Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bizon Z056

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share arteo07

arteo07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 luty 2011 - 21:04

Bizon Z056 Witam Chłopy
Mam pytanko może ktoś miał taki przypadek to proszę o podpowiedz, otóż tak w bizonie na wstecznym biegu leciutko zgrzyta ,czy może to być to to że łożysko igiełkowe to w wałku sprzęgłowym się wysypało ? miał kto taki przypadek z góry dzięki za podpowiedzi i rady.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bizon Z056 Dzisiaj, 03:22
  •  

#2 Share zenekbizon

zenekbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Polskie maszyny rolnicze i część zagranicznych

Napisany 21 luty 2011 - 21:27

Bizon Z056 Ja nie miałem takiego przypadku ale prędzej będziesz miał koło zębate rozwalone.

#3 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1395 postów

Napisany 21 luty 2011 - 21:33

Bizon Z056 jakby igiełkowe sie posypało to i do przodu raczej by zgrzytało. spuść olej ściąg pokrywę skrzyni i zajrzyj do środka,ciasno jak cholera ale co nie co widać.jak bedziesz spuszczać olej to zwróć uwagę czy nie ma w nim kulek igiełek lub zębów wtedy w przybliżeniu można stwierdzić co sie posypało.jak bedziesz coś robić to moja dobra rada wymień wszystkie łożyska bo po wysypaniu się jednego inne na pewno nieżle dostały po d*pie.wiem po sobie bo mi kiedyś sie igiełkowe wysypało i nie zmieniłem kulkowego z drugiej strony i miałem znowu robotę

#4 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 21 luty 2011 - 21:33

Bizon Z056

Witam Chłopy
Mam pytanko może ktoś miał taki przypadek to proszę o podpowiedz, otóż tak w bizonie na wstecznym biegu leciutko zgrzyta ,czy może to być to to że łożysko igiełkowe to w wałku sprzęgłowym się wysypało ? miał kto taki przypadek z góry dzięki za podpowiedzi i rady.

w skrzyni biegów na samym dole jest tzn wałek wsteczny podparty na dwóch łożyskach które lubią się szybko zużyć, a ten wałek napędzany jest przez tzw koło wsteczne w środku tego koła zębatego też jest łożysko które rzadziej się psuje. Jeżeli tylko na wstecznym wyje i zgrzyta to na 100% te łozyska,niski koszt naprawy tylko trzeba przy wymianie uważać na głowę. gdyby rozleciało by się łożysko igięłkowe na górnym wałku to by były problemy z biegami 2-3
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 21 luty 2011 - 21:44

Bizon Z056 Tak jak piszesz na wstecznym słychać jak zgrzyta(do przodu nie). miałem taki przypadek i posypało się to właśnie łożysko igiełkowe.na moje szczęście nie uszkodziło wałka.

#6 Share Krzychu18

Krzychu18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 21 luty 2011 - 22:10

Bizon Z056 Przepraszam że podpinam się do tematu ale mam taki problem z bizonem gdy kosze i dojeżdżam pod dużą górę na 1 biegu to bizon nie może pod nią podjechać nie kopie się tylko staje i zaczyna drgać (trząść) nim. Czy to już będzie tarcza sprzęgłowa do wymiany??? Albo jak jadę droga na 2 i żeby włączyć 3 to muszę go dobrze rozpędzić bo inaczej też zaczyna drgać.

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 luty 2011 - 22:51

Bizon Z056 Jak zatrzyma się przy podjeździe to sprawdź, czy obraca się koło pasowe sprzęgła. Jeśli się obraca to winna jest tarcza, jeśli nie to zbyt luźne pasy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share SKORPION1

SKORPION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna oraz nowinki w rolnictwie

Napisany 22 maj 2011 - 12:47

Bizon Z056 Ja mam problem z drugim biegiem jest nieraz tak że jak wbiję 2 to kombajn wcale nie reaguje a następnym razem jest wszystko OK I 2 z 3 ciężko wchodzą Ale najbardziej martwi mnie ta 2 Może ktoś miał taki przypadek a może wystarczy regulacja na cięgnach?