Skocz do zawartości

Zdjęcie

Axial Flow seria14,16,2

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marczowiak

marczowiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 20 luty 2011 - 17:47

Axial Flow seria14,16,2 Witam,chciałbym się dowiedzieć na jakie elementy należy zwracać uwage przy zakupie kombajnów Axial Flow
np:dotyczące zużycia rotoru i innych elementów w tym kombajnie
proszę o odpowiedzi tylko od osób posiadających kombajny rotorowe/Pozdrawiam/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Axial Flow seria14,16,2 Dzisiaj, 09:19
  •  

#2 Share prezes32

prezes32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 20 luty 2011 - 21:52

Axial Flow seria14,16,2 jeśli chodzi o mechanizm młócący to klepiska są inne do kukurydzy a inne do np. pszenicy .Sita kupiłem dwie sztuki koszt około 3 tys zł.Tuleje gumowo -metalowe przenoszące napęd na sita są w tym kombajnie wrażliwe na zużycie jedno kosztuje 170 zł a jest ich ok. 20 sztuk ,wiem bo wymieniałem u siebie

Edytowany przez Matey, 21 luty 2011 - 18:37.
cytowanie poprzedniego posta

#3 Share marczowiak

marczowiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 21 luty 2011 - 16:09

Axial Flow seria14,16,2 czyli mam rozumieć że do każdego zboża,sita;klepiska są inne ;owies pszenica rzepak?ceny które podałeś za tuleje to są za oryginalne części czy zamiennik?czy miałeś problem z skrzynią bo słyszałem że jest obudowa aluminiowa i nieraz tam coś sie wysypie?
jeśli możesz podać to jaka wydajność twoim na godzine,przy założeniu wydajności pszenicy5t/hektar przy dużym kawałku pola i małym?

Edytowany przez Matey, 21 luty 2011 - 18:38.
cytowanie poprzedniego posta

#4 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 22 luty 2011 - 20:37

Axial Flow seria14,16,2 A skąd wziąłeś to że trzeba wymieniać klepisko do poszczególnych upraw?? Do zbóż jak i kukurydzy jest jedno klepisko. Ustawia się tylko szczeline. Tak samo i z sitami np na rzepak ustawiasz szczeline na ok 2mm i w pole. Bo ja to szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o wymianie klepiska w Case.

#5 Share prezes32

prezes32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 luty 2011 - 09:19

Axial Flow seria14,16,2 klepiska są 2 rodzaje jedno do kukurydzy i drugie do pszenicy owsa itp...wiem bo mam, sita tak samo.Tuleje są tylko fabryczne tańszych nie znalazłem ,a o skrzyni pierwszy raz słysze

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 23 luty 2011 - 18:50.

#6 Share barthez96

barthez96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sport

Napisany 23 luty 2011 - 19:30

Axial Flow seria14,16,2 Pierwsze co powinieneś sprawdzić to frezy na rotorze. Jeśli są bardzo zużyte kombajn nie domłaca ziarna. Potem radzę sprawdzić sita czy nie są popękane, spawane itp. Reszta to już jak w innych kombajnach niewiadomo czego tutaj niema. Konstrukcja jest prosta jak drut. Pozdrawiam
D-358 DT-239 DT-436 IH

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share marczowiak

marczowiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 23 luty 2011 - 21:55

Axial Flow seria14,16,2 barthez96 mam pytanko bo oglądałem twoje filmiki z 1460/powiedz prawde czy szybciej by sie nie dało kosić tam tego jęczmienia przy dobrym omłuceniu i małych stratach?bo coś mi sie wydaje że troche oszczędzacie maszyne?o problemach z skrzynią słyszałeś?niby jeszcze jedno słyszałem że ślimaki na końcach jak są ostre to są już porządnie zużyte niby mają być tębe?
a tu znalazłem filmik edukacyjny
dziękuje za odpowiedzi i proszę o inne informacje /pozdrawiam wszystkich

#8 Share barthez96

barthez96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 24 luty 2011 - 16:48

Axial Flow seria14,16,2 W tym jęczmienu oczywiście że da się więcej jechać ale mam heder nie sprawny zabardzo , także starałem się go oszczędzać żeby ten sezon jeszcze przekosił. Do tego miałem tylko połowę tego pasa długiego od rotora. Obecnie mam już założony nowy a na wiosnę robię remont hedera. O skrzyniach nic nie słyszałem ale u mnie mechanicznie kombajn silnik jak i skrzynia są żyleta. Pozdrawiam
D-358 DT-239 DT-436 IH

#9 Share marczowiak

marczowiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 24 luty 2011 - 17:32

Axial Flow seria14,16,2 barthez czy jak go zrobisz będzie szedł podobnie jak na tym filmiku? ile masz godzin przepracowane na silniku i rotorze?pozdr.

#10 Share barthez96

barthez96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 27 luty 2011 - 09:27

Axial Flow seria14,16,2 Myślę że tak. Obecnie ma chyba coś ponad 3690h :P
D-358 DT-239 DT-436 IH

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share marczowiak

marczowiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 22:12

Axial Flow seria14,16,2 mam jeszcze pytanko,co do gubienia ziarna i zabicia młocarni w wilgotnym?jak to wygląda w praktyce w axialach proszę użytkowników tych kombajnów o odpowiedż/pozdr