Skocz do zawartości

Zdjęcie

T-25 Uszkodzony mechanizm różnicowy

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rockefeler

Rockefeler

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 luty 2011 - 19:01

T-25 Uszkodzony mechanizm różnicowy Witam, jakiś czas temu jadąc przez las moim władkiem źle oceniłem głębokość dołu no i utknąłem, więc postanowiłem użyć owej blokady no i tu się zaczął problem, próbowałem z 10 minut i nic blokada nawet nie drgnie zacięła się czy coś, nie wiem o co może chodzić. No i zwracam się z prośbą do was o poradę może ktoś miał podobny problem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
T-25 Uszkodzony mechanizm różnicowy Dzisiaj, 07:43
  •  

#2 Share Mentos223

Mentos223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motocross,motoryzacja :)

Napisany 21 luty 2011 - 21:45

T-25 Uszkodzony mechanizm różnicowy A możliwe że na mechanizmie różnicowym odgięły się blaszki i odkręciły śruby i nie będziesz miał blokady. Jak to powiedział mechanik robiący mi remont skrzyni Wania w fabryce spieszył się na przerwę i nie dokładnie zagiął te blaszki i się śruby dokręcają :D :D :D :D
Polska moc :)

#3 Share sawo10

sawo10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 22 luty 2011 - 20:16

T-25 Uszkodzony mechanizm różnicowy Co dokładnie stało się? Pedał blokady s nie dał się wcisnął czy wcisnął ale blokada nie zadziałała?? Słychać było jakieś chrobotanie czy cokolwiek??

#4 Share Rockefeler

Rockefeler

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 22 luty 2011 - 20:20

T-25 Uszkodzony mechanizm różnicowy Dokładnie tak jak napisałeś Pedał blokady s nie dał się wcisnął

Edytowany przez milanreal1, 23 luty 2011 - 18:29.
cytowanie poprzedniego posta

#5 Share sawo10

sawo10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 22 luty 2011 - 20:40

T-25 Uszkodzony mechanizm różnicowy To kolego umyj pod połoga pokrywę skrzyni, bo jest prawdopodobieństwo że wzeszedł tam brud i może blokować pedał. Musisz zrobić to dokładnie spróbować tam śrubokretem albo drutem wydłubać brud. Prozaiczna przyczyna a może nerwów napsuć.

#6 Share Vladimir

Vladimir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 luty 2011 - 23:26

T-25 Uszkodzony mechanizm różnicowy Jak kumple wyżej napisali: pod podłogą gromadzi się normalnie glina, liście i inne duperele wiejolotne :lol: Gdy u wuja Rusek szedł na pół (tarcza sprzęgła- 1400mtg- ale z własnej głupoty :rolleyes: ) to tam było wiadro brudu zbitego w taką kupę, że jak skorupa schodziło :lol: Mogło ci się to pod pedał dostać i już gotowe :rolleyes: a jeśli nie, to sprawdź- buksując gdzieś, czy działa ci w ogóle mechanizm różnicowy- tzn. czy koła przy buksowaniu ciągną na przemian i czy jest ten efekt "trzęsienia" się ciągnika???
Ruskie sprzęty mam i radę sobie dam.
Jestem Z KPK Kumurum Team

#7 Share Rockefeler

Rockefeler

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 luty 2011 - 15:37

T-25 Uszkodzony mechanizm różnicowy Dzięki wszystkim za rady w sobote jak będe miał czas to to sprawdzę.

#8 Share maniek180

maniek180

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:T25

Napisany 07 listopad 2012 - 22:41

T-25 Uszkodzony mechanizm różnicowy Witam, ja mam problem na układzie różnicowym, ponieważ nie wiem czy po prawej stronie to koło zębate które posiada deliktny luz, ale nie wiem czy ma być czy nie.

#9 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 23:15

T-25 Uszkodzony mechanizm różnicowy Koła zębate na korpusie mechanizmu różnicowego (w tym ciągniku 2 koła) są nitowane, żadnego luzu ma nie być.
Kolego skoro lewe koło nie ma luzu to dlaczego prawe ma mieć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share maniek180

maniek180

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:T25

Napisany 07 listopad 2012 - 23:39

T-25 Uszkodzony mechanizm różnicowy Ahha , a muszą być nity czy mogę na śruby ? , u kogo się to naprawia , przepraszam ale jestem początkujący

#11 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 00:32

T-25 Uszkodzony mechanizm różnicowy A za co przepraszasz?
Wszyscy się uczymy całe życie.
Jeśli sam rozbierasz ciągnik to i sam napraw mechanizm.
Możesz poszukać jakiś zakład co maja prasę, zapłacisz z 50zł.
Nituje się je na gorąco, to znaczy nity rozgrzewasz do czerwoności i w tedy zaklepujesz. Nit po zaklepaniu stygnie i trzyma mocniej niż klepany na zimno.
Może i na śruby się da, ale musiały by one i twarde mieć idealny wymiar otworu po nicie żeby wypełnić go, bo inaczej powstanie luz gdy koło będzie napędzane. Łeb śruby i nakrętka będą trzymać żeby kolo nie miało luzu osiowego. Śruby trzeba także dobrze zabezpieczyć przed odkręcaniem, a i upewnić się że na pewno o nic nie zaczepia.
Przy nitowaniu nit puchnie w otworze w pełni go wypełniając i nie ma luzu.
Dwa otwory na krzyż skręć śrubami żeby przy nitowaniu się nie ruszał i nituj pozostałe na krzyż.

#12 Share piotr697

piotr697

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Quady SYM200

Napisany 08 listopad 2012 - 18:46

T-25 Uszkodzony mechanizm różnicowy Ja wymieniałem obudowe mechanizmu rużnicowego i nitowałem na zimno oba koła zębate i jeżdżę już chyba z 18 lat. ("-Dwa otwory na krzyż skręć śrubami żeby przy nitowaniu się nie ruszał i nituj pozostałe na krzyż."I tak zrób jak pisze matracz)

#13 Share szymontyczynski

szymontyczynski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 19:34

T-25 Uszkodzony mechanizm różnicowy jezeli nie wchodzi blokada trzeba wrzucic bieg i puscic delikatnie sprzęglo a następnie wcisnąć blokade
;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) :)

Edytowany przez szymontyczynski, 22 kwiecień 2013 - 19:35.

#14 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 22:27

Mam rozłożoną skrzynię od Władzia i przy okazji wyszło że muszę wymienić obudowę mechanizmu różnicowego. Obudowa już kupiona i zanitowana, ale jak rozbierałem mechanizm, to pod satelitami były podkładki takie duże półkuliste (kto robił ten wie o co kaman) u mnie były obie perforowane z ząbkiem. Jak przeglądam części w sklepach internetowych, to zazwyczaj podają że jedna jest z ząbkiem, a druga gładka. Dodam, że Władka mam od nowości i nic tam nie było gmerane. Zamawiałem te podkładki przez internet. Jak dotarły, to stwierdziłem, że ta z ząbkiem to jeszcze ujdzie, ale ta gładka, to jak żyletka. Niech ktoś się wypowie dlaczego ma być jedna gładka, a druga z ząbkiem perforowana.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#15 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 14:56

Co jest panowie, dyfra nikt nie robił?

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#16 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2400 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 15:06

Ja podkładałem gładkie podkładki i cienkie a cienkie dla tego żeby dobrze ustawić zębatkę z zębatką żeby nie było za ciasno.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka