Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Juzek

Juzek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 20:01

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem Jaki koszt cię wyniósł za tą płytkę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem Dzisiaj, 00:20
  •  

#22 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 20:21

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem Zależy co i gdzie, bo można ją też naprawić...ale zakup nowej czy też innej używanej to ok. 100 E.

#23 Share Kazik41

Kazik41

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 21:03

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem nowa w korbankach ok 500 zł
A jak kosti uważasz czy to ona unieruchamia mój ciągnik??
Gorzej jak się kupi nową a dalej nie będzie chciał jeździć...
Próbowaliśmy ją lutować ale po włożeniu komputer zaczął się gubić

#24 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 08:13

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem Prawdopodobnie wymiana samej plytki nie rozwiaze problemu, najpierw trzeba znalezc przyczyne przepalenia sie bezpiecznikow, chyba ze kupisz sobie pare plytek i bedziesz probowal. Oczywiscie mozna zakupic takie mikro-bezpieczniki i znalezc dobrego elektronika ktory ci to przylutuje, jednak jak widze na zdjeciach poprzez probe waszego lutowania przepaliliscie ta plytke i jest ona prawdopodobnie do wyrzucenia. Warsztaty maja specjalne tzw. "bezpiecznikowe skrzynki" ktore mozna pdlaczyc w miejsce plytki, a bezpeiczniki w nich sa wymienialne.

Edytowany przez kosti68, 21 marzec 2011 - 08:13.

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#25 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 11:14

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem Elementy na tej płytce są tak małe że najprawdopodobniej były lutowane falą lutowniczą. Ja osobiście kiedyś spaliłem taką płytkę podłączonym aparatem wspomagającym rozruch. Tak się zastanawiam w jaki sposób były sprawdzone czujniki i przewody do nich prowadzące. Bo jeżeli były to czujniki indukcyjne a ktoś sprawdzał je metodą podłączenia żarówki to przez obwód sygnału popłynął praktycznie prąd zwarcia i nieszczęście gotowe. Jeżeli zrobił to na wtyczce odpiętej od czujnika to wykończył płytkę, jeżeli podał lewe zasilanie na czujnik i wtedy szukał przepływu to mógł wykończyć i czujnik. W przypadku rewersu te czujniki działają chyba jako "krańcowe". Nie znając charakterystyki danego czujnika możemy tylko mieć nadzieję że nam się uda. No i jeszce pozostaje problem czy jest on normalnie otwarty czy normalnie zamknięty.
No i tu powracamy do jakże trafnego postu KOSTIEGO.
"Co rozumiesz pod pojeciem "moim zdaniem"? Dokonałes pomiaru przewodow od czujnikow do sterownika i pomiaru czujników?

#26 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 12:07

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem Jak trafnie napisal MIRRO, jesli pomiaru dokonano za pomoca zarowki, wtedy mozemy liczyc sie z uszkodzeniem wielu inych elektronicznych czesci w ciagniku. Najwazniejsza zasada przy pomiarach: używaj tylko i wyłącznie miernika elektronicznego...w zadnym wypadku żarówek lub innych "świecidełek". :)

Edytowany przez kosti68, 21 marzec 2011 - 12:08.

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#27 Share Kazik41

Kazik41

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 15:30

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem Nie Nie panowie pomiary były dokonywane miernikiem :)
Więc sami tej płytki nie zniszczyliśmy...

#28 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 16:19

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem dalej jednak nie dopowieziales na pytanie, co znaczy "moim zdanie" i jesli mierzyliście to jakie wartosci zostaly odczytane? Niestety mam takie wrazenie, ze porwaliscie sie z "motyka na slonce". Aby dokonac wlasciwych pomiarow trzeba na poczatek wiedziec gdzie dokladnie znajduja sie dane podzespoly, i jakie wartosci powinny byc odczytane w danym miejscu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 16:28

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem A tak wogóle te zniszcenia to Wasza robota czy tak już było. Sami pozbyliście się lakieru czy taka już była. Bo nawet gdyby podrutować kable zniszczenia powinny być mniejsze.Może faktycznie przydałoby się zdjąć osłony i sprawdzić wiązki i gniazda z tyłu kabiny.

#30 Share Kazik41

Kazik41

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 20:22

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem Dobra Panowie dosyć tego domyślania się
Może macie jakiś kontakt do jakiegoś mechanika który się na tym zna bo ten sobie nie radzi a nowej płytki mi szkoda...
Mieszkam w okolicach Łomży
Czekam na kontakt
Pozdrawiam

#31 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 21:00

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem Po pierwsze potrzebujesz schematy instalacji, bo bez nich to nawet dobry mechanik ci nie pomoże.

#32 Share Kazik41

Kazik41

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 21:01

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem mam całą instrukcje pożyczoną od kolegi wydaje się że wszystko tam jest

#33 Share Adamstanczak

Adamstanczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 lipiec 2012 - 10:17

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem Witam, chciałem odgrzać temat, ponieważ mam podobny problem z 312, nie jezdzi do tyłu i blokuje sprzegło, chciałem sie dowiedzieć jak zmienić to manualnie - kluczem, aby jeżdził tylko do tyłu - chodzi tylko o załadunek.

#34 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 29 lipiec 2012 - 17:30

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem Pod nogami powinna być zaślepka w wykładzinie , a pod nią wystawać śruba . Zakladasz na nią klucz, najlepiej nasadkę i zmieniasz kierunek jazdy. Pamiętaj aby zmienić równiez kierunek jazdy na przełączniku przy kierownicy inaczej dalej będzie blokować sprzęgło.

#35 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 16 sierpień 2012 - 15:49

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem Witam. również podłączę się pod temat. Otóż mam 312 Lsa i dzisiaj podczas pracy jak chciałem zmienić kierunek do tyłu, to sprzęgło zablokowało mi się na samym dole, i zaczęły migać obie strzałki w rytmie 5 szybkich mignięć, krótka przerwa, 6 mignięć, długa przerwa i od nowa. wyłączyłem silnik i stacyjkę, odczekałem chwilę włączyłem i już działało. Powtórzyło się to kilka razy w ciągu dnia. Dodam też, że czasami podczas jazdy do przodu zaczynała migać strzałka do tyłu. Jeżeli bez zatrzymywania się przełączałem przycisk do tyłu i od razu do przodu to wszystko wracało do normy, a jeżeli wcisnąłem sprzęgło to sytuacja z migającymi strzałkami się powtarzała. ktoś potrafi coś podpowiedzieć? A i przypomniało mi się jeszcze że raz się zdarzyło że strzałki migały w rytmie 2 i 1. prószę o pomoc.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share fiat666

fiat666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 22 sierpień 2016 - 19:26

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem

Witam. W jak sposób wymienić ten łącznik pompy (fendt farmer 310 rok 96) , za nic nie dam rady go wyciągnąć, proszę o pomoc.