Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia biegów U12xx

46 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 23 luty 2011 - 00:23

Skrzynia biegów U12xx Kupiłem zetora z Holandii i trzeba było remontować więc nie jest to reguła, że z zachodu lepsze :P
Po remoncie, wzmacniacz był używany bardzo często. Przy orce, uprawie, gruberowaniu na uwrociach zawsze było przełączane na żółwia. Z ładowaczem czołowym też bardzo często było przełączane zółw-zając.
Od remontu było zrobione 1500-1800mth i jakoś nie zauważyłem, żadnych negatywnych skutków używania wzmacniacza.
Więc nie rozumiem dlaczego twierdzisz, że wzmacniacz to taki kiepski wynalazek :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia biegów U12xx Dzisiaj, 17:27
  •  

#42 Share krzeski

krzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Informatyka
    Elektronika

Napisany 29 kwiecień 2012 - 07:49

Skrzynia biegów U12xx witam
mam pytanie odnosnie sprzegla. poniewaz wydaje mi sie ze caly czas jak by ciagnelo po wcisnieciu pedalu sprzegla. wiec jak sie je toczy? tylko kolo zamachowe? czy trzeba toczyc kolo zamachowe i docisk? na co trzeba zwrocic uwage przy toczeniu?

#43 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 29 kwiecień 2012 - 09:28

Skrzynia biegów U12xx Wyreguluj na słoneczku albo zmień docisk(nie wiem czy tam są łapki na sprzęgle) ale najprawdopodobniej jak przedtem tego nie miałeś będziesz miał docisk do wymiany.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#44 Share pawel6n

pawel6n

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 08:02

Skrzynia biegów U12xx .

Edytowany przez pawel6n, 13 wrzesień 2012 - 08:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share JarekWalak

JarekWalak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 04 luty 2016 - 16:20

Skrzynia biegów U12xx

coś kiedys słyszał można cały dzień jechać na zółwiu warunek poprawine wyregulowana taśma wzmacniacza nawet odpalanie przeprowadzamy na zółwiu nie wolno dac na zajca poniżej 1200 obr bo moze byc za małe cisnienie najlepiej wstawic zegar od cisnienia i sprawa jasna ma byc pow 10 at w naszym gospodarstwie najwiencej pracuje na wolnych biegach czensto mechanicy przed naprawom tego nie sprawdzają na czym mamy straty cisnienia  przystawka od napendu tylny wom blokada mosty naprawiaja wzmacniacz i dalej lipa najlepiej sprawdzac jak olej sie nagrzeje w tedy widzimy gdzie gubi ciśnienie potem pisane wymiana mikro pompki co pół roku bo straty mamy tak duże np na przystawce od napendu ze pompa nie ma wielkiej wydajnośći w granicach 9 l na minute jak jedziesz na zółwiu to tuleja sie z pierscieniami nie wyrabia bo bemben jest zatrzymany  u nas orginalny wytrzymał ok 2500 mtg ale nikt w tedy nie wiedział jak go uzywac czyli zawsze jazda na zajoncu bo sie zepsuje nie jest to rozwiozanie tak trwałe jak w case ale dość tanie i pomocne w pracy np aktywnym agregatem i łatwość naprawy 2 dni i zrobiony 667098 143 dziele informacji jak wyrególowac bemben poprawnie

#46 Share KaMaDiRxD

KaMaDiRxD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 08 kwiecień 2016 - 20:43

Skrzynia biegów U12xx

Siema orientuje się ktoś czy w u1222 jest skrzynia 3czy 4 biegowa. A jeśli jest czwórka czy jest ona wzmocniona czyli po prostu czy wytrzymała bu turbo i intelcooler czy by po prostu się nie rozwaliła bo wiem żę np u1614 miały 3 biegową wzmocnioną co to wytrzymywały ale jak jest w 1222 nie wiem więc prosze o pomoc :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share kuba24051

kuba24051

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 21:13

Skrzynia biegów U12xx jest 4 napewno ale czy wzmocniona to bladego pojęcia nie mam.....