Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia biegów U12xx

46 odpowiedzi na ten temat

#1 Share art1224

art1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 16:55

Skrzynia biegów U12xx Witam. Czy ktoś wie jaka może być przyczyna "klekoczących" odgłosów w skrzyni pośredniej w ursusie 1224? Słychać je tylko na małych obrotach silnika. Pewien mechanik stwierdził że ten typ tak ma ale za bardzo nie chce mi się w to wierzyc. Co wy na to?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia biegów U12xx Dzisiaj, 09:58
  •  

#2 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 16:58

Skrzynia biegów U12xx prawdopodobnie lozysko oporowe zaczyna sie rozpadac. a jak wcisniesz sprzeglo to tez tak robi?? albo masz te lapki od docisku lozyska oporowego poluzowane ale to raczej mniej mozliwe.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#3 Share art1224

art1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 17:06

Skrzynia biegów U12xx Sprzęgło odpada, jest nowe. To związane jest raczej z napędami pomp tylko pojęcia nie mam gdzie leży przyczyna bo te też są po wymianie :angry:

#4 Share dante

dante

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Majstrowanie

Napisany 30 styczeń 2009 - 17:14

Skrzynia biegów U12xx A może twój ciągnik ma ten sam problem co inne, w tym mój. Jeśli po wciśnięciu sprzęgła chałas cichnie to mamy ten sam problem. Mnie mechanik powiedział, że będzie już tak, powiedział też, że to może wina wzmacniacza momentu. Zajrzyj tu może o to Ci chodzi: http://www.agrofoto....p;hl=betoniarka
Moje pierwsze filmiki .
http://www.youtube.c...u/2/-My80dBQcp4

Sprzedam Prasę John Deere 550, zdjęcia w galerii .

#5 Share art1224

art1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 17:25

Skrzynia biegów U12xx Właśnie o to mi chodziło. Dzięki ;)

#6 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 30 styczeń 2009 - 17:48

Skrzynia biegów U12xx W moim 912 też słychać takie lekki odgłos ''betoniarki'' z okolic skrzyni pośredniej na wolnych obrotach,ale po dodaniu gazu lub przełączeniu wzmacniacza na pozycje ''żółw'' klekotanie ustaje. ;)
W życiu nie można mieć wszystkiego :)

#7 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 30 styczeń 2009 - 19:56

Skrzynia biegów U12xx witam,te odgłosy są ze wzmacniacza jest już luz między bebnem a wałkiem na którym jest on osadzony.Ciągniki wyposażone w zmacniacz nie mogą pracować na biegu jałowym na niższych obrotach niż 1200obr/min w pozycji zajac.stuki cichną jak się wcisnie pedał sprzegła ponieważ jest tam hamulec częsci obrotowych.Mam 921 które ma 22 lata,wzmacniacz naprawiałem dopiero rok temu spory koszt ale warto bo i tak te ciągniki nie mają za wiele przełożeń

#8 Share Mario81

Mario81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 11:33

Skrzynia biegów U12xx Mam problem z wyrzuceniem biegu na ,,luz,, w Ursusie 1224 podczas prac polowych.Gdy ciągnik jeszcze nie jest dobrze rozgrzany biegi działają poprawnie ale gdy się już rozgrzeje np na uwrociach nie można przełączyć biegu na luz.Problem ten nie występuje jeśli jeździ się na ,,żółwiu,, albo w transporcie gdy ciągnik się toczy ale jak się stanie już jest problem.Jaka może być tego przyczyna ze wrzucić bieg można ale wyrzucić jest problem.

#9 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 15:52

Skrzynia biegów U12xx Moze to wina sprzegla, jest zle wyregolowane albo troche spalone.

#10 Share Mario81

Mario81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 16:12

Skrzynia biegów U12xx Tez o tym myślałem tylko dlaczego jak się jedzie na ,,żółwiu,,to problem nie występuje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 01 marzec 2010 - 16:21

Skrzynia biegów U12xx Sprubój wyregulować hamuc srzęgła powinno rozwiązać problem a dzieje się to dlatego że w skrzyni są już zaduże luzy (wypracowane przesówki)jak nie bdzie można wyłączyć biegu wyłącz na luz reduktor lub odłącz na chwilę napęd

#12 Share Mario81

Mario81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 17:14

Skrzynia biegów U12xx Reduktora tez nie można wyrzucić na luz.Ciągnik mam od nowości i ma 3tys mtg ,przy takim przebiegu to chyba skrzynia nie powinna mieć luzów ale może się mylę.Spróbuje wyregulować jeszcze ten hamulec sprzęgła może coś pomoże.

#13 Share witekarol

witekarol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 15:46

Skrzynia biegów U12xx Korzystając z tematu. Może ktoś mi doradzi co mam zrobić w sprawie "zgrzytania" w 1224 w trakcie zmiany biegów? Problem jest na tyle poważny,że w trakcie redukcji lub zmiany biegu na wyższy, bieg praktycznie trzeba wbijać na siłę. Byłbym wdzieczny za pomoc....

#14 Share kwiapa

kwiapa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 21:08

Skrzynia biegów U12xx Panowie też mam problem ze sprzęgłem. Słabo wysprzęgla, tzn. trudno jest wyłączyć bieg, ale jak dwa razy sie wciśnie sprzegło to jest lepiej. Wszystko jest nowe więc nie wiem dlaczego mam te problemy. Dodam, że siłowniczki do sprzęgła działają prawidłowo bo po zablokowaniu docisku pedał twardy. Mam takie podejrzenie, że może te popychacze siłowniczków są za krótkie. Muszę to sprawdzić.

Co to jest ten hamulec sprzęgła o którym piszecie powyżej?

#15 Share kwiapa

kwiapa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 21:12

Skrzynia biegów U12xx Nikt mi nie pomoże w temacie tego sprzęgła?

#16 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 10 marzec 2010 - 09:12

Skrzynia biegów U12xx

Panowie też mam problem ze sprzęgłem. Słabo wysprzęgla, tzn. trudno jest wyłączyć bieg, ale jak dwa razy sie wciśnie sprzegło to jest lepiej. Wszystko jest nowe więc nie wiem dlaczego mam te problemy. Dodam, że siłowniczki do sprzęgła działają prawidłowo bo po zablokowaniu docisku pedał twardy. Mam takie podejrzenie, że może te popychacze siłowniczków są za krótkie. Muszę to sprawdzić.Co to jest ten hamulec sprzęgła o którym piszecie powyżej?

I tutaj jest odpowiedż na wasze pytanie o żle działającym sprzęgle. w ciągnikach seri 385 zastosowano tzw.hamulec sprzęgła a działa to w ten sposób że po wciśnięciu sprzęgła zostaje zatrzymany wałek sprzęgłowy i to ma główne zastosowanie w pracach polowych do płynnej zmiany biegów ale gdy ciągnik stoi (silnik chodzi a tarcza sprzęgłowa i cała skrzynia stoi biegi wchodzą lekko jak przy zgaszonym ciągniku) ale gdy ciągnik jest w ruchu to dla amatorów robią się schody i im bardziej wciskasz sprzęgło tym trudniej wrzucić bieg i teraz bez urazy wasze ciągniki są sprawne tylko nie potraficie nimi jeżdzić. weżcie sobie lektórę z lat 70-tych i poczytajcie jak się zmieniało biegi np. w starze 28 lub 29 jak się nauczycie jazdy z podwójnym wysprzęglaniem do zmiany biegów w górę i przygazówką do zmiany z wyższego na niższy to stwierdzicie że miałem rację . w tych ciągnikach nie zmienia się biegów poprzez koła zębate tylko przez tzw. przesówki i tam jeżeli nie są zbliżone obroty dwóch elementów to włączenie biegu graniczy z cudem .najprostrzym sposobem żeby to zrozumieć trzeba nauczyć się zmiany biegów bez użycia sprzęgła a jest to możliwe

#17 Share daro74

daro74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 21:25

Skrzynia biegów U12xx

Panowie też mam problem ze sprzęgłem. Słabo wysprzęgla, tzn. trudno jest wyłączyć bieg, ale jak dwa razy sie wciśnie sprzegło to jest lepiej. Wszystko jest nowe więc nie wiem dlaczego mam te problemy. Dodam, że siłowniczki do sprzęgła działają prawidłowo bo po zablokowaniu docisku pedał twardy. Mam takie podejrzenie, że może te popychacze siłowniczków są za krótkie. Muszę to sprawdzić.

Co to jest ten hamulec sprzęgła o którym piszecie powyżej?

jeśli masz sprzęgło wyciskane hydraulicznie to nie masz hamulca
mercedes250d-trafne uwagi,ja mogę tylko dodać, że hamulec powinien być tak wyregulowany aby hamował w ostatnie fazie wycisku i wtedy przy ruszaniu należy wcisnąć pedał do końca, natomiast przy redukcji nie używać hamulca.

#18 Share konopek00

konopek00

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, komputery

Napisany 19 luty 2011 - 15:47

Skrzynia biegów U12xx witam. chciałem sie dowiedzieć jaki jest schemat skrzyni biegów.bo wiem ale niejestem na 100%pewny

Polowe: Szosowe tak samo.. I ma jeszcze półbiegi?
1 3

2 4 R

Edytowany przez konopek00, 19 luty 2011 - 15:48.

Ursus c-360
Ursus c-330
Bizon Z056

#19 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 19 luty 2011 - 15:56

Skrzynia biegów U12xx 1 3
2 4
Polowe szosowe i wsteczny włącza się drugą dźwignia z lewej strony siedzenia
I
R II

i wzmacniacz momentu (tzw półbiegi) przy kierownicy z lewej strony

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1695 postów

Napisany 19 luty 2011 - 15:57

Skrzynia biegów U12xx to zależy jaką masz skrzynie 3 czy 4? wtedy masz polowe 4 drogowe 4 i wsteczne 4 i na każdym biegu masz wzmacniacz tzw żółw-zając
ZETOR TEAM