultura i brak pokory.Porownaj sie z kolezanka nowarolniczka u niej wystarczylo pare madrych sensownych zdan i znalazla pomoc.Tez moglem napisac dawno ze pozostawiam bez komentarza ale chce zebys zrozumial ze nikt tutaj na forum nie jest odpowiedzialny za to ze zasadziles i nie mozesz sprzedac.Za to ze pomylilem Twoj wpis z kolega Tofilkiem przepraszam i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUBCZYK    0

A ja kupię ale nie kozłek:)korę kasztana jak ktoś ma to kupię.

 

post nie na temat +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofilek1    0

jaka cena kora kruszyny

 

post nie na temat +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUBCZYK    0

Chyba wyraźnie napisane kasztan nie kruszyna.A masz kruszyne ile i po ile chcesz?

 

post nie na temat

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiula2706    0

Mam pytanie: od czego zależy (czy od uprawy, czy od odmiany) zawartość kwasów walerianowych w koziołku? (Nie olejków tylko kwasów) Nigdzie nie mogę tego wyczytać. odpowie mi ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUBCZYK    0

Tego to najstarsi górale nie wiedzą i wyczytać też nic nie wyczytasz,a pewnie zależy od wszystkiego widzę w tym roku że wiele od pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofilek    0

czy według was będzie można liczyć na większą cenę w tym roku niz ta co jest teraz 6,5 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
landin    0

PO TYLE U NAS SKUPUJĄ

 

czyli gdzie? w mojej okolicy 6,50 z vatem Lubelskie. Jest po prostu za dużo towaru,

sadzimy zioła od 1980 roku i jestem przyzwyczajony do takich anomalji cenowych.

Edytowano przez landin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj