Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

ceny nasion kukurydzy

54 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 11:07

ceny nasion kukurydzy Nie kupuj nasion od rolnika bo będziesz żałował. Często kukurydza po wymuceniu leży mokra kilka dni na przyczepie i zdąży wykiełkować i takie nasiono już sie nie nadaje druga sprawa nasiona do siewu są suszone niższą temperaturą niż te przeznaczone na pasze. Sam sieje kukurydze i zawsze tylko nasiona kwalifikowane.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ceny nasion kukurydzy Dzisiaj, 16:06
  •  

#22 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 22 kwiecień 2011 - 11:08

ceny nasion kukurydzy wogóle kupowanie kukurydzy od chłopa to jakieś totalne nieporozumeinie - ponieważ kukurydza którą ten chłop na tagu ci sprzeda to jest na 99,9% rozmnożenie któreś tam kupinych nasion a jak wiadomo kukurydza jaką obecnei sie uprawia to są mieszańce więc nie dość że siła kiełkowania niska to plon też będzie gó...o warty - więc lepiej kupić jedną jednostkę siewną w centrali i spokojna głowa
  • 0
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#23 Share fendt070

fendt070

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 13:10

ceny nasion kukurydzy Kupuj tylko z centrali bo masz wtedy pewne ziarna, od chłopa ziarna są niepewne a i plon będzie zapewne nizszy ..
  • 0

#24 Share blazej3512

blazej3512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 13:50

ceny nasion kukurydzy Niestety w centrali są tylko jednostki po 50 tys nasion (na ok 0,5 ha) a ja potrzebuje na małe pole ok 0,1 ha wiec zakup jednostki jest nieopłacalny bo jednostka wystarczy na 5 lat a stare nasiona są gorsze niż te od rolnika. No chyba ze ktoś zna centrale która sprzeda 10-12 tyś nasion??

Pozdrawiam Błażej
  • 0

#25 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 15:58

ceny nasion kukurydzy A nikt w okolicy nie sieje ziarna kwalifikowanego kukurydzy? Zastanów się nad tym i przejdź się do takich rolników, zazwyczaj każdemu zostaje te parę kilo kukurydzy więc mógłbyś je odkupić. To jest chyba jedyne rozsądne rozwiązanie.
  • 0
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#26 Share blazej3512

blazej3512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 16:02

ceny nasion kukurydzy Właśnie to jest ten minus ze nikt ze znajomych nie sieje kukurydzy wiec nie mam dostępu do ziarna kwalifikowanego. Może ktoś z forum ma do odsprzedania resztki??
  • 0

#27 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 16:08

ceny nasion kukurydzy Jutro będę siał więc podejrzewam że coś zostanie, ale jestem z łódzkiego więc kawał drogi od Ciebie.
Nie szukaj tylko po znajomych ale zwłaszcza u dużych gospodarzy z produkcją mleczną - z pewnością ktoś odsprzeda :)
  • 0
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa

#28 Share PioterKolo

PioterKolo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 16:30

ceny nasion kukurydzy Mi zostało z wczoraj z worka 80 tyś nasion gdzieś tak 1/4 no ok 17-20 tyś powinno być, odmiana Pioneer. Jak co to pisz
  • 0

#29 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 17:59

ceny nasion kukurydzy nowoczesne odmiany są heterozyjne f1 i na 99,9 procent nie da się ich rozmnożyć, próba ich rozmnożenia wytwarza f2, powoduje rozszczepienie cech f1 i takie nasiono jest g... warte ale nie brakuje takich którzy taki coś sieją :D ale oni mieli do szkoły daleko :P
  • 0

#30 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 22 kwiecień 2011 - 18:28

ceny nasion kukurydzy Bob - zgadza się - a z tą szkołą nie dość że daleko to jeszcze pod górkę ;)
  • 0
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 20:06

ceny nasion kukurydzy A skąd dokładnie jesteś kolego bo ja też jestem ze śląskiego i jak będę siał po świętach to może mi coś zostanie to mozemy pogadać B)
  • 0

#32 Share blazej3512

blazej3512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 21:03

ceny nasion kukurydzy ja jestem z Chorzowa, no fajnie by było jakby coś Ci zostało, pewnie dogadali byśmy się.
  • 0

#33 Share mrpawlak101

mrpawlak101

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 21:10

ceny nasion kukurydzy

Jutro będę siał więc podejrzewam że coś zostanie, ale jestem z łódzkiego więc kawał drogi od Ciebie.
Nie szukaj tylko po znajomych ale zwłaszcza u dużych gospodarzy z produkcją mleczną - z pewnością ktoś odsprzeda :)

a dokładnie to skąd jesteś bo ja też z łódzkiego jestem a dokładnie to z Gorzkowic
  • 0

#34 Share PioterKolo

PioterKolo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 23:58

ceny nasion kukurydzy A bo zapomniałem napisać, jestem też ze śląskiego okolice Raciborza i zostało mi kuku jak co
  • 0

#35 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 09:44

ceny nasion kukurydzy

a dokładnie to skąd jesteś bo ja też z łódzkiego jestem a dokładnie to z Gorzkowic

Mieszkam w połowie drogi z Brzezin/Koluszek do Skierniewic więc dzieli nas spory kawałek, coś pewnie ok 100km
  • 0

#36 Share mrpawlak101

mrpawlak101

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 18:38

ceny nasion kukurydzy Rolnikix nie tak daleko :)
  • 0

#37 Share Damianson

Damianson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 20:39

ceny nasion kukurydzy a na jaki areał polecacie 50 000 ziarenek kukurydzy reduty
  • 0

#38 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6501 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 22:46

ceny nasion kukurydzy +- 55 arów przy obsiewie 90tys./ha
  • 0
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#39 Share kamil1207

kamil1207

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 08:29

ceny nasion kukurydzy Witam
Potrzebuję około 450 tyś kwalifikowanych nasion kukurydzy kiszonkarskiej o FAO poniżej 200 Cena najlepiej poniżej 200 zł za 50 tyś. Czy jest możliwość dostarczenia w okolice Wąbrzeźna. Gdyby ktoś posiadał i miał w sprzedaży proszę o kontakt 781143710 lub meilem
kamil.goscinski@wp.pl
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share haze72

haze72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo - energia zielona i odnawialne źródła energii, instalacje "inteligentne"
    Muzyka

Napisany 25 czerwiec 2011 - 18:18

ceny nasion kukurydzy Ile będzie pełnowartościowej kiszonki z 1ha - tak mniej więcej?
haze72
  • 0