Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buraki i marchew pastewna

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kendzior15

kendzior15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 21 luty 2011 - 15:03

Buraki i marchew pastewna siema jestem nowy na tym forum moze niektórzy znają mnie z AF ale tam. Jestem "młodym rolnikiem" i mam pytanie co lepsze marchew pastewna czy buraki pastewne i czy z liści buraków da się zrobić kiszonkę bo słyszałem ze nie chce zakisnąć dzięki.:]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buraki i marchew pastewna Dzisiaj, 23:12
  •  

#2 Share wladek99

wladek99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 21 luty 2011 - 15:49

Buraki i marchew pastewna Ale w jakim sensie pytasz które lepsze ?

#3 Share kendzior15

kendzior15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 21 luty 2011 - 17:49

Buraki i marchew pastewna wiesz pod względem zdrowotności i wzroście mleka oczywiście i pytanie główne mój tato twierdzi zę z liści buraków PASTEWNYCH nie da sie zrobić kiszonki na pryźmie

#4 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 22 luty 2011 - 09:38

Buraki i marchew pastewna Ja co roku mam 1ha buraka pastewnego. Marchew to za dużo pracy ręcznej przy wybieraniu. Buraka mozna spokojnie samym opryskiem przypilnować a zbiór ręczny przy gabarycie buraka to kilka dni i po sprawie. A kiszonke z liści w tym roku zrobiłem pierwszy raz - nigdy nie było czasu żeby liście zwozic. Kiszonka wyszła dobra, krowy jedzą szkoda tylko że nie dałem trochę trawy bo same liście to dużo wody i pewnie sporo wyciekło w ziemię. Jak po tym doją nie wiem ja mam mięsne.

#5 Share kendzior15

kendzior15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 22 luty 2011 - 15:18

Buraki i marchew pastewna ale pasza jest jak kukurydzy zabraknie to wiadomo :P dzięki Yoda :)

#6 Share Axjon

Axjon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 23 luty 2011 - 18:59

Buraki i marchew pastewna dołączam się do pytania, obecnie rozkręcam hodowle opasów, na dzień dzisiejszy mam 8 sztuk, ale mam zamiar do wakacji mieć co najmniej drugie tyle i na tej ilości około 15 sztuk bym narzazie poprzestał, myślę o zasiewie marchwi lub buraków na pasze, może lepsza by była kukurydza, ale czy dla takiej ilości się opłaci, doliczając koszty wynajmu i to że sporo z pryzmy się zmarnuje bo dla takiej ilości sztuk nie da się zbyt szybko wybierać, więc co lepsze na tyle, marchew, buraki a może jednak kukurydza?

#7 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 20:56

Buraki i marchew pastewna Ja mam buraka bo:
-duży plon
-nie mam siewnika do kukurydzy ani nikt w okolicy nie ma
-nie mam sprzętu do zbioru kukurydzy na kiszonke
-najważniejszy powód - u mnie jest za dużo dzików i kukurydze to by chyba razem z korzeniami wyjadły

#8 Share zeberka363

zeberka363

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 14:39

Buraki i marchew pastewna przy opasach jest najważniejsza kukurydza! buraki i marchewka to taki dodatek na deser-mają dużo wody a mało zawartości energetycznej ...no i ta robota przy burakach...BYKI ŻEBY ROSNĄĆ I PRZYBIERAĆ NA WADZE POTRZEBUJĄ KALORII ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share jarek27

jarek27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 17:27

Buraki i marchew pastewna witam ja uprawiam i marchew i buraki, do poprzedniego roku nie kisiliśmy liści ale w ubiegłym po raz pierwszy i zakisiły się tylko trzeba dobrze okryć folią. Marchew co do wartości nie przewyższa buraków ale krowy i dają więcej mleka i chętniej jedzą.

#10 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 16:30

przy opasach jest najważniejsza kukurydza! buraki i marchewka to taki dodatek na deser-mają dużo wody a mało zawartości energetycznej ...no i ta robota przy burakach...BYKI ŻEBY ROSNĄĆ I PRZYBIERAĆ NA WADZE POTRZEBUJĄ KALORII ;)

to oczywiste. Kukurydza to podstawa ale nie każdy ma możliwośc posiania i zrobienia kiszonki z tego. Poza tym kukurydza to przede wszystkim energia bez białka. Podobnie jak półcukrowy burak:)

#11 Share tomcio1

tomcio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 13:46

Buraki i marchew pastewna marchew jest dobra do krow mlecznych ma beta-karoten i krowki mają bardziej widoczne ruje i jepiej sie zacielaja!

#12 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 październik 2012 - 09:03

Buraki i marchew pastewna .

Edytowany przez peres100, 16 październik 2012 - 01:19.

#13 Share rolnik5211c330

rolnik5211c330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 maj 2014 - 18:26

Buraki i marchew pastewna kiszonka z liści buraka jest dobra dla byków ale sam burak jest nie za dobry bo ma za dużo wody

#14 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 03 maj 2014 - 15:44

Buraki i marchew pastewna A w czym Ci woda przeszkadza? Plusem buraka jest napewno to, że wysoko plonuje,
zostawia po sobie dobre stanowisko i szybko można go podawać młodym zwierzętom. Minusem jest niska wartość pokarmowa i duża pracochłonność w uprawie. Natomiast kiszonke z liści buraka dobrze jest stosować razem z osypką, ładnie pobierają treściwą, minusem są kolorowe ściany. Radzę unikać łączenia w żywieniu z zielonką. Liście buraka też często są porażone chwośnikiem. I zawierają kwas masłowy.

Edytowany przez donweter1989, 03 maj 2014 - 15:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Baks00

Baks00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 19:55

Odświeze trochę temat.Mam pytanie czy ktoś próbował zakisic liscie z buraka wraz z naciną z marchwi?