Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomoc w wyborze

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mobilek

mobilek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 21 luty 2011 - 15:07

Pomoc w wyborze Ja również byłem za sipmą, znana marka jak nie patrzeć, część praktycznie od reki, ale kiedy pojechaliśmy oglądać do dilera zmieniłem zdanie jak zobaczyłem jakość wykonania, spawy słabej jakość, adapter na siatkę goły, ja prasuje dużo słomy a do łańcuchowej nie ma możliwość założenia rotora tylko do łańcuchowo-walcowej. O prasie unii słyszałem dużo zalet, zwłaszcza o zbijaniu beli, ale osobiście nikogo nie znam. U mnie wybór padł na prasę case RB344.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomoc w wyborze Dzisiaj, 15:53
  •  

#22 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 21 luty 2011 - 19:03

Pomoc w wyborze osobiście nic za bardzo nie wiem na temat sipmy bo nie miałem z nią styczności podobnie zresztą jak z famarolką... wiekszość opini na podobnych tamatach zaczyna się od "ja słyszałem" , albo "sąsiad ma taką ,serwis jest u niego prawie codziennie" a wiadomo jak to jest , co ma sąsiad znaczy że bubel... diler mówł żeby brać sipme bo dużo ich sprzedają ,że mają doświatczenie w produkcji maszyn i w razie awari sipma jest dużo prostsza w naprawie ,a famarolka ma trochę elektroniki która bardzo odbiega od elektronki w innych prasach... bardzo prosił bym o opinie użytkowników tych pras... jest to zakup można powiedzieć na lata... chciałby by służyła jak aktualna prasa- 10 lat bez żadnej większej awari , jedynie łożyska na podbieraczu i pazury...

#23 Share UBUNTU

UBUNTU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, maszyny rolnicze

Napisany 25 luty 2011 - 20:37

Pomoc w wyborze Witam. Ja początkowo planowałem kupić sipme farme II, ale w końcu wybór padł na famarolke df 1,8vd. Dziś już ją zamówiłem i zadatkowałem. Do tej pory miałem styczność tylko z sipmami i moim zdaniem famarolka ma lepsze wykonanie, rotor, rewers, noże, siatkę w standardzie no i oczywiście lepsze sterowanie. Wbrew pozorom nie ma w niej tak dużo elektroniki, jest tylko elektrozawór sterujący przepływ oleju. Co do awaryjności to będę mógł wypowiedzieć się dopiero w czerwcu :D
Wynegocjowałem moim zdaniem dobrą cenę 68.000 zł z szerokim ogumieniem i sznurkiem.
Nie zastanawiaj się i bierz famarolkę

#24 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 16:50

Pomoc w wyborze czy prawdą jest że sipma wkłada delikatne łozyska i łańcuchy do pras ,a unia ma awaryjne tylnie klapy ?

#25 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 23:57

Pomoc w wyborze Famarolka to jest skopiowana DF lub Greenland - zależy w jakim malowaniu- ja bym brał famarolkę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share KrzysztofJ

KrzysztofJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 14 marzec 2011 - 11:52

Pomoc w wyborze U mnie ostatnio najwięcej kupują pras Pol-Mot Warfama Z543, w maju będą sprzedawać z nożami i z rotorem.

#27 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 21:38

Pomoc w wyborze warfama i metal-fach odpada...albo sipma albo famarolka

#28 Share Gustlikus

Gustlikus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektronika, Maszyny, Informatyka

Napisany 16 marzec 2011 - 20:09

Pomoc w wyborze W tej unii to tam prawie że elektroniki nie ma;) Ja ją osobiście oglądałem a potem kupiłem Deutz RB 3.20 OC Ciągałem ja MF 3060 (82KM) ganiam w wszystkim z nożami i idzie super;) No może dobijanie w trawie troszkę z biegami zjechać musiałem;) W słomie tez noże wystawione;) I szedł jak przecinak;) Rotor ma ten + ze rozgrzebuje materiał i równiejsze są baloty:) Ogólnie to ta prasa w 90% pójdzie bez prądu (ta z uni) jak by ci się już miał zepsuć ten sterownik (akurat ja jestem zdania ze częściej się zawsze psuje mechanika niż elektronika ale wszyscy się elektroniki boją) To tam bardziej elektryka zresztą niż elektronika;) Jak by ci nawet cały ten pseudo sterownik padło z 3 przełącznikami byś się wyrobił aby działało wszystko;) No może do siatki 3 przekaźniki by było trzeba dołożyć i przycisk - taka tam skomplikowana elektryka;) sznurek się mechanicznie wyzwala;) siatkę "liczy" mechanicznie tylko wyzwala elektrycznie;) Konstrukcja jest sprawdzana bo ma ponad 20 lat produkcji za sobą;)

Edytowany przez Gustlikus, 16 marzec 2011 - 20:10.

Jeżeli potrzebujesz licznika do prasy, owijarki (nawet tych co oryginalnie nie mają) lub jakiś sterownik elektroniczny - pisz!
W miarę możliwości postaram się coś/znaleźć w zapasach lub wykonać (może być wymyślony od podstaw).
Ewentualnie udzielę rad jak coś naprawić elektrycznego/elektronicznego.

#29 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 20:56

Pomoc w wyborze ale kopia to nie orginał... polacy wczystkiego nie zrobioł tak samo jak z deutz... i jeden diler powiedział starszemu że jest taki myk że unia dużo części ma od deutz co wiąże się z ceną... po rozwarzeniu za i przeciw padło na sipmę...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share Gustlikus

Gustlikus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektronika, Maszyny, Informatyka

Napisany 07 kwiecień 2011 - 08:00

Pomoc w wyborze Hm;) Części wyglądowo są takie same ;) z jakości raczej też;) Zdarzyło mi się parę pierdoł kupić z unii i są ok;)
Jeżeli potrzebujesz licznika do prasy, owijarki (nawet tych co oryginalnie nie mają) lub jakiś sterownik elektroniczny - pisz!
W miarę możliwości postaram się coś/znaleźć w zapasach lub wykonać (może być wymyślony od podstaw).
Ewentualnie udzielę rad jak coś naprawić elektrycznego/elektronicznego.