Skocz do zawartości

Zdjęcie

KUHN Grand Large vs LEMKEN Primus

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Boss89

Boss89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 21 luty 2011 - 22:47

KUHN Grand Large vs LEMKEN Primus Witam. Jak w temacie stoję przed wyborem pomiędzy dwoma opryskiwaczami, a mianowicie:

1. KUHN Grand Large poj 3200 belka 21m na wypasie (tzn amortyzacja osi, belka rozkłądana elektrohydraulicznie, pompa 700 l/min, wyłączanie sekcji przez GPS itp.)

2. LEMKEN Primus 3300 belka 21m na wypasie (tzn amortyzowany dyszel, rozkładanie belki elektrohydrauliczne, i do tego komputer z GPS, który można wykorzystać w innych maszynach do prowadzenia równoległęgo itp.)

cena za 1 to jakies 140-150 tys netto, za 2 to 120 + 10 za ten GPS przenośny. czyli różnica niewielka bo jakieś 10 tys, ale chodzi mi o opinie użytkowników, dostępność części i serwis. o funkcjonowanie podczas oprysku itp.

z góry dzięki. pzdr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
KUHN Grand Large vs LEMKEN Primus Dzisiaj, 04:13
  •  

#2 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 luty 2011 - 13:38

KUHN Grand Large vs LEMKEN Primus A jaką wydajnośc ma pompa w Lemkenie?' ;)

#3 Share Boss89

Boss89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 26 luty 2011 - 17:01

KUHN Grand Large vs LEMKEN Primus o ile się nie mylę to 280, ale to w zupełności wystarcza, no może do RSM przy większych dawkach to się przydaje te 700. ale doplata jest niewielka bo w granicach 2000 zł, także później sie tego nie zmieni za te pieniądze

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share bamse

bamse

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:lotnictwo UL, rolnictwo precyzyjne, integrowane metody ochrony roślin itp.

Napisany 26 luty 2011 - 21:34

1. KUHN Grand Large poj 3200 belka 21m na wypasie (tzn amortyzacja osi, belka rozkłądana elektrohydraulicznie, pompa 700 l/min, wyłączanie sekcji przez GPS itp.)

Serio ta pompa ma taką wydajność?
Bo w większym Oceanisie standard to 370 a opcja 500 l/min.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share ALBUZ

ALBUZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 28 luty 2011 - 13:56

KUHN Grand Large vs LEMKEN Primus Witam.
Co do Kuhna, to wiem że oni kupili firmę Blanchard i teraz jest sprzedawana pod marką KUHN. Nie wiem czy coś poprawiali w konstrukcji czy tylko przybijają naklejkę ze to kuhn. Mam klienta który ma zaczepiany z Blancharda i pryska nie mało bo 2,5 tysia ha. Fachman który ma nad tym wszystkim pieczę chwalił maszynę.

#6 Share kiju221

kiju221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna; Rolnictwo; Motoryzacja

Napisany 02 marzec 2011 - 19:06

KUHN Grand Large vs LEMKEN Primus Lemken ma pompę 2x160
Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

#7 Share Boss89

Boss89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 21:42

KUHN Grand Large vs LEMKEN Primus tak, KUHN ma pompe o wydajności 700 l/min, ale jest to pompa wirnikowa a nie membramowa, także jest to do osiągnięcia, a jest to potrzebne do większych dawek RSM na dużej belce i przy dużej prędkości.

co do tego czy coś zmienili w konstrukcji to z tego co mi mowili przedstawiciele to raczej niewiele a nawet nic, tylko zmiana naklejek (i ceny). nawet nie dorzucają końcówek;/ plusem jest to że jest ALUMINIOWA.

w okolicy obserwuje że jest dość sporo Lemkenów, może dlatego ze są nieco tansze, a na KUHNA decydują się nieliczni i raczej tylko chyba ci więksi. straszą mnie np że jak kupie 'francuza' to będę miał problem z częściami i takie tam inne, czy to prawda? skoro teraz wszystko prowadzi KUHN?

już jutro będą znane listy kolejności rozpatrywania wniosków na modernizacje na dolnym śląsku, 3majmy kciuki że będę na tej liście pozytywnej:)

pozdrawiam:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share anto

anto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 20 luty 2016 - 20:33

tak, KUHN ma pompe o wydajności 700 l/min, ale jest to pompa wirnikowa a nie membramowa, także jest to do osiągnięcia, a jest to potrzebne do większych dawek RSM na dużej belce i przy dużej prędkości.

co do tego czy coś zmienili w konstrukcji to z tego co mi mowili przedstawiciele to raczej niewiele a nawet nic, tylko zmiana naklejek (i ceny). nawet nie dorzucają końcówek;/ plusem jest to że jest ALUMINIOWA.

w okolicy obserwuje że jest dość sporo Lemkenów, może dlatego ze są nieco tansze, a na KUHNA decydują się nieliczni i raczej tylko chyba ci więksi. straszą mnie np że jak kupie 'francuza' to będę miał problem z częściami i takie tam inne, czy to prawda? skoro teraz wszystko prowadzi KUHN?

już jutro będą znane listy kolejności rozpatrywania wniosków na modernizacje na dolnym śląsku, 3majmy kciuki że będę na tej liście pozytywnej:)

pozdrawiam:)

i co kupiłeś ? napisz o wadach i zaletach

Dodaj odpowiedź