Skocz do zawartości

Zdjęcie

Klimatyzacja

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,sport

Napisany 19 luty 2011 - 21:59

Klimatyzacja Panowie mam pytanie,dla wielu może wydać się naiwne,ale...Jak w temacie,mam zamiar zmienić auto,jaki jest najłatwiejszy sposób żeby o tej porze roku sprawdzić czy klima jest sprawna?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Klimatyzacja Dzisiaj, 16:18
  •  

#2 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 20 luty 2011 - 19:25

Klimatyzacja

Panowie mam pytanie,dla wielu może wydać się naiwne,ale...Jak w temacie,mam zamiar zmienić auto,jaki jest najłatwiejszy sposób żeby o tej porze roku sprawdzić czy klima jest sprawna?

Wsiąść do auta nachuchać na szyby i sprawdzić czy się szybko odparowują ;) Taki najszybszy i najprostszy sposób.

#3 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 20 luty 2011 - 19:45

Klimatyzacja Jak właściciel pozwoli to wcisnąć zaworek od napełniania,jak jest gaz to 90% szans że jest sprawna.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#4 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 20 luty 2011 - 20:09

Klimatyzacja Zdecydowanie pomysł z zaparowaniem szyb i po właczeniu klimy momentalnym odparowaniu jest dobry :)

Nasłuchuj czy załacza się sprężarka.
W rolnictwie siła!!! :)

#5 Share sawo10

sawo10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 20 luty 2011 - 20:32

Klimatyzacja Sprawna klimatyzacja musisz mieć szczelny układ, gaz w odpowiedniej ilości (ciśnieniu), sprawną sprężarkę. Jeśli jest gaz to układ szczelny (uważaj z tym zaworkiem bo może pomrozić palce), na wolnych obrotach silnika włącz klimatyzacje jeżeli usłyszysz delikatny spadek obrotów ( tak jak przy włączeniu dużej liczby odbiorników elektrycznych) to sprężarka powinna być sprawna ponieważ tłoczy gaz pod obciążeniem i obciąża silnik.

#6 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 20 luty 2011 - 21:04

Klimatyzacja Z tym nasłuchem to chyba nie da rady w zimie.Sprężarki przeważnie załączają się dopiero powyżej +7o

#7 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 20 luty 2011 - 21:15

Klimatyzacja Chyba w większości układów sprężarka nie ruszy jeżeli temp. zewnętrzna jest mniejsza niż kilka stopni pow. zera ;)

edit: no właśnie, jak wyżej :)

Edytowany przez mirasek, 20 luty 2011 - 21:17.

#8 Share dabaz

dabaz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 20 luty 2011 - 21:30

Klimatyzacja To dlaczego każą w instrukcjach przynajmniej raz w miesiącu uruchomić klimatyzację? Żeby się układ przesmarował. A co przy naszej zimie? Moim zdaniem sprężarka powinna się załączyć przy każdej temperaturze. Bynajmniej ja jeszcze się nie spotkałem z autem ani traktorem w którym by klima nie działała w mrozy.

#9 Share sawo10

sawo10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 20 luty 2011 - 21:56

Klimatyzacja No dokładnie z tym włączaniem klimy raz na miesiąc dla jej przesmarowania słyszałam.
A co zimą?
Jedni mówią że im działa bez problemu, inni że nie da rady.
Wychodzi na to że zależy to od marki samochodu, rodzaju klimy(manual, automat) i ustawień na panelu wentylacji(nawiew na szybę). A i użytkownika.
Co do uruchomienia samej klimy zimą to po wcześniejszym rozgrzaniu silnika jednocześnie komory silnika, gdzie znajduje się sprężarka.

#10 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 21 luty 2011 - 08:24

Klimatyzacja To czy zimą się włączy zależy od klimy jak to sobie konstruktor założył. W wielu nowszych autach włącza się bez problemu. Co do wciskania zaworków nie wiem czy wam właściciel pozwoli ja bym nie pozwolił, aby każdy tak sobie gmerał tu i tam. Co do chuchania na szyby parowania itd to można sobie pochuchać na lusterko w łazience. To klimy nie zweryfikuje ponieważ wystarczy, że zasyfiony będzie filtr kabinowy i para będzie długo schodziła.
Klimatyzacja nie jest jak dla mnie jakimś najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze auta. Chodzi mi o jej sprawność. Awarie kompresorów zdarzają się dość rzadko a napełnienie to max 200 zł. Zwróć bardziej uwagę na inne elementy, których ewentualna naprawa może być znacznie droższa.

Edytowany przez hubertuss, 21 luty 2011 - 08:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pablo18

pablo18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 21 luty 2011 - 09:00

Klimatyzacja ja kupywalem 3 lata temu samochod i wlasciciel zapewnial ze klima dziala jest nabita i wogole... no ale w zime co tu sprawdzac a pozniej w lato okazalo sie ze byla dziurawa chlodnica wiec tego tak sie nie da przeskanowac . Jezeli kupujesz uzywany samochod to po mojemu trzeba sie liczyc z tym ze troche bd trzeba w niego wlozyc :unsure:
PZdr.

#12 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 21 luty 2011 - 09:16

Klimatyzacja Zgadza się kupując używany samochód, ciągnik itd trzeba byc przygotowanym na wydatki. Czy to dotyczące napraw czy bieżącej eksploatacji.
Co do sprawdzania ciśnienia w układzie na ucho. No cóż psyknąć może co nie znaczy, że w układzie jest takie ciśnienie, przy którym presostat pozowli na włączenie kompresora.

#13 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 21 luty 2011 - 09:48

Klimatyzacja Dzięki panowie za odpowiedzi,zdaję sobie sprawę z tego że kupują używany samochód trzeba się liczyć z wydatkami,ale klima to jest jeszcze wciąż taki gadżet że na pewno sprzedający będzie podkreślałże jest i to na 100% sprawna,jednym słowem jest to jakaś tam moneta przetargowa.Atak przy okazji,wybór padł na Cryslera Neona,może ktoś z forumowiczów miał jakieś doświadczenia z tym autem?

#14 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 21 luty 2011 - 15:34

Klimatyzacja

Co do chuchania na szyby parowania itd to można sobie pochuchać na lusterko w łazience. To klimy nie zweryfikuje ponieważ wystarczy, że zasyfiony będzie filtr kabinowy i para będzie długo schodziła.

Dlatego uruchamiamy obieg wewnętrzny, wtedy na parowaczu wkrapla się wilgoć i para z szyb bardzo ładnie schodzi. Włączając nawiew na przednią szybę klima powinna się włączyć zawsze niezależnie od temperatury na zewnątrz. Filtr kabinowy jedynie zmniejsza intensywność nawiewu, ważne jest osuszenie powietrza a to zapewni tylko sprawna klimatyzacja.

To jest najprostszy i najłatwiejszy sposób na sprawdzenie czy klima jako tako działa (zimą).

Edytowany przez JohnTheBulletTeacher, 21 luty 2011 - 15:35.

#15 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 22 luty 2011 - 00:29

Klimatyzacja szybciej i pewniej jest sprawdzić rurki od klimy pod maską. Rurka wysokiego ciśnienia będzie przy pracującej klimatyzacji robić się gorąca, a niskiego ciśnienia zimna (chociaż tego w zimie można nie odczuć). Ot i cała historyja.
A jeśli jest gaz to nie znaczy, że sprężarka będzie pracować ;)

Edytowany przez strd, 22 luty 2011 - 00:32.

#16 Share astrzak

astrzak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:A wszystko po trochu...

Napisany 26 luty 2011 - 15:00

Klimatyzacja Niektorych układów klimy nie da sie właczyc zima bo maja czujniki temp zewnetrznej. Jezeli czujnik zarejestruje temp. ponizej np. 5 stopni to jej nie właczycz. A o jakie auto badz ciagnik chodzi??
Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

#17 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 26 luty 2011 - 15:29

Klimatyzacja Chrysler Neon mk2

#18 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 26 luty 2011 - 16:00

Klimatyzacja

Niektorych układów klimy nie da sie właczyc zima bo maja czujniki temp zewnetrznej. Jezeli czujnik zarejestruje temp. ponizej np. 5 stopni to jej nie właczycz. A o jakie auto badz ciagnik chodzi??

No właśnie, dokładnie tak jest jak kolega pisze, Ja mam Tak w Passacie że jeżeli jest temp poniżej 5 stopni to sprężarka nie chce się włączyć i nie da się jej w zimie sprawdzić.
Klima to jest można powiedzieć że bajer dla tych którzy nie maja w swoim aucie klimy. Ja samochodem robię rocznie około 30 tyś km i teraz jak bym miał zmieniać auto to bez klimy nigdy w życiu bym nie kupił dlatego że w upalnie dni kierowca nie czuje zmęczenia, nie jest taki "osowiały" lepiej reaguje i poprawia się samopoczucie kierowcy jak i pasażerów ;)
Chłop ze wsi

#19 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 26 luty 2011 - 17:41

Klimatyzacja "poprawia się samopoczucie kierowcy jak i pasażerów" i portfela

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 26 luty 2011 - 20:09

Klimatyzacja Portfela?? Co masz dokładnie na myśli?? Jeżeli chodzi o spalanie no to zgodzę się, 0.5l na 100 km więcej pali samochód. No ale komfort jest znacznie lepszy, nawet bym powiedział że to niebo a ziemia. Ale jeżeli otworzymy szyby to opory powietrza stają się większe no i spalanie też wzrasta, także wychodzi na to samo a z klimą człowiek inaczej się czuje ;)
Chłop ze wsi