Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem

35 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kazik41

Kazik41

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 19 luty 2011 - 20:32

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem Witam
Mam następujący problem z moim fendtem (98r) otóż rewers nie przełącza biegów tylko blokuje sprzęgło na wyświetlaczu widnieje trójkąt oraz dźwignia zmiany biegów.Gdy mechanicznie przełączę bieg (w podłodze kluczem) to jedzie do tyłu a do przodu blokuje sprzęgło i odwrotnie.odpinałem akumulator oraz przewody od komputera nic nie pomogło cewki elektrozaworów również są sprawne.Komputer nie pokazuje żadnych błędów.Pojęcia nie mam co się mogło stać.Może ktoś miał ten sam problem i wie jak to odblokować?
Czekam na odpowiedz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem Dzisiaj, 15:40
  •  

#2 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 20 luty 2011 - 10:25

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem Przyczyn moze byc wiele,blokada oznacza ze cos jest nie w porzadku lub ktorys z warunkow przelaczenia rewersu nie zostal spelniony...moga to byc za wysokie obroty silnika, problem z polbiegami lub problem czujnika zbliżeniowego sprzegla. Ale na poczatek mozna by dokonac kompletnej kalibracji skrzyni, czyli przelaczania rewersu i przelaczania polbiegow. A jak dzialaja twoje zakresy L-M-S ? i jak zachowuja sie lampki kontrolne podczas przelaczania przod/tyl?

Edytowany przez kosti68, 20 luty 2011 - 10:36.

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#3 Share Kazik41

Kazik41

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 luty 2011 - 11:07

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem Lampki kontrolne zachowują się normalnie tzn gdy do przodu świeci się do przodu gdy do do tyłu to do tyłu ale sprzędło cały czas jest zablokowane.
Gdy przełączę manualnie na do tyłu to do tyło lampka świeci normalnie i sprzęgło się nie blokuje a gdy rewersem przerzucę do przodu to mrugają obydwie strzałki .Zakresy niby się zmieniają (tak pokazuje komputer tyle że kropka na zakresie M Świeci się cały czas oraz pojawia się druga na L lub S w zależności jak przerzucę) gdy manualnie wrzucę bieg zakresy się nie zmieniają ciągnik jedzie cały czas z tą samą prędkością.
Mógłbyś napisać na czym polega ta kalibracja skrzyni? wydaje mi się ze to może rozwiązać problem

#4 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 20 luty 2011 - 12:35

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem Kalibracja polega na wzajemnym dostosowaniu podzespolow pracujacych ze soba. W normalnych przypadkach wykonuje sie ja tylko przy wymianie podzespolow, ale czasami zdazaja sie bledy ktore sutepuja po ponownej kalibracji ciagnika. Co do samej kalibracji, najpierw trzeba spelnic pare warunkow aby ja wykonac a nastepnie bedac w programie wpisc odpowiedni kod. Po wpisaniu kodu nastepuje automatyczna kalibracja, i albo na koncu wyskoczy meldunek "OK", albo w razie jakis nieprawidlowosci dostaniesz maldunek "Error".
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#5 Share Kazik41

Kazik41

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 luty 2011 - 13:14

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem acha dzięki za info jutro przyjedzie mechanik i zobaczymy co się stało...zastanawia mnie tylko dlaczego podczas normalniej jazdy to się stało jedynka do przodu zmiana 2 półbiegów a do tyłu już nie chciał...

#6 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 20 luty 2011 - 16:28

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem no to sie pospieszyles z tym mechanikiem. Myslisz ze nie warto najpierw sprobowac usunac usterke samemu? No chyba ze masz sporo kasy wydania... A kogo sobie zamowiles jesli mozna wiedziec?

#7 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 20 luty 2011 - 16:50

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem Miałem podoby problem w 312.Okazalo się że padła pompa odpowiadająca za sterowanie i smarowanie skrzyni biegów a także łącznik napędu tej pompy tzn. występ na nim kóry powodował prześlizgiwanie się wałka w pompie. Sądząc z opisu to chyba przyczyna leży po stronie hydrauliki. Nadmieniam że nie wyświetlał się alarm o zaniku ciśnienia w magistrali. Preselekcja też działała tylko pedał sprzęgła blokowany był w dolnym położeniu. Zastrzegam jednak że to był mój przypadek. Łącznik to sprawa groszowa ale pompa okolo 4000PLN.

#8 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 20 luty 2011 - 17:11

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem Witaj Mirro, a wałek i półbiegi dobrze chodziły? Wałek nie ślizgał się?

#9 Share Kazik41

Kazik41

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 luty 2011 - 19:20

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem sam już próbowałem całą sobotę i nic nie przynosiło rezultatów kolega poradził bym odłączył zasilane od akumulatora i odczekał parę min. u niego to pomogło a kilka razy miał ten sam problem. u mnie to nic nie daję

Edytowany przez Kazik41, 20 luty 2011 - 19:21.

#10 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 20 luty 2011 - 20:29

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem Odlaczenie akumulatora nic tutaj nie pomoze, ani w zadnym innym przypadku. Jesli juz to wystarczy wylaczyc stacyjke i musisz uslyszec "klikniecie" w sterowniu. Ale wracajac do twojego problemu to dziwne jest to ze kropka z zakresu M swieci sie caly czas i do tego dochodzi jeszcze druga. Jak juz pislaem najpierw nalezalo by skalibrowac zakresy a pozniej rewers. Kod do kalibracji zakresow mocy to 4656 . Zanim to jednak zaczniesz robic musisz wykasowac wszystkie bledy w pamieci ciagnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Kazik41

Kazik41

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 luty 2011 - 23:02

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem błędy były i zostały skasowane Jeden to 5 1 0 6 a drugiego nie pamiętam.
Jutro popróbuje i zdam relację z wyników.

#12 Share Kazik41

Kazik41

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 21 luty 2011 - 17:39

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem Mirro Trafiłeś w 10 :)
Mechanik stwierdził te to wina pompy.
Podobno jest tam jakiś kawałek plastiku który działa jak zabezpieczenie i to on nawalił albo cała pompa
Jeżeli mógłbyś napisać ile kosztowała sama pompa i gdzie ją kupiłeś bym był Ci bardzo wdzięczny

#13 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 21 luty 2011 - 18:45

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem Łącznik faktycznie to kawałek tworzywa z występem przechodzący przez środek pompy. Z dostaniem się do tego po rozpołowianiu nie ma żadnych problemów gdyż pompa znajduje sie w pierwszej grodzi skrzyni biegów. Pompę i łącznik kupowałem u Korbanków cena pompy wtedy ok 3800PLN. Ale najpierw leci łącznik bo to on jest najsłabszym ogniwem w układzie silnik - pompa. Może został pomyślany jako swoisty bezpiecznik? U mnie pompę zjadła kawitacja i nieszczelny korek na magistrali między filtrem a pompą. Spotkalem się z sugestią dorobienia łącznika metalowego jadnak w tym układzie lepiej pozostawić to tak jak jest bo latwiej wymienić łącznik niż pompę - nmiej boli finansowo. Korzystając z okazji chcialbym podziękować KOSTIEMU bo to jego wskazówka naprowadziła mnie na trop usterki.

#14 Share Kazik41

Kazik41

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 15:38

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem Witam ponownie
Łącznik wymieniony koszt ok 60 zł.pompa 100% sprawna, ale jest następny problem
Po odpaleniu Wyświetla się dźwignia z miany biegów i strzałka przód tył....
oraz tylko jeden błąd 4.1.0.5
Czego on może dotyczyć???
Błędu tego nie można skasować

#15 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 17:37

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem Msz problem z czujenikiem zmainy kierunku. Musisz dokonac pomiaru czujnika i sprawdzic przewody doprowadzajace.

#16 Share Kazik41

Kazik41

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 19:35

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem sprawdziłem 2 czujniki ale nie wiem czy to o któryś z nich chodziło jeden jest przy elektrozaworach po lewej stronie stojąc z przodu ciągnika a drugi również po prawej ale na wysokości drzwi lecz nieco wyżej przewody są w porządku czujniki moim zdaniem również..

#17 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 07:52

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem Co rozumeisz pod pojeciem "moim zdaniem"? Dokonales pomiaru przewodow od czujnikow do sterownika i pomiaru czujnikow?

Edytowany przez kosti68, 16 marzec 2011 - 07:52.

#18 Share Kazik41

Kazik41

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 11:06

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem Przepraszam ze tak długo nie odpowiadałem problemy z internetem
Czujniki są na pewno sprawne,przewody również
Był mechanik i stwierdził , że nie sprawna jest mała żółta płytka znajdująca się przy komputerze (kilka przejść jest przepalonych)
Potem wrzucę zdjęcie tej płytki

#19 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 17:49

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem Chodzi ci z pewnoscia o plytke z bezpiecznikami. Na poczatek trzeba znalezc przyczyne awarii, gdyz z pewnoscia bezpieczniki przepalily sie albo przez uszkodzony kabel lub czujnik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Kazik41

Kazik41

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 18:46

Fendt 308 turbomatik Problem z rewersem A oto i problemowa płytka
http://img14.imagesh...0110320931.jpg/
http://img852.images...0110320933.jpg/
http://img402.images...0110320930.jpg/

Jak widać była już wymieniana 2 lata temu kiedy ja jeszcze nie byłem właścicielem...
Tylko osobiście nie jestem pewniej czy po wymianie tego obwodu wszystko wróci do normy...