Skocz do zawartości

Zdjęcie

Egzamnin na wykwalifikowany Rolnik

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share winson92

winson92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 19 luty 2011 - 20:41

Egzamnin na wykwalifikowany Rolnik Witam:) po pierwsze to nie wiem czy to dobry dzial i prosze o przeniesienie go do odpowiedzniego.

a wiec mam taki maly problem wczoraj dzwonila do mnie pani ktora powiedziala ze mam za tydzien w czwartek (28 luty) egzamin, ktory mial byc w czerwcu a wiec malo czas zostalo do nauki i nie jestem w stanie przeczytac ok 6 ksiazek po ok. 300 stron w tydzien. prosze was o szybkia odpowiedz na moje pytania lub linki zwiazane z odpowiedzia.

dostalem test przykładowy ktory podobny bedzie na egazminie ale pytania moga byc tez takie.

1.Promieniowanie słoneczne wplywa bezpośrednio na:
a.asymilacje b. oddychanie c.transpiracje

2.zabiegiem strukturotworczym jest:
a.orka przedzimowa o ostrej skibie b.kilkukrotnie bronowanie c.wołkowanie

3.glebokosc sadzenia ziemniakow reguluje sie;
a. kolem podporowym b.podnosnikiem hydraulicznym ciagnika c.opuszczajac lub podnoszac redlice

4.w siewniku zbozowym rzedowym bezposrednio pod dne skrzyni nasiennej znajduje:
a.przyrzad wysiweajcy b.redlica c.kolo napedowe

5.rasa bydla HF nalezy do typu uzytkowego
a. mlecznego b.wszechstronnie uzytkowego c.dwukierunkowego

6.najwieksza komora zoladka krowy to:
a.czepiec b.żwacz c.ksiegi

7. najbardziej pozdane wymie u krowy powinno byc
a.skrzykowate o zawieszeniu sromowo-brzusznym b. kuliste, miesiste o zawieszniu sromowym c. obwisle, gruczolowe o zawieszeniu brzusznym

8. ostatnie porcej mleka pozyskiwanego podczas doju:
a. zawieraja wiecej tluszczu b. zawireaja wiecej bialka c.nie zawieraj tluszczu

9. klab tworza
a. wyrostki klczaste pierwszych 10 kergow piersiowych b. kregi ledzwiowe c.wyrostki poprzeczne kregow

10.wiek emerytalny wynosi
a. 65 dla mezczyzn i 60 dla kobiet b.65 dla mezczyzn i kobiet c.60lat dla kobiet i mzeczyzn (tutaj nie jestem pewnien A czy B poniewaz mialo byc 65 dla mezczyzn i kobiet ale czy to weszlo juz w zycie to nie wiem)

11.maszyny do rozdrabniania okopowych to:
a parnik b.sieczkarnia c.siekacz

prosze o odzielenie odpowiedzi na te pytania. sa to pytania na ktore nie znam odpowiedzi. prosilbym tez moderatora zeby zaznaczyl na czerwono odpowiedzi ktore sa dobre.

A moze ktos juz mial takowy egzamin i moglby mi powiedziec jak on wygladal? wyczytalem w necie ze jest tez egzamin praktyczny. jak on wyglada?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Egzamnin na wykwalifikowany Rolnik Dzisiaj, 21:46
  •  

#2 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 19 luty 2011 - 21:10

Egzamnin na wykwalifikowany Rolnik Zacznę może od końca. Jak można przekładać egzamin, który piszą wszyscy uczniowie tego samego profilu szkół w polsce w tego samego dnia(nie spotkałem sięz tym). Czy ty w ogóle chodzisz do jakiejś szkoły rolniczej, że pytasz się jak wygląda egzamin praktyczny. W technikach i szkołach policealnych są 2 egzaminy, które pokrótce Ci strzesczę a do jakiej ty szkoły chodzisz nie wiem. Zawodówki mają chyba nieco inaczej i praktyczny to tradycyjny praktyczny(coś do zrobienia) W technikah i plicealnych egzamin praktyczny to tzw projekt, który może być z produkcji roślinnej bądź zwierzęcej. Jeśli tego wcześniej nie robiłeś to lepiej poszukaj kogoś kto Ci wytłumaczy jak to robić, bo inaczej nie dasz sobie rady. Te pytania to tylko ułamek wręcz promil tego co powinieneś wiedzieć.

Nie jestem pewien wszystkich odpowiedzi, ale napiszę(tam gdzie jestem niepewny postawię (-)

1c-

2a

3c-( w zwykłych sadzarkach 2rzęd. to redlicami ale 4 rzęd to moe koła podporpwe)

4a

5a

6b

7a-

8?

9a

10a(65M i 60K

11c

Trochę dziwne niektóre te pytania, albo zbyt szczegółowe lub mało ważne jak dla mnie. Poza tym zawsze spotykałem się z 4 odpowiedziami do wyboru.

Poprawcie mnie, bo pewnie gdzieś popełniłem błędy.

#3 Share winson92

winson92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 19 luty 2011 - 21:29

Egzamnin na wykwalifikowany Rolnik kolego @Thomas2135 mam skoncza zawodowke jako malarz tapeciarz bylem z w szkloe rolnczej zlozyc papiery zeby zaocznie zrobic technik rolnik ale powiedzieli ze malarz nie ma nic wspolnego z rolnictem i pojechalem do ODR-u i tam powiedzieli ze moge zrobic Wykwalifikowanego Rolnika. pojechalem do szkoly w ktorej sie odbywaja takowe kursy i powiedzieli i ze moge zrobic kurs ale gdy minie 3 lata po ukonczeniu gimnazjum a mija w czerwcu 2011 i bylo potrzebne zaswiadczenie o praktyce rolniczej ktora wynosila minimum 3 lata wiec mialem sporo czasu do nauki a tu nagle telefon ze za tydzien w czwartek;/

to jest test przykładowy wiec na tym "waznym" egzaminie moga byc 4 odpowiedzi.

praktyki mam pomogam wujowi i znajomemu w gospodarstwie i sam mam 1 byczka (zdjecie w mojej galerii) w mojej malej hodowli ktora sie powiekszy do ok. 10-12 sztuk:). teorie tez posiadam ale nie taka szczegolową.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 20 luty 2011 - 15:49

Egzamnin na wykwalifikowany Rolnik Co do tamtej szkoły to nie powinno mieć znaczenia jaki kierunek wcześniej skończyłeś. Jest tylko wymóg, aby przed technikum mieć ukończoną zawodówkę a przed policealną liceum(nawet nie trzeba mieć matury). Po to idziesz do szkoły aby zdobyć zawód. Ja skończyłem zaoczne liceum ogólnokształcące a później szkołę policealnę machanika a teraz chodzę do policealnej rolniczej i przy przyjmowaniu nie było żadnych problemów.

Co do egzaminu, to jeśli robiłeś kurs to egzamin raczej nie będzie przypominał tych po zawodówce czy technikum. 

#5 Share klaas111

klaas111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Obecnie student, a tak poza tym rzecz jasna rolnictwo, motoryzacja, sport (siatka), no i oczywiście urocze dzierlatki:):):)

Napisany 24 luty 2011 - 12:54

Egzamnin na wykwalifikowany Rolnik

Co do tamtej szkoły to nie powinno mieć znaczenia jaki kierunek wcześniej skończyłeś. Jest tylko wymóg, aby przed technikum mieć ukończoną zawodówkę a przed policealną liceum(nawet nie trzeba mieć matury). Po to idziesz do szkoły aby zdobyć zawód. Ja skończyłem zaoczne liceum ogólnokształcące a później szkołę policealnę machanika a teraz chodzę do policealnej rolniczej i przy przyjmowaniu nie było żadnych problemów.

Co do egzaminu, to jeśli robiłeś kurs to egzamin raczej nie będzie przypominał tych po zawodówce czy technikum. 

Można wiedzieć po co jest wam ten egzamin bo w moim przypadku robię policealne technikum agrobiznesu, a na egzamin wybieram się jedynie jako ,,turysta" jak się uda to dobrze, a jak nie to nie będę rozpaczał. Mi szkoła rolnicza jest niezbędna do MR ale z tego co się orientuję i mi powiedziano w ARiMR egzamin nie jest potrzebny więc go sobie odpuszczam (w sensie nie będę się na niego zbytnio uczył).
Pozdrawiam:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 24 luty 2011 - 17:19

Egzamnin na wykwalifikowany Rolnik Mi podobnie jak tobie szkoła (egzamin) potrzebna jest do skorzystania z MR, ale sam nie wiem czy będzie jescze jakiś nabór. Ja jeśli zaczynam już coś to chciałbym to skończyć, czyli zdać egzamin, bo jak to mówią "zawsze to jakiś papier". Gdy zaczynałem szkołę we wrześniu 2009 r liczyłem, że skorzystam z MR a tylko taka szkoła i egzamin daje prawdziwe(na papierze) wykształcenie rolnicze.

Teraz przepisy się chyba już zmieniły, mnie to chyba nie będzie obowiązywać, bo szkoła daje wykształcenie rolnicze nie mając egzaminu. Obenie kończąc szkołę trzeba obowiązkowo zdawać egzamin zawodowy. Jesli nie podejdzie się do niego to dostaniesz tylko świadectwo ukończenia szkoły policealnej, czy technikum i nie będzie napisane jakiego. Taka szkoła nic Ci nie da a masz zmarniwane 2-3 lat.