max2505

Aluminiowa beczka jako zbiornik na olej napędowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
max2505    1

Witam,

mam na stanie beczkę aluminiową coś koło 1500 l pojemności i chciałbym ją wykorzystać jako zbiornik dystrybutora na olej napędowy. Czy myślicie że się nada? Chodzi mi o to czy nie zajdzie jakaś reakcja, albo nie będą się wytrącały jakieś osady. Praktykuje ktoś coś z beczkami aluminiowymi jako zbiorniki na ON?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Elementy układów paliwowych często wykonane są z aluminium wiec beczka będzie O.K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

ja mam beczki 200 litrów aluminiowe i one były przeznaczone do ON i mialem w nich paliwo i nic sie nie działo, a teraz mam duza beczke a te małe mam na sprzedanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

sam mam kontener od mleka z aluminium(kiedyś takie były),1250 litrów.postawiony ponad metr do góry,króciec przykręcony,wąż,zawór kulowy z kawałkiem wygiętej rury i wszędzie leje z tego,samo leci,bez jakiejkolwiek pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinna się nadać na ON bo aluminium nie szkodzi.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maorolny    0

Witam,

Jeśli chodzi o aluminium jako zbiornik na ON to OK.

Pozostaje tylko kwestia formalna. Od ubiegłego roku zostały wprowadzone przepisy mówiące o tym,

iż przechowywanie paliwa w gospodarstwie dozwolone jest tylko w zbiornikach które posiadają "podwójną ściankę".

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

przepis swoje a my będziemy swoje.trudno o beczkę z podwójną ścianką,jedna w drugą też nie wejdzie

:lol:

i znowu ustawodawca posłuchał lobby-w tym wypadku producentów zbiorników na paliwo,zbiorniki w koszu i palecie w oczy ich kuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

pojemniki w koszu sa super, praktyczne, lekkie maja zawory i nie sa drogie, wiec ktos pomyslal o zarobku i wprowadzil wymogi stosowania dwuplaszczowych zbiornikow, smiech!


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

A gdzie jest napisane że podwójna ścianka ma być? Proszę o źródło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ja wiem że stacje paliw musiały powymieniać do końca roku zbiorniki na dwupłaszczowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Producenci zbiorników naziemnych na stronach internetowych piszą o wyposażeniu jedno płaszczowych w wanny, palety absorbujące lub maty absorbujące. Przydałby się akt prawny, dziennik ustaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

Spodziewam się, że te przepisy tyczą się tylko stacji benzynowych i magazynów paliw. Takie wiecie, zgłoszone, co to mają strefę zagrożenia wybuchem oznakowaną, są gdzieś w planach pozaznaczane, 10 gaśnic dookoła, itd.

 

A w domu mam piękny, stary, czołgowy kanister na paliwo do kosiarki - i co, do takiego też już mam się nie przyznawać?

 

Taka beczka na ON, czy zbiornik w koszu na palecie to taki mój - KANISTER - podręczny :) Ktoś nie wierzy, że troche ponad tonę wezme na klate? Co? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grodecki    0

Gdyby głupota ludzka miała skrzydła to poleciałaby hen w przestwoża. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maorolny    0

A gdzie jest napisane że podwójna ścianka ma być? Proszę o źródło.

Dokładnego źródła tj, nr ustawy itp. nie znam. Ale jeśli będzie ktoś się upierał zapraszam do Straży;)

 

Spodziewam się, że te przepisy tyczą się tylko stacji benzynowych i magazynów paliw. Takie wiecie, zgłoszone, co to mają strefę zagrożenia wybuchem oznakowaną, są gdzieś w planach pozaznaczane, 10 gaśnic dookoła, itd.

 

A w domu mam piękny, stary, czołgowy kanister na paliwo do kosiarki - i co, do takiego też już mam się nie przyznawać?

 

Taka beczka na ON, czy zbiornik w koszu na palecie to taki mój - KANISTER - podręczny :) Ktoś nie wierzy, że troche ponad tonę wezme na klate? Co? :P

Niestety te przepisy od ubiegłego roku dotyczą właśnie gospodarstw domowych!!! Co do ilości się nie wypowiem bo dokładnie szkolenia nie słuchałem;/

 

Producenci zbiorników naziemnych na stronach internetowych piszą o wyposażeniu jedno płaszczowych w wanny, palety absorbujące lub maty absorbujące. Przydałby się akt prawny, dziennik ustaw.

Tu jest bardzo dobrze napisane, jak najbardziej dozwolone są "wanny"- to jest już dwie warstwy!

Ale może nie wnikajmy głębiej bo to i tak niczego nie zmieni.

To są tylko przepisy, rzeczywistość jest inna.

Problem tylko w razie pożaru...;(

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Niedługo to będą nam mówili kiedy można mieć dzieci a kiedy nie, a o wypiciu to będzie można zapomnieć bo w budynkach gospodarskich alkomaty nam zainstalują. :rolleyes: :o


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fant25a    0

A gdzie jest napisane że podwójna ścianka ma być? Proszę o źródło.

DzU z 7 czerwca 2010, nr 109, poz. 719, rozdział 3, paragraf 11.1

 

Tekst rozporządzenia można znaleźć m.in. tu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

to prawda - można stosować jedynie zbiorniki dwupłaszczowe do tego wyposażone w odpowiednie elementy zabezpieczające - w zasadzie na upartego jak masz konkretny (z prawdziwego zdarzenia) zbiornik to w urzędzie wojewódzkim możesz poprosić o zgodę na jego dalsze uzytkowanie - zgoda taka jest wydawana na konkretny okres więc po jego upływie będziesz musiał starać się o przedłużenie pozwolenia - dodatkowo ta sama ustawa mówi o tym że jednorazowo można przechowywać maksymalnie 5000 litrów

 

piszecie że przepis swoje a wy dalej będziecie w beczki i plastikowe zbiorniki lać - nikt wam nie zabroni - kwestia tylko taka że firmy dostarczajace ON mogą odmówić napełnienia u was zbiornika który ich zdaniem jest niezgodny z przepisami - podejżewam że firmy będą się tego przepisu trzymały bo za jego złamanie (sprzedaż ON do zbiornika niezgodnego z przepisami) grozić im będzie utrata koncesji na sprzedaż paliw a wiadomo że na paliwach zarobić idzie i to sporo - nikt sam sobie zarobku nie odbierze - a konkurencja nie śpi


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

"

to prawda - można stosować jedynie zbiorniki dwupłaszczowe do tego wyposażone w odpowiednie elementy zabezpieczające - w zasadzie na upartego jak masz konkretny (z prawdziwego zdarzenia) zbiornik to w urzędzie wojewódzkim możesz poprosić o zgodę na jego dalsze uzytkowanie - zgoda taka jest wydawana na konkretny okres więc po jego tkupływie będziesz musiał starać się o przedłużenie pozwolenia - dodaowo ta sama ustawa mówi o tym że jednorazowo można przechowywać maksymalnie 5000 litrów "

 

Ta ustawa mówi o wielkości jednego zbiornika, można mieć kilka po 5 tys. l.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj