Zaloguj się, aby obserwować  
Jozek18

jak rozebrać kulkę słomy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jozek18    0

jestem bardzo ciekaw jak się rozbiera u was kulki słomy gdyż stoję przed wyborem sprasować słomę w kostki czy w kulki dla bydła ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no u nas wprawdzie mamy trzode chlewna a nie bydło - ale bele słomy - rozcinamy sznórki turem wkładamy taki balot do kojca i świniaki same go rozpracowują

 

PS - no zawsze mozesz użyć dynamitu - wsadzasz w środek i masz "bombowo" zaścielone :) no i jaka "rozrywka" :)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ale sie nie narobi :)

 

Ja nie mam bel ale sąsiedzi to jak nie maja miejsca na rozwijanie to stawiają bele na storc i widłami biorą słomę do okoła. Można również pokolei brać od jednej strony , jak sie dojdzie do 1/3 to już potem jest łatwo.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0
no u nas wprawdzie mamy trzode chlewna a nie bydło - ale bele słomy - rozcinamy sznórki turem wkładamy taki balot do kojca i świniaki same go rozpracowują

 

PS - no zawsze mozesz użyć dynamitu - wsadzasz w środek i masz "bombowo" zaścielone :) no i jaka "rozrywka" :)

dobry pomysł ale chodzi mi czy ciężko wyciąga się z balota taką słomę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

to jeszcze chyba zalezy od tego czy bela jest z prasy zmienno albo stało komorowej - jak jest ze stałokomorowej to na początku chyba tylko mozesz mieć problem bo tam ostatnie warstwy są najmocniej zbite a potem jest luzniejsza słoma - a po zmiennokomorowej (pasowej) to teoretycznie kazda warstwa jest tak samo zbita i moze byc wiekszy kłopot


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

ze zmiennokomorej pierwsze warstwy ida super, ale samego rdzenia już widłami nie rozerwiesz, musisz rozwijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1

Widziałem jak szwagier zabiera się do beli rozwija sznurek i przecina ją wycinakiem do kiszonki a potem to już bajka rozbierasz ją od środka sam byłem zdziwiony jak mu dobrze szło w kilka minut słoma była rozesłana :)


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Po prasie zmiennokomorowej trzeba rozwijac od samego poczatku, nie da sie wyrwac slomy ze srodka :) a tak nawiasem zastanawia mnie fakt ze moje bele slomy z prasy zmiennokomorowej po przecieciu sznurka same sie rozwijaja, a jak sa owiniete sznureczkem to kamien po prostu :)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Po prasie zmiennokomorowej trzeba rozwijac od samego poczatku, nie da sie wyrwac slomy ze srodka :) a tak nawiasem zastanawia mnie fakt ze moje bele slomy z prasy zmiennokomorowej po przecieciu sznurka same sie rozwijaja, a jak sa owiniete sznureczkem to kamien po prostu :)

 

podejżewam że gdzieś powino pisać siatką ale gdzie ??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja mam korytarz przejazdowy 45m, także im dłużej się bela rozwija tym lepiej-mniej noszenia, dlatego preferuje prasy zmiennokomorowe...

 

śmiać mi się chce jak ludzie przechodza na bele a bydynki nie sa na to przystosowane i bela stoi przed oborą i jak dobrze wieje to słoma doleci nawet do sąsiada...nie ważne czy lepiej ważne że modnie...

 

a z tym "bombowym" ścielaniem to musiałbym kiedys spróbować... :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17
podejżewam że gdzieś powino pisać siatką ale gdzie ??

 

 

Niestetz ja nie mam aparatu do owijania siatka :)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Niestetz ja nie mam aparatu do owijania siatka :)

 

a sorki żle zrozumiałem posta :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Tak bombowe scielanie ale z umiarem bo mozna zwierzaki pozbawic dachu nad glowa :)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

ja kazda bele stawiam na stojacy i lece w koło no albo czasem słome czy siano to zjednej strony i jakoś też sie weźmie :)ja tylko jeden rok bele rozwijałem tznm kulgałem troche,tele że jak np. @pioter ma dużo lepiej kulgac

 

POzdro:)


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorbaczow    0

ja ustawiam bele na jednym końcu ganka gnojowego i rozcinam sznurki - a potem tocze taki balot i on sie sam rozwija - jest z prasy JD 550 wiec zmiennokomorowej - no można zamias toczyć recznie to "kulać" turem ale ja wole recznie bo sie zwierzęta stresują

 

@Jozek18 - z tego co piszesz to podejżewam ze masz małe gospodarstwo (kozystasz z usług) wiec nie proponuje ci rozdrabniacza z Sipmy - ale podobno to urządzenie sie znakomicie spisuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
aha zapomniełm dodac że ja nie rozcinam sznurka wole go rozwinąć ....

tylko okolo 40-stu rady do okola belki sie przelecisz :):)

ja tez rozwijam rzdko przecinam :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
tylko okolo 40-stu rady do okola belki sie przelecisz :):)

ja tez rozwijam rzdko przecinam :)

jakie 40 razy?? jak liczyłem na beli to było 13 razy owinięta.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitram92    1

o to ja mam taka kose....taki sprzet co kiedys sluzyl do odcinania kawalkow pryzm buraczanych ...... to mam naostrzone jak brzytwa i wystarcza 3 przejazdy przez balota i jestem na srodku potem wybiera sie ekstra..

Mysle tez na patentem zrobienia tego z napedem elektrycznym.. mialem taki moz ale tylko taki na probe przymontowany do takiego urzadzenie[nie wiem jak to sie fachowo nazywa] to nie strug tylko takie do scian co ta plaska powierzchnia tak uderza.....to cielo niezle bo ruch jest troche posuwisty ale ma zbyt slaby silnik i musualby byc maly noz.......teraz kombinuje nad mlotem mechanicznym . Sasiad mowil cos o gilotynie hydraulicznej[tylko potrzebny jest jakis naped dajacy nozowi drgania]...Niezle podobno sie tnie pila''moja twoja''tylko nie mozne miec szranku...balot na sztorc i pila jest tak zeszlifowana ze ma tylko takie glebsze zaokraglenie o szerokosci tak gdzies 5cm do 10 z najwiekszym wybrzuszeniem na srodku oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj