Polecane posty

maciek09    1

Witam. Mam problem z orką bo nie wiem czy da radę orać w tych mrozach. U nas są mrozy max do -7 stopni nocą a w dzień do -2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Wątpię jak nie było śniegu to zmarzło,wjedź traktorem na pole jak gleba się nie łamie to nie masz szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Poczekaj lepiej trochę, te mrozy się już trochę ciągną i ziemia na pewno jest sporo zmarznięta. Poczekaj niech przyjdzie trochę odwilży;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jeszcze trochę poczekać.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Lepiej poczekać bo przewracanie zamarźniętej ziemi raczej sensu nie ma. U nas w zeszłym roku oraliśmy na wiosnę jak ziemia obeschła to plon owsa wcalenie odbiegał od tego co był zasiany na polach zaoranych jesienią.cool.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja prowadziłem orki w dniach 14-16.02.2011 i w nocy było ok -5 do max -8 a w dzień w okolicach 0 i szlo bardzo ładnie, zaczynałem ok 10 rano i spokojnie do 18 możnabyło ładnie orac, poźniej jak już był silniejszy mrozik wieczorem to nie szło(szkoda pługa) zaorałem ok 35ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5320

odświeżę temat :)

 

Panowie co myślicie o orce nocą? dzis mi znajomy powiedział że orając noca zmniejszamy poziom wschodów chwastów

poszukałem w necie i to znalazłem:

Naukowcy z Uniwersytetu w Bonn twierdzą, że rolnicy mogą zmniejszyć liczbę chwastów na polach i ilość stosowanych herbicydów, orząc w nocy.

Nasiona roślin uprawnych zwykle kiełkują w całkowitych ciemnościach. Natomiast u większości chwastów jest odwrotnie - ich wzrost zapoczątkowuje światło, niekiedy jeden jego impuls trwający krócej niż milisekundę. Jeśli podczas orki nasiona na krótko znajdą się na powierzchni gleby, otrzymają wystarczającą ilość światła do kiełkowania.

Fragmenty pola doświadczalnego przeorywane po zmroku były zachwaszczone pięciokrotnie mniej niż te, na których pracowano o tradycyjnej porze. Nie oznacza to jednak, że ten prosty sposób całkowicie uwolni rolników od niechcianych roślin. Pewna ilość światła wnika w górną, kilkumilimetrową warstwę gleby i zapoczątkowuje kiełkowanie nasion chwastów.

Naukowcy osiągali najlepsze wyniki na polach żyta. Orane nocą były zachwaszczone w tak niewielkim stopniu, że można było nie stosować herbicydów.

Ale czy to wystarczy, by zarywać noc? Niemieccy rolnicy jeszcze się nie wypowiedzieli.


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

to akurat prawda, sprawdzone.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

po nocy przy światłach.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z włączonymi światłami nie jest już taki efekt jak w całkowitych ciemnościach. Ale nikt nie będzie jeździł po polu z noktowizorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Gleba super się odleży, ale występuje ryzyko zbytniego przesuszenia no i zachwaszczenia. Co jakiś czas będziesz musiał przelecieć nawet bronami bo chwasty mogą być uciążliwe.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie strach żeby bronami nie przesuszyć. A jak by tak tydzień przed właściwą uprawą potraktowac to roundapem trans energy??? Podczas podorywki widziałem czasem kłącza perzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Każdy zabieg agrotechniczny przesusza glebę na taka głębokość na jaką jest wykonywany. Więc bronami nie przesuszasz zbytnio, orką już tak.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

tydzień przed zasianiem śmiało ja już tak robiłem. Randap tydzień trzyma jeśli chodzi o pryskanie na gołą ziemie.

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba jednak tak zrobię teraz trochę wolnego czasu mam a i wilgoci w ziemi dosyć. I tak po glifosacie dopiero pójdzie uprawa właściwa więc nic złego stać się nie powinno. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

odświeżę temat :)

 

Panowie co myślicie o orce nocą? dzis mi znajomy powiedział że orając noca zmniejszamy poziom wschodów chwastów

poszukałem w necie i to znalazłem:

Tak....pamiętam ten temat, miałam go na wykładach bądź ćwiczeniach z fizjologii roślin omawiany.....hej ;) Ano o tym wiedzieć powinien każdy rolnik!!!

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Mój sąsiad często sieje wieczorami i w nocy,jak się spytałem dlaczego to mi powiedział że mniej chwastów wschodzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj