Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holland Auto Command czy Power Command?

34 odpowiedzi na ten temat

#1 Share RafalClaastim

RafalClaastim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport,podnoszenie ciężarów , extremalna jazda.

Napisany 19 luty 2011 - 18:36

New Holland Auto Command czy Power Command? Czy waszym zdaniem lepiej wybrać AC czy PC ? Jaka przekładnia będzie lepsza w pracy w polu min.Orka , gruber itp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland Auto Command czy Power Command? Dzisiaj, 06:29
  •  

#2 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 19 luty 2011 - 18:41

New Holland Auto Command czy Power Command? tu masz co nieco
http://www.agrofoto....__1#entry652099

#3 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 26 luty 2011 - 20:33

New Holland Auto Command czy Power Command? w tym temacie co podałeś akurat jest inna dyskusja - RC i PC czyli power shift kontra full power shift a tu chodzi o to czy brać skrzynię PC z 18/19 biegami czy AC bezstopniową.
Ja myślę że bezstopniowa będzie lepsza - masz nieskończenie wiele biegów, zawsze dobierze się odpowiednie obroty do prędkości, w transporcie np na wracając na pusto skrzynia trzyma niskie obroty na silniku.

#4 Share maks95

maks95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Fotografia

Napisany 01 marzec 2011 - 18:29

New Holland Auto Command czy Power Command? Ja bym wybrał AC bo jest dużo wygodniejsza ustala się tylko prędkość i niczym innym się nie martwi można się skupić na kierowaniu. Jeździłem T7030AC i dla mnie bajka gdybym znowu stanął przed wyborem głównego ciągnika do gospodarstwa był by to T7030 AC :)
Trwa ładowanie listy sprzętu |||||||||||| 82% |||||||

#5 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 21:42

New Holland Auto Command czy Power Command? hm ja chyba będe za skrzynią PC przynajmniej przez dwa lata jeszcze. Trzeba poczekać ażbędą pierwsze ac z przebiegiem 10 tys mth. Nie neguje zalet AC miałem go na 40 mth, ale trzeba być ostrożnym. A Power Comand też jest dobrą skrzynią z trybami automatu

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#6 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 23:47

New Holland Auto Command czy Power Command? Jesli nie wiesz co wybrac zobacz jak na filmach robi sie skrzynia ac i pc ,ja mam ac i jak narazie jestem z niej zadowolony ma ok. 350mtg

Dodany obrazek

#7 Share llozowski

llozowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 19:30

New Holland Auto Command czy Power Command? jak Ci się sprawuje autocommand? zastanawiam się nad kupnem takiego ciągnika, ale mam dylemat jak jest z awaryjnością tego sprzętu?

#8 Share Mariusz328

Mariusz328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 16:46

New Holland Auto Command czy Power Command? Witam
Mam ofertę na NH 7.185 z dwoma skrzyniami do wyboru. PC za 250tyś. zł, serwis 170km a AC za 275tyś. zł, serwis 20km. Dodam też że serwis do którego mam 20km oferuje PC w cenie 275tyś. zł. Dodam jeszcze że wszędzie wyposażenie jest takie samo. Co wybrać w tej sytuacji?

#9 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 17:03

New Holland Auto Command czy Power Command? wtenczas tylko AC bierz, komfort bez porownania ze stopniowa przekladnia.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#10 Share llozowski

llozowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 21:47

New Holland Auto Command czy Power Command? ja wytargowałem T 7.185 za 265 000 netto. ac+ miękka oś+tuz i wom, rozdzielacze międzyosiowe. trochę się z nimi targowałem. ale chyba będzie warto.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 21:21

New Holland Auto Command czy Power Command? widzę że tu same pozytywy odnośnie NH AC gdzie w CASE PUMA CVX 230 był u nas taki model na 3 doby z czego niecałe 2 doby pracował, głównie z rapidem 4 metry. Moje doświadczenie z ciągnikami z bezstopniową skrzynią biegów oceniam na bardzo wysoki. powiem że mam negatywne nastawienie do rozwiązania które stosuje koncern CNH w swoich ciągnikach. jest to paliwożerna przekładnia i nie ma dobrej sprawności przekazania napędu. dzięki temu, że umożliwiono nam testu owego ciągnika nie popełniliśmy błędu w zakupie..
użytkownicy skrzyń "bezstopniowych" koncernu CNH (CASE, NEW HOLLAND, STEYR) z czasem się przekonają jak elektronika blokuje funkcjonowanie tych przekładni. Po oddaniu ciągnika i "wyrzyganiu" wszystkich wad tego ciągnika kierownik z podkulonym ogonem powiedział: -pierwszy ktoś kto w tak krótkim czasie tyle wad wykrył nad którymi cały czas pracują inżynierzy...
i od razu dostał odpowiedz -to zgłoście się jak będziecie mieli doskonałą maszynę. ....jak FENDT. ........ a nie PRAWIE jak FENDT.

a podstawowe problemy to jeśli ciągnik jadący z siewnikiem vaderstad rapid 4metry ma utrzymywać prędkość 16km/h i przychodzi spory podjazd pod górę prędkość spadała nawet do 8km/h. po wdrapaniu się już na równym jeszcze przez chwilę jedzie dalej 8km/h mimo że silnik uzyskał już obroty (które i tak nie znacznie spadły) dopiero jak sobie 'odpocznie' (jak koń) nabiera prędkości ale nie do ZADANEJ (16km/h) tylko 8,6km/h....8,7...8,8.....8.9.... jeszcze chwilę się zastanawia i nagle tak jak by bieg przełączył.... 9..10...11....12...13.....14...km/h i znów to samo.. mała chwila i 15..16km/h. jakieś zastanawianie się nad rozpędzaniem.. zapewniam że nie był to stary lub uszkodzony model, nowy pokazowy miał koło 200mtg. pewnie zostanę zbluzgany w dalszych postach.

Edytowany przez Ginterpol, 11 styczeń 2012 - 21:26.

#12 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 22:09

New Holland Auto Command czy Power Command? Dobrze napisales , ja tam nie widze nic zlego ,mam podobne zastrzezenia ale jak zalapal by boosta przy tych 17-18 to by juz trzymal predkosc,tylko troche wiecej moze spalic . Szkoda ze CNH nie wsadzilo systemu zazadzania skrzyniai silnikiem takiego jak jest w Case CVX / NH T7500 , kolega posiada cvx 150 z roku 2007/8 tak sobie dostosywuje obroty na tyle ile potrzebuje . mysle ze fendt ma podobnie jak w cvx . Jednak staram sie jeszcze rozgrysc skrzynie AC , narazie mam pierwszy efekt w orce juz obroty sam sobie dostosowywuje jak cvx kolegi :rolleyes:
Dodany obrazek

#13 Share zawadzak

zawadzak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 08:15

Witam
Mam ofertę na NH 7.185 z dwoma skrzyniami do wyboru. PC za 250tyś. zł, serwis 170km a AC za 275tyś. zł, serwis 20km. Dodam też że serwis do którego mam 20km oferuje PC w cenie 275tyś. zł. Dodam jeszcze że wszędzie wyposażenie jest takie samo. Co wybrać w tej sytuacji?

Kolego skąd jesteś bo ja też kupuje nh tylko t7.200 autommand i mi powiedzieli za niego 280 tys netto z amortyzacją przedniej osi , tuz+wom , opony 650 a i obciążnik 800kg i jak myślisz to dobra cena?

#14 Share radi77

radi77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 16:48

Witam

Witam
Jestem zainteresowany kupnem NH 7.185,chciałem się dowiedzieć u jakiego dealera są takie ceny,jak rozumiem są to ceny netto.

#15 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 17:37

New Holland Auto Command czy Power Command? A czy w AC jest takie pokrętlo jak w CVX którym ustawia się obciązenie graniczne skrzyni? To nim właśnie steruje się pracą i zachowaniem skrzyni w różnych warunkach pracy przez umiejętne jego ustawienie nie dopuszcza się do takich zmian prędkości roboczej. Krótko mówiąc ustawia się nanim czy będziemy pracować momentem obrotowym za czym idzie oszczędność w paliwe czy pełną mocą silnika wtedy przekladnia bardzo szybko i płynie zmienia przełożenia i obroty silnika by nie dopuścić do obniżenia prędkości jazdy.

Edytowany przez Siwy7406, 29 marzec 2012 - 17:40.

Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

#16 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 18:55

New Holland Auto Command czy Power Command? to w tym modelu co miałem to tak nie działało.. o ile pamiętam, pokrętło o którym mówisz służyło do regulacji zakresu prędkości na chyba trzech przyciskach. a czy w AC jest takie pokrętło to powiem, że jestem pewien że tak... chociaż nie widziałem. ale to w końcu CNH więc musi być!!

#17 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 20:02

New Holland Auto Command czy Power Command? Ja pytam się konkretnie bo mam cvx-a i niemam takich problemów o ktorych pisałeś, jeżeli żądam od niego pełnej mocy i wydajności ustawiam w zakresie od 2 do 0 w zależnośći od wykonywanej pracy np. orka ziemie średnie 4, ziemie średnie teren z dużymi wzniesieniami 2, praca z agregatem aktywnym w zależności od głębokości uprawy 2 [płytko i szybko np. rzepak] do 0 siew bobiku. w transporcie pełne przyczepy ład. 30 -4 powrót napusto 8. Wtrakcie pracy można regulować i dopasowywać do potrzeb a prędkość musi trzymać do granic mozliwości silnika i skrzyni bo elektronika czuwa nad przeciązeniami. Moje pytanie bieże się stąd że przymierzam się powoli do wymiany ciągnika wysłużonego Pronara 1025a i napewno będzie to bezstopniówka tylko czy case puma cvx, DF TTV czy NH AC to temat do zgłębienia.

Edytowany przez Siwy7406, 29 marzec 2012 - 20:06.

Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

#18 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 11:42

New Holland Auto Command czy Power Command? Case CVx/NH TVT (T7500 późniejsze modele) ma trochę inną skrzynię niż Puma CVX/NH T7000.
Z tego co pisał Dziedzio92 lepiej jest to w cvx rozwiązane ten system zarządzania mocą. Szkoda że w t7000/pumie cvx niedopracowali tego tak.

#19 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 13:57

New Holland Auto Command czy Power Command? Czyli zamiast poprawić popsuli? w takim razie pozostaje DF TTV i Fend Vario ale te są sporo droższe a co za tym idzie być może i dopracowane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 15:11

New Holland Auto Command czy Power Command? No fendt vario z TMS to klasa sama w sobie. Fendt pierwszy zaczął robić tego typu skrzynie i synonimem bezstopniówki jest vario tak synonimem butów sportowych są adidasy ( nieważne czy nike czy reebok hehe).
Nie wiem jak to w DF wygląda , wogle nie znam się ani się nie interesowałem tą marką zabardzo.
W JD słychać było o awariach skrzyni bezstopniowej Autopowr , ale to dotyczy raczej serii 6030 , bo te duże amerykańce z Waterloo to mają inną skrzynię.