Tomek34

Massey Ferguson 698, 699 - informacje ogólne

Polecane posty

hiniu23    0

Witam

właśnie kupiełem mf 699 i chciałbym się dowiedzieć jaki olej lejecie do skrzyni, czy jest możliwość przełączenia obrotów wałka wom na 1000/540 obrotów , mój egzemplarz nie ma układu pneumatycznego, chciałbym się dowiedzieć gdzie zamontowana jest sprężarka orginalnie. ogólnie chciałbym dowiedzieć się wszystkiego aby nie uszkodzić ciągnika przez niewiedzę ...czy ma ktoś może intrukcję ???

\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Assasin    502

-- połączono --

 

Witam:)

Kupiłem w jesieni MF 698 zrobiłem mu remont jak widać na Avatarze :).Jeszcze nie zdążyłem nim wjechać w pole. Chciał bym się dowiedzieć ile ten model fergusona spala paliwa:)

Czy mam się przygotować na to że Dużo będzie palił czy raczej tak średnio czekam na opinie :)

Ps.z góry dzięki :)

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogus56    45

Mój 675 przy maksymalnym obciążeniu spali około 6,5 l/h, wiec twój 698 pewnie na maks 8-9l/h (zależy jaką noge masz ciężka :))

Edytowano przez bogus56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogus56    45

Nie sądze żeby 8l na maksymalnym obciążeniu przy takiej mocy to było dużo. Massey 255 palił mi dobre 5l/h. Popytaj ile nasze ursusy spalą, tylko pytaj uczciwych ludzi a nie bajkopisarzy, bo ostanio na forum jest tendencja do pisania bzdur na temat spalania ciągników.

Edytowano przez bogus56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogus56    45

Był dzisiaj kuzyn u mnie 698 i mówił że w pompie coś regenerował bo przedtem lubił wypić, teraz podobno ma mniejszy apetyt, ale dokładnych informacji mi nie podał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Assasin    502

A dokładnie co regrnerował i ile mniej więczapłacił za zmniejszenie mu apetytu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogus56    45

Wiem tylko, że nie calą pompe tylko jakąś pierdołke. Jeździ już chyba 6 lat i jak narazie massey chodzi bez problemów. Ty masz silnik wolnossący czy z turbiną w swoim ? Zapomniał bym ,że wymieniał jeszcze końcówki wtrysków od naszego ursusa 5314.

Edytowano przez bogus56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Assasin    502

Niw mam turba .Tylko nw czemu w papierach mi pisze 85kw a to jakieś 110 km a ustawa tego nieprzewiduje nawet z turbem.A,papiery zgadzają się z tabliczką

Edytowano przez Assasin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogus56    45

Ja mam w dowodzie 55kw co daje 75km a tyle napewno nie ma. Na 110km to musiałbyś mieć 6 cylindrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Dużo ... chyba go sprzedam może chcesz kupić ??

 

To ile za niego chcesz? na wiosne być może będe potrzebował o ile robota na budowie wypali....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Assasin    502

lukbold A dasz z 42 tys i będzie on ma tylko 1.5 tys Motogodzin przejechane tak że ja go przegladlem ja wiem co mam ;d

Edytowano przez Assasin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

1,5tys od czego?? od ostaniego remontu ciagnika? Bo chyba nie od nowosci bo tyle 25letni ciagnik to na pewno nie ma Chyba ze licznik sie przekrecil i 10tys juz nabiło i leci od nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

42 tyś za MF698??? Za taką kasę kupisz nowszego 398 z dużo fajniejszą kabiną i pompą hydrauliki na zewnątrz. Jeśli kolega uważa że 9l to dużo przy 90KM ciągniku to kup sobie rower:) Zobacz co możesz nim zrobić a dopiero wtedy porównaj spalanie. Bo ile potrzebujesz paliwa aby C360 zaorać 1h pola pługami 3x30cm a ile MF 698 z 4x40cm? MF 698 spala trochę więcej od wspomnianej 60-tki gdy nie jest mocno obciążony ale mocy nawet nie da się porównać. MF 675 przy maksymalnym obciążeniu i pracy powyżej 2000 obrotów spali na pewno więcej niż 6,5 l/mth - może nie dużo ale z całą pewnością więcej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

mi 675 z prasa zwijajaca nh 648 przy zbiciu ze silnik niezle juz slychac i caly czas powyzej 2 tys obr to spali ok 8 l/ 1 godzine pracy, ale zrobie ok 25-30 bali :)

w orce go nie liczylem nigdy, ale tesciu stwierdzil ze nawet jak byl tylko 3 skibowy plug do niego to spalil sporo mniej na 8 ha niz c330 wczesniej.

Teraz ma 4x35 to jeszcze mniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kefir5169    1

Witam, Panowie, niedawno kupiłem właśnie MF 699 i mam takie pytanie, jak zmienić obroty WOM-u 540 na 1000 i odwrotnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Jeśli masz możliwość zmiany z kabiny to zapewne przy dźwigni załączania wom jest druga do wybierania trybu pracy. Jeśli nie ma to tak samo jak w 255 czyli poprzez wymianę końcówki wom na drobny frez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    24

Należy wymienić końcówkę wom-u tak jak kolega wyżej pisze, bo w kabinie nie ma żadnej dziwigni od zmiany prędkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mf 698. Jakie obroty maksymalne osiagaja wasze mf ? bo u Mnie tylko do 2 tys . I na zimnym silniku mam jak zapale tylko 500 a jak sie rozgrzeje juz 800. Co jest tego przyczyna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

2000 obr to trochę mało - powinno być ok 2200 ale i tak nie zaleca się wkręcania tych silników na obr. powyżej 1900 ze względów ekonomicznych:) To że po odpaleniu masz niższe obroty niż po nagrzaniu to normalne w każdym silniku:) Po to właśnie jest ssanie a w przypadku ciągników masz gaz ręczny:)

W jakim stanie masz filtry paliwa i powietrza oraz pompka zasilająca i filtr na kraniku jeśli taki jest - przy obecnych paliwach z dodatkami bio ( zwykły ON np z Orlenu) potrafi ładnie pozaklejać filtry.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

filtry paliwowe zmieniłem, a powietrza przeczysciłem, kranika chyba nie mam . A własnie to na jakich obrotach jest najekonomiczniem utrzymywac ten silnik np. w belarce , pługach , agregacie ? Ile u was pali mf 698 na godzine zegarowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancer527    11

Witam mój MF 698 spala w prasie welger RP200 8l na 1h zegarową przy obrotach 1600-1900 i nie ma znaczenia co prasuje, w bronach ciężkich 8 polowe zęby 20 podobne spalani 8-9l /1h w pługu nie wiem bo tylko brat orze to nie pilnuję spalania, ale wiadomo są to Perkinsy i też potrafią spalić jak nie potrafi się utrzymać nogi na gazie, np. MF 255 przy sieczkarni do kukurydzy spalił mi 60l na niecałe 8 godzin pracy.jak nie było większego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik
      Witajcie drodzy koledzy miłośnicy rolniczej motoryzacji. Potrezebuje Waszej pomocy. Otóż przede mna zakup Johna Deera i mam poważny dylemat. Który wybrać...?? W dużej mierze używałbym go do transportu a poza tym do typowych upraw polowych. Myślałem o JD 6230. Co o tym myślicie?? Co ewentualnie możecie mi polecic. Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam
    • Przez rademenes
      Czy wie ktoś może jak rozkręcić pompę wtryskową LUCAS. Chodzi o tę część z której wychodzą rurki do wtryskiwaczy. Chce to zrobić ponieważ ciągnik nie chce wejść na duże obroty. Wiem że ma ta pompa małe sitka które się napewno zabrudziły.
    • Przez Wojtek
      ile wam palą te ursusy na mtg i na ile godzin pracy ciezkiej lub lekkiej starcza pełen gorny zbiornik
      jak bym nie kombinował czy jezdząc na obrotach 1500-1700 w orce czyw innych pracach czy obrotach 2100-2400 zawsze mi gasnie ciagnik z braku paliwa po około 7 godzinach,( mam 1224, pzrez kilka dni chodziła w turbo ale sie zatarła i znowu jest bez turbo, pompa jest spowrotem zmieniona od bez turbo)
    • Przez lukasz150
      Witam. Mam zamiar Sprzedac zetora 7245 i zakupic MF 3070 czy wyjdzie mi to na dobre? Co możecie powiedzieć o MF 3070? Jego spalanie, wady zalety itp. Prosze o pomoc.
    • Przez profarmer
      MF 61-xx-6130-6140 ile takie ciagniki pala przy orce i w transporcie zboza itp??
      Jakie spalanie maja ciagniki mf w oparciu o inne marki??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj