Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak rozebrać kulkę słomy

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 13 sierpień 2007 - 21:02

jak rozebrać kulkę słomy ale sznurka(przy przecinaniu) nie szukam heheh czesto gesto sie przydaje sznurek na linki albo cos... :)
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak rozebrać kulkę słomy Dzisiaj, 06:14
  •  

#22 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 13 sierpień 2007 - 21:10

jak rozebrać kulkę słomy

tylko okolo 40-stu rady do okola belki sie przelecisz :) :)
ja tez rozwijam rzdko przecinam :)

jakie 40 razy?? jak liczyłem na beli to było 13 razy owinięta.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#23 Share Nitram92

Nitram92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 13 sierpień 2007 - 21:11

jak rozebrać kulkę słomy o to ja mam taka kose....taki sprzet co kiedys sluzyl do odcinania kawalkow pryzm buraczanych ...... to mam naostrzone jak brzytwa i wystarcza 3 przejazdy przez balota i jestem na srodku potem wybiera sie ekstra..
Mysle tez na patentem zrobienia tego z napedem elektrycznym.. mialem taki moz ale tylko taki na probe przymontowany do takiego urzadzenie[nie wiem jak to sie fachowo nazywa] to nie strug tylko takie do scian co ta plaska powierzchnia tak uderza.....to cielo niezle bo ruch jest troche posuwisty ale ma zbyt slaby silnik i musualby byc maly noz.......teraz kombinuje nad mlotem mechanicznym . Sasiad mowil cos o gilotynie hydraulicznej[tylko potrzebny jest jakis naped dajacy nozowi drgania]...Niezle podobno sie tnie pila''moja twoja''tylko nie mozne miec szranku...balot na sztorc i pila jest tak zeszlifowana ze ma tylko takie glebsze zaokraglenie o szerokosci tak gdzies 5cm do 10 z najwiekszym wybrzuszeniem na srodku oczywiscie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 13 sierpień 2007 - 21:18

jak rozebrać kulkę słomy sa takie specjalne noże do rozcianania beli (elektryczne) ale nei wiem jak to się fachowo nazywa..ale podobno dobrze to jest...
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#25 Share Nitram92

Nitram92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 13 sierpień 2007 - 21:21

jak rozebrać kulkę słomy Wiem ze sa bo robilem tym nawet...tylo to jest cholernie drogie....

#26 Share Vektor

Vektor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka, mechanika.

Napisany 13 sierpień 2007 - 21:46

jak rozebrać kulkę słomy ja to rozcinam skalpelem sznurki wyciągam troche zapoczynam i rozwijam można bele na pół przeciąć wycinakiem do sianokiszonki ale nie próbowałem
:)

#27 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 14 sierpień 2007 - 06:04

jak rozebrać kulkę słomy kiedyś oglądałem reportaż z byłej czechosłowacji, i tam za pomocą dynamitu rozrzucali obornik na polach. na początku zwozili wywrotkami gnój na kupy zakładali ładunki i buch,wszystko rozwalone. pioter zgadzam się z tobą co do tej mody na bele . ja mam obory z wąskimi korytarzami i słomę prasuję w kostkę. mam dwie prasyi nie zamierzam sprzedawać kostkującej , bo co prawda z belami jest mniej roboty w żniwa ale później cały rok trzeba się mordować.u nas niektórzy też tak robią że słoma stoi przed oborą i wiatr ją gania po całym obejściu

#28 Share Jozek18

Jozek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 14 sierpień 2007 - 06:19

jak rozebrać kulkę słomy @Gorbaczow ma 40 ha i 50 sztuk bydła i kożystam z usług ale w przyszłym roku mam zamiar kupić prasę rolująca

#29 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 14 sierpień 2007 - 06:21

jak rozebrać kulkę słomy

jakie 40 razy?? jak liczyłem na beli to było 13 razy owinięta.

u nas facet w sipmie duzo owija w tym roku 40m i sie rozwaly a w zeszlym 60m sznurka to moglismy kipowac

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#30 Share Vektor

Vektor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 14 sierpień 2007 - 07:03

jak rozebrać kulkę słomy

ja to rozcinam skalpelem sznurki wyciągam troche zapoczynam i rozwijam można bele na pół przeciąć wycinakiem do sianokiszonki ale nie próbowałem

link

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 14 sierpień 2007 - 17:09

jak rozebrać kulkę słomy

kiedyś oglądałem reportaż z byłej czechosłowacji, i tam za pomocą dynamitu rozrzucali obornik na polach. na początku zwozili wywrotkami gnój na kupy zakładali ładunki i buch,wszystko rozwalone. pioter zgadzam się z tobą co do tej mody na bele . ja mam obory z wąskimi korytarzami i słomę prasuję w kostkę. mam dwie prasyi nie zamierzam sprzedawać kostkującej , bo co prawda z belami jest mniej roboty w żniwa ale później cały rok trzeba się mordować.u nas niektórzy też tak robią że słoma stoi przed oborą i wiatr ją gania po całym obejściu

no ale w Polsce to było stosowane już w latach 70 w PGR-ach w uwczesnym województwie koszalińskim - rozrzucano tak nie tylko obornik ale i wapno - sam kiedyś w bibliotece na uczelni przeglądając stare czasopisma związanez techniką rolniczą natknołem sie na artykuł "Pirotechniczna metoda rozsiewu wapna"

a tak w temacie to słyszałem kiedyś ze gościu w balotach rozcina sznurki a potem bele rozwala cyklopem - (widłami do nakładania obornika) i tak ciachnie ze 3-4 razy i ma słome luzem
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#32 Share rollek

rollek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 15 sierpień 2007 - 13:13

jak rozebrać kulkę słomy znalazlem firmę co robi takie maszynki,pisałem już do nich ale cennika mi miepodali.może ktoś z was bedzie miał więcej szcześcia.
link

#33 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 15 sierpień 2007 - 14:16

jak rozebrać kulkę słomy ta firma nie robi tylko sprzedaje . są to maszynki produkcji włoskiej cena około 3300

#34 Share Vektor

Vektor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 15 sierpień 2007 - 14:22

jak rozebrać kulkę słomy piła do bel

#35 Share rollek

rollek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 17 sierpień 2007 - 21:11

jak rozebrać kulkę słomy za taką cenę to ja będę dalej se odwijał ręcznie B)
:) albo spróbuję pokombinować coś z starą szlifierką i dwoma brzeszczotami od piły do drzewa. :) :)

#36 Share MACGYVER

MACGYVER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 21:44

jak rozebrać kulkę słomy Tniesz sznurki i toczysz w tą i spowrotem.

#37 Share halun20

halun20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 18:23

jak rozebrać kulkę słomy u nas odwijamy siatke i widłami wybiera sie słomę.kiedys widziłem jak koles ladował balota słomy na rozrzutnik i go rozwalal po oborze. jest jeden problem w tej metodzie troszke sie nawija na adapter.

#38 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 22 grudzień 2007 - 18:31

jak rozebrać kulkę słomy

Tniesz sznurki i toczysz w tą i spowrotem.

tak jak mówi @MACGYVER tniesz sznurek i pchasz i sam sie rozwija ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#39 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 22:10

jak rozebrać kulkę słomy Ja mam bele 180x150 i żeby ją rozwalić widłami to kupa roboty, więc rozcinam sznurki i rozrywam ją turem(krokodylem) ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share klusek

klusek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 12:04

jak rozebrać kulkę słomy ja mam tylko kilka balotów to je biore od wrót stodoły rozwijam to tak koło obory sie kończy i tne słome na mniejsze płaty no i wnosze do chlewni i w gródki
"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."