winson92

Egzamnin na wykwalifikowany Rolnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
winson92    0

Witam:) po pierwsze to nie wiem czy to dobry dzial i prosze o przeniesienie go do odpowiedzniego.

 

a wiec mam taki maly problem wczoraj dzwonila do mnie pani ktora powiedziala ze mam za tydzien w czwartek (28 luty) egzamin, ktory mial byc w czerwcu a wiec malo czas zostalo do nauki i nie jestem w stanie przeczytac ok 6 ksiazek po ok. 300 stron w tydzien. prosze was o szybkia odpowiedz na moje pytania lub linki zwiazane z odpowiedzia.

 

dostalem test przykładowy ktory podobny bedzie na egazminie ale pytania moga byc tez takie.

 

1.Promieniowanie słoneczne wplywa bezpośrednio na:

a.asymilacje b. oddychanie c.transpiracje

 

2.zabiegiem strukturotworczym jest:

a.orka przedzimowa o ostrej skibie b.kilkukrotnie bronowanie c.wołkowanie

 

3.glebokosc sadzenia ziemniakow reguluje sie;

a. kolem podporowym b.podnosnikiem hydraulicznym ciagnika c.opuszczajac lub podnoszac redlice

 

4.w siewniku zbozowym rzedowym bezposrednio pod dne skrzyni nasiennej znajduje:

a.przyrzad wysiweajcy b.redlica c.kolo napedowe

 

5.rasa bydla HF nalezy do typu uzytkowego

a. mlecznego b.wszechstronnie uzytkowego c.dwukierunkowego

 

6.najwieksza komora zoladka krowy to:

a.czepiec b.żwacz c.ksiegi

 

7. najbardziej pozdane wymie u krowy powinno byc

a.skrzykowate o zawieszeniu sromowo-brzusznym b. kuliste, miesiste o zawieszniu sromowym c. obwisle, gruczolowe o zawieszeniu brzusznym

 

8. ostatnie porcej mleka pozyskiwanego podczas doju:

a. zawieraja wiecej tluszczu b. zawireaja wiecej bialka c.nie zawieraj tluszczu

 

9. klab tworza

a. wyrostki klczaste pierwszych 10 kergow piersiowych b. kregi ledzwiowe c.wyrostki poprzeczne kregow

 

10.wiek emerytalny wynosi

a. 65 dla mezczyzn i 60 dla kobiet b.65 dla mezczyzn i kobiet c.60lat dla kobiet i mzeczyzn (tutaj nie jestem pewnien A czy B poniewaz mialo byc 65 dla mezczyzn i kobiet ale czy to weszlo juz w zycie to nie wiem)

 

11.maszyny do rozdrabniania okopowych to:

a parnik b.sieczkarnia c.siekacz

 

prosze o odzielenie odpowiedzi na te pytania. sa to pytania na ktore nie znam odpowiedzi. prosilbym tez moderatora zeby zaznaczyl na czerwono odpowiedzi ktore sa dobre.

 

A moze ktos juz mial takowy egzamin i moglby mi powiedziec jak on wygladal? wyczytalem w necie ze jest tez egzamin praktyczny. jak on wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zacznę może od końca. Jak można przekładać egzamin, który piszą wszyscy uczniowie tego samego profilu szkół w polsce w tego samego dnia(nie spotkałem sięz tym). Czy ty w ogóle chodzisz do jakiejś szkoły rolniczej, że pytasz się jak wygląda egzamin praktyczny. W technikach i szkołach policealnych są 2 egzaminy, które pokrótce Ci strzesczę a do jakiej ty szkoły chodzisz nie wiem. Zawodówki mają chyba nieco inaczej i praktyczny to tradycyjny praktyczny(coś do zrobienia) W technikah i plicealnych egzamin praktyczny to tzw projekt, który może być z produkcji roślinnej bądź zwierzęcej. Jeśli tego wcześniej nie robiłeś to lepiej poszukaj kogoś kto Ci wytłumaczy jak to robić, bo inaczej nie dasz sobie rady. Te pytania to tylko ułamek wręcz promil tego co powinieneś wiedzieć.

 

Nie jestem pewien wszystkich odpowiedzi, ale napiszę(tam gdzie jestem niepewny postawię (-)

 

1c-

 

2a

 

3c-( w zwykłych sadzarkach 2rzęd. to redlicami ale 4 rzęd to moe koła podporpwe)

 

4a

 

5a

 

6b

 

7a-

 

8?

 

9a

 

10a(65M i 60K

 

11c

 

Trochę dziwne niektóre te pytania, albo zbyt szczegółowe lub mało ważne jak dla mnie. Poza tym zawsze spotykałem się z 4 odpowiedziami do wyboru.

 

 

 

Poprawcie mnie, bo pewnie gdzieś popełniłem błędy.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
winson92    0

kolego @Thomas2135 mam skoncza zawodowke jako malarz tapeciarz bylem z w szkloe rolnczej zlozyc papiery zeby zaocznie zrobic technik rolnik ale powiedzieli ze malarz nie ma nic wspolnego z rolnictem i pojechalem do ODR-u i tam powiedzieli ze moge zrobic Wykwalifikowanego Rolnika. pojechalem do szkoly w ktorej sie odbywaja takowe kursy i powiedzieli i ze moge zrobic kurs ale gdy minie 3 lata po ukonczeniu gimnazjum a mija w czerwcu 2011 i bylo potrzebne zaswiadczenie o praktyce rolniczej ktora wynosila minimum 3 lata wiec mialem sporo czasu do nauki a tu nagle telefon ze za tydzien w czwartek;/

 

to jest test przykładowy wiec na tym "waznym" egzaminie moga byc 4 odpowiedzi.

 

praktyki mam pomogam wujowi i znajomemu w gospodarstwie i sam mam 1 byczka (zdjecie w mojej galerii) w mojej malej hodowli ktora sie powiekszy do ok. 10-12 sztuk:). teorie tez posiadam ale nie taka szczegolową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co do tamtej szkoły to nie powinno mieć znaczenia jaki kierunek wcześniej skończyłeś. Jest tylko wymóg, aby przed technikum mieć ukończoną zawodówkę a przed policealną liceum(nawet nie trzeba mieć matury). Po to idziesz do szkoły aby zdobyć zawód. Ja skończyłem zaoczne liceum ogólnokształcące a później szkołę policealnę machanika a teraz chodzę do policealnej rolniczej i przy przyjmowaniu nie było żadnych problemów.

 

Co do egzaminu, to jeśli robiłeś kurs to egzamin raczej nie będzie przypominał tych po zawodówce czy technikum. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaas111    0

Co do tamtej szkoły to nie powinno mieć znaczenia jaki kierunek wcześniej skończyłeś. Jest tylko wymóg, aby przed technikum mieć ukończoną zawodówkę a przed policealną liceum(nawet nie trzeba mieć matury). Po to idziesz do szkoły aby zdobyć zawód. Ja skończyłem zaoczne liceum ogólnokształcące a później szkołę policealnę machanika a teraz chodzę do policealnej rolniczej i przy przyjmowaniu nie było żadnych problemów.

 

Co do egzaminu, to jeśli robiłeś kurs to egzamin raczej nie będzie przypominał tych po zawodówce czy technikum. 

Można wiedzieć po co jest wam ten egzamin bo w moim przypadku robię policealne technikum agrobiznesu, a na egzamin wybieram się jedynie jako ,,turysta" jak się uda to dobrze, a jak nie to nie będę rozpaczał. Mi szkoła rolnicza jest niezbędna do MR ale z tego co się orientuję i mi powiedziano w ARiMR egzamin nie jest potrzebny więc go sobie odpuszczam (w sensie nie będę się na niego zbytnio uczył).

Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi podobnie jak tobie szkoła (egzamin) potrzebna jest do skorzystania z MR, ale sam nie wiem czy będzie jescze jakiś nabór. Ja jeśli zaczynam już coś to chciałbym to skończyć, czyli zdać egzamin, bo jak to mówią "zawsze to jakiś papier". Gdy zaczynałem szkołę we wrześniu 2009 r liczyłem, że skorzystam z MR a tylko taka szkoła i egzamin daje prawdziwe(na papierze) wykształcenie rolnicze.

 

Teraz przepisy się chyba już zmieniły, mnie to chyba nie będzie obowiązywać, bo szkoła daje wykształcenie rolnicze nie mając egzaminu. Obenie kończąc szkołę trzeba obowiązkowo zdawać egzamin zawodowy. Jesli nie podejdzie się do niego to dostaniesz tylko świadectwo ukończenia szkoły policealnej, czy technikum i nie będzie napisane jakiego. Taka szkoła nic Ci nie da a masz zmarniwane 2-3 lat.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj