Skocz do zawartości

Zdjęcie

Aluminiowa beczka jako zbiornik na olej napędowy

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 21 luty 2011 - 20:15

Aluminiowa beczka jako zbiornik na olej napędowy Witam,
mam na stanie beczkę aluminiową coś koło 1500 l pojemności i chciałbym ją wykorzystać jako zbiornik dystrybutora na olej napędowy. Czy myślicie że się nada? Chodzi mi o to czy nie zajdzie jakaś reakcja, albo nie będą się wytrącały jakieś osady. Praktykuje ktoś coś z beczkami aluminiowymi jako zbiorniki na ON?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Aluminiowa beczka jako zbiornik na olej napędowy Dzisiaj, 08:48
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 luty 2011 - 20:24

Aluminiowa beczka jako zbiornik na olej napędowy Elementy układów paliwowych często wykonane są z aluminium wiec beczka będzie O.K.

#3 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 21 luty 2011 - 20:33

Aluminiowa beczka jako zbiornik na olej napędowy ja mam beczki 200 litrów aluminiowe i one były przeznaczone do ON i mialem w nich paliwo i nic sie nie działo, a teraz mam duza beczke a te małe mam na sprzedanie ;)

#4 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 21 luty 2011 - 20:42

Aluminiowa beczka jako zbiornik na olej napędowy sam mam kontener od mleka z aluminium(kiedyś takie były),1250 litrów.postawiony ponad metr do góry,króciec przykręcony,wąż,zawór kulowy z kawałkiem wygiętej rury i wszędzie leje z tego,samo leci,bez jakiejkolwiek pompy.

#5 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 21 luty 2011 - 20:43

Aluminiowa beczka jako zbiornik na olej napędowy Powinna się nadać na ON bo aluminium nie szkodzi.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#6 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 24 luty 2011 - 11:21

Aluminiowa beczka jako zbiornik na olej napędowy Ciężarówki mają aluminiowe zbiorniki, napęd lej śmiało.

#7 Share maorolny

maorolny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 20:25

Aluminiowa beczka jako zbiornik na olej napędowy Witam,
Jeśli chodzi o aluminium jako zbiornik na ON to OK.
Pozostaje tylko kwestia formalna. Od ubiegłego roku zostały wprowadzone przepisy mówiące o tym,
iż przechowywanie paliwa w gospodarstwie dozwolone jest tylko w zbiornikach które posiadają "podwójną ściankę".
Pozdro.

#8 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 20:54

Aluminiowa beczka jako zbiornik na olej napędowy przepis swoje a my będziemy swoje.trudno o beczkę z podwójną ścianką,jedna w drugą też nie wejdzie

:lol:

i znowu ustawodawca posłuchał lobby-w tym wypadku producentów zbiorników na paliwo,zbiorniki w koszu i palecie w oczy ich kuły.

#9 Share Szuma

Szuma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 21:03

Aluminiowa beczka jako zbiornik na olej napędowy pojemniki w koszu sa super, praktyczne, lekkie maja zawory i nie sa drogie, wiec ktos pomyslal o zarobku i wprowadzil wymogi stosowania dwuplaszczowych zbiornikow, smiech!
"Siła w jedności, jedność w wierzę"

#10 Share dabaz

dabaz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 21:06

Aluminiowa beczka jako zbiornik na olej napędowy A gdzie jest napisane że podwójna ścianka ma być? Proszę o źródło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 21:15

Aluminiowa beczka jako zbiornik na olej napędowy Ja wiem że stacje paliw musiały powymieniać do końca roku zbiorniki na dwupłaszczowe.

#12 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 23:29

Aluminiowa beczka jako zbiornik na olej napędowy Producenci zbiorników naziemnych na stronach internetowych piszą o wyposażeniu jedno płaszczowych w wanny, palety absorbujące lub maty absorbujące. Przydałby się akt prawny, dziennik ustaw.

#13 Share Marq

Marq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 23:40

Aluminiowa beczka jako zbiornik na olej napędowy Spodziewam się, że te przepisy tyczą się tylko stacji benzynowych i magazynów paliw. Takie wiecie, zgłoszone, co to mają strefę zagrożenia wybuchem oznakowaną, są gdzieś w planach pozaznaczane, 10 gaśnic dookoła, itd.

A w domu mam piękny, stary, czołgowy kanister na paliwo do kosiarki - i co, do takiego też już mam się nie przyznawać?

Taka beczka na ON, czy zbiornik w koszu na palecie to taki mój - KANISTER - podręczny :) Ktoś nie wierzy, że troche ponad tonę wezme na klate? Co? :P

#14 Share grodecki

grodecki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 00:39

Aluminiowa beczka jako zbiornik na olej napędowy Gdyby głupota ludzka miała skrzydła to poleciałaby hen w przestwoża. pozdrawiam.

#15 Share maorolny

maorolny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 21:45

A gdzie jest napisane że podwójna ścianka ma być? Proszę o źródło.

Dokładnego źródła tj, nr ustawy itp. nie znam. Ale jeśli będzie ktoś się upierał zapraszam do Straży;)

Spodziewam się, że te przepisy tyczą się tylko stacji benzynowych i magazynów paliw. Takie wiecie, zgłoszone, co to mają strefę zagrożenia wybuchem oznakowaną, są gdzieś w planach pozaznaczane, 10 gaśnic dookoła, itd.

A w domu mam piękny, stary, czołgowy kanister na paliwo do kosiarki - i co, do takiego też już mam się nie przyznawać?

Taka beczka na ON, czy zbiornik w koszu na palecie to taki mój - KANISTER - podręczny :) Ktoś nie wierzy, że troche ponad tonę wezme na klate? Co? :P

Niestety te przepisy od ubiegłego roku dotyczą właśnie gospodarstw domowych!!! Co do ilości się nie wypowiem bo dokładnie szkolenia nie słuchałem;/

Producenci zbiorników naziemnych na stronach internetowych piszą o wyposażeniu jedno płaszczowych w wanny, palety absorbujące lub maty absorbujące. Przydałby się akt prawny, dziennik ustaw.

Tu jest bardzo dobrze napisane, jak najbardziej dozwolone są "wanny"- to jest już dwie warstwy!
Ale może nie wnikajmy głębiej bo to i tak niczego nie zmieni.
To są tylko przepisy, rzeczywistość jest inna.
Problem tylko w razie pożaru...;(
Pozdro.

#16 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 21:47

Aluminiowa beczka jako zbiornik na olej napędowy Niedługo to będą nam mówili kiedy można mieć dzieci a kiedy nie, a o wypiciu to będzie można zapomnieć bo w budynkach gospodarskich alkomaty nam zainstalują. :rolleyes: :o

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#17 Share fant25a

fant25a

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 06 maj 2011 - 15:32

A gdzie jest napisane że podwójna ścianka ma być? Proszę o źródło.

DzU z 7 czerwca 2010, nr 109, poz. 719, rozdział 3, paragraf 11.1

Tekst rozporządzenia można znaleźć m.in. tu

#18 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 06 maj 2011 - 15:57

Aluminiowa beczka jako zbiornik na olej napędowy to prawda - można stosować jedynie zbiorniki dwupłaszczowe do tego wyposażone w odpowiednie elementy zabezpieczające - w zasadzie na upartego jak masz konkretny (z prawdziwego zdarzenia) zbiornik to w urzędzie wojewódzkim możesz poprosić o zgodę na jego dalsze uzytkowanie - zgoda taka jest wydawana na konkretny okres więc po jego upływie będziesz musiał starać się o przedłużenie pozwolenia - dodatkowo ta sama ustawa mówi o tym że jednorazowo można przechowywać maksymalnie 5000 litrów

piszecie że przepis swoje a wy dalej będziecie w beczki i plastikowe zbiorniki lać - nikt wam nie zabroni - kwestia tylko taka że firmy dostarczajace ON mogą odmówić napełnienia u was zbiornika który ich zdaniem jest niezgodny z przepisami - podejżewam że firmy będą się tego przepisu trzymały bo za jego złamanie (sprzedaż ON do zbiornika niezgodnego z przepisami) grozić im będzie utrata koncesji na sprzedaż paliw a wiadomo że na paliwach zarobić idzie i to sporo - nikt sam sobie zarobku nie odbierze - a konkurencja nie śpi
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#19 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 20:19

Aluminiowa beczka jako zbiornik na olej napędowy a ja jade na stacje wózkiem z beczkami i bańkami i sam leje :D
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 18:22

Aluminiowa beczka jako zbiornik na olej napędowy "[quote name='MECHANIZATOR' timestamp='1304693825' post='717856']
to prawda - można stosować jedynie zbiorniki dwupłaszczowe do tego wyposażone w odpowiednie elementy zabezpieczające - w zasadzie na upartego jak masz konkretny (z prawdziwego zdarzenia) zbiornik to w urzędzie wojewódzkim możesz poprosić o zgodę na jego dalsze uzytkowanie - zgoda taka jest wydawana na konkretny okres więc po jego tkupływie będziesz musiał starać się o przedłużenie pozwolenia - dodaowo ta sama ustawa mówi o tym że jednorazowo można przechowywać maksymalnie 5000 litrów "

Ta ustawa mówi o wielkości jednego zbiornika, można mieć kilka po 5 tys. l.

Edytowany przez zorzyk2, 04 lipiec 2011 - 18:22.