Brukarz

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Krzynio    0

Ale kto jezdzi moze jakiś namiar? a moze to od nas z lubelskiego przyjezdżja tam lepiej płaca?(wiem brzmi to jak teoria spiskowa) bo slysalem ze tam "ponoc" towar jest lepszy

a do tego ponoc co Edin napisał to kilka miechow temu na forum ktoś pisał ze w łudzkim był ponoć 11/12zl dokładnie nie pamietam maił wyslać jakś namiar i w końcu okazało się to bujda.Dlatego taki stwierdzenia Ponoć są mało prawdopodobne.jak nie niemozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Z tego co slyszalem to ponoc nie kazdy kupujacy preferuje kozlek lubelski ,wiec to moze byc prawda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miko3    0

no tak mówią że u nas jest lepszy , ale ile w tym prawdy niewiadomo , a co do ceny to była taka chwila że był po 11/12 zł , a później długo trzymał się po 10 , co do namiarów to moge napisac w prywatnej wiadomości bo tak na forum to niewiem czy ktoś nie będzie miał mi tego za złe :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    255

Ja sie zastanawiam jaka jest różnica między kozłkiem lubelskim a z innego regionu? Może chodzi o przygotowanie produktu do suszenia a może o nawożenie? Bo cena w poszczególnych regionach jest inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Ponoć chodzi o odmiany.Dla niektorych odmiana lubelska nie ma zadnych wartosci.No moze tylko dla plantatorow bo jest wydajniejsza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACEKjacek    1

zrób zdjecie jak wygląda odmiana lubelska to wstawie jaką sadzi się w łódzkim... może będzie jakaś wizualna różnica... heh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofilek    0

nie wiecie co się dzieje z ceną teraz jest(lubelskie) 6,50 +vat i to chyba nie ostatnia obniżka będzie w tym roku sprzedawać czy czekać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielarz15    0

u nas w powiecie puławskim jest póki co 7zł plus vat. teraz ludzie będą sprzedawać bo cena spada więc będą pewnie kupcy dalej obniżać ale czy później będzie droższy to trudno powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ernest90    0

witam. posiada ktos na sprzedaz rosade koziołka? jesli tak to prosze o kontakt na prywatna wiadomość. (woj lubelskie)

Edytowano przez Ernest90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola_re    0

Własnie chyba narzie nikt nie skupuje arcydzięgla w lubelskim z tego co sie orientuje ;-(

 

 

chyba że może ktoś coś wie na temat skupu to proszę o info ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofilek1    0

z tego co się orientuje niektóre skupy już przestały skup kozłka.

arcydzięgiel też stoi ,czy to jest powodem dużej ilości towaru na rynku czy firmy skupujące nie mają zbytu.

sprowadzany jest kozłek z chin za którego dużo taniej płacą jak za nasz.

Edytowano przez tofilek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    255

z tego co się orientuje niektóre skupy już przestały skup kozłka.

arcydzięgiel też stoi ,czy to jest powodem dużej ilości towaru na rynku czy firmy skupujące nie mają zbytu.

sprowadzany jest kozłek z chin za którego dużo taniej płacą jak za nasz.

 

Ale kto sprowadza? Handlarz czy firmy przetwarzające produkt, bo jak Ci pierwsi to nie ma o co się martwić bo znam sytuację jak właśnie handlarz licząc na duży zysk sprowadził fasole z chin bo była tansza od krajowej potem musiał sam wpie...ać ją bo okazała się chińską tandetą i zero miała jakości do naszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Według mnie ceny to zwykła zmowa cenowa, jak patrzę na swoje pola pola znajomych to koziołka wiele nie będzie. Niektórzy kopią tonę z hektara. To samo z rozsadą, praktycznie nie można już jej kupić.

 

Co do ściągania z Chin i innych miejsc. Zawsze ta sama śpiewka że ceny słabe bo z Chin przyjechało, co roku to słyszę. Co z tego że jeden z drugim zrobią import jak towar z tamtą jest kilkukrotnie gorszy od naszego. Im się zwyczajnie nie opłaca kupować surowca suszonego w temp. pow. 70 stopni który nie ma olejków. Nawet jak handlarz coś kupi to i tak musi dokupić co najmniej drugie tyle naszego aby zrobić normy jakościowe.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Duże już sprzedałem, może pod koniec października, początek listopada jak trochę podrośnie to jeszcze na kilka ha będzie. Trzeba się dowiadywać pod koniec miesiąca.

 

 

O sadzonkach napisałem że nie ma ponieważ nie mam najtańszych a ludzie cały czas dzwonią i narzekają że nigdzie nie idzie dostać.

 

Z sadzonek zostały od ręki lubczyk i arcydzięgiel. Mam trochę mniszka ale to chyba sobie zostawię no chyba że ktoś zapłaci dobre pieniądze ;)

Edytowano przez Edin

HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Pewnie nie potrafia szukac :D A z drugiej strony po co placic drogo za sadzonki jak potem za grosze sprzedac.Myslisz ze zmowa cenowa jest potrzebna? bo ja mysle ze wcale nie,wystarczy ze kupujacy rzuca haslo 7 zl i juz wszyscy leca sprzedac.To jest biznes tak samo jak sprzedaz sadzonek Jesli kupujacy nie jest w stanie zaplacic godziwie za towar to niech znika z rynku,oczywiscie to samo tyczy sie producentow bo wydaje mi sie ze praca bez mechanizacji za ta cene nie ma zadnego sensu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj