maciek09

Saletra jaką wybrać?

Polecane posty

maciek09    1

Witam mam problem bo nie wiem jaką saletrę wybrać Kędzierzyńską czy Tarnowska bo z Puławską trudno dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja bym polecil z tarnowa bo jest taka sama jak z pulaw i wedlug mnie szybciej i lepiej dziala niz ta z kedziezyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

A ja bym na Twoim miejscu RUSKĄ kupił,tańsza od Polskiej,a podobno ma nawet więcej azotu,mój agrotechnik tak mówił.I sam czekam ąz mi Ruską przywiozą.Popytaj o Ruską saletre,naprawde warto:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ta z Kendzierzyna jaki ma skład? czemu twierdzisz ze szybciej działa?

 

ta z kedzierzyna ma 2% mniej azotu , zawiera trochw wapna ale budowa granulek jest taka jak w saletrzaku i dluzej sie rozklada i widac roznice jak sie sypie ze ta drobna np pulawy tarnow i woclawek dziala szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

@rzeznik13 życzę powodzenia z tą ruska;] kiedyś ojciec wziął na próbę i zrobiliśmy test, na tym samym polu połę pod buraki daliśmy ruską a połowę polską i gołym okiem było widać ze ta ruska słabiej działa , plon był o około 30%niższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja stosuje Can z Yary, zawiera 27%N troche Mg i wapna. Wg mnie na moich ziemiach i w moich warunkach sprawdza sie lepiej niz amonowa 34%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

Ja stosuje Can z Yary, zawiera 27%N troche Mg i wapna. Wg mnie na moich ziemiach i w moich warunkach sprawdza sie lepiej niz amonowa 34%.

[/quot lepiej to znaczy lepsza przysfajalnosc? bo sie zastanawiam co kupic saletre czy CAN ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

saletrę to najlepiej magnezową albo z innymi dodatkami bo wtedy zapewniasz lepszy start roślinom tak miałem ruską nie ma różnicy na plonach tylko w cenie teraz kupiłem ruski mocznik tańszy był od naszego i tak się pyli bo lepiej pudrują

 

miało być nie pyli wiesz jak masz okazje to kup ruskie to samo tylko taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

W tamtym roku miałem Węgierski mocznik. Pylił się bardzo i znalazłem w nim jakby mąkę, parę kilo. Saletra ruska ma taki azot jak piszę ale wolniej działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Podpowie mi ktoś czy saletra CAN z Yary będzie lepsza od moczniku doglebowo pod zboża? Wziąłem kilka ha w dzierżawę i planuję posiać tam zboże, nie wiem jak przedstawia się zasobność oraz pH gleby ale sądzę, że nie jest za ciekawie najbardziej martwi mnie że ziemia ta może być zakwaszona jak większość ziem w mojej okolicy. Czekam na jakieś rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

moim zdaniem warto zaoszczędzić na azocie decydując się na mocznik a za zaoszczędzone środki rozsiać przedsiewnie dobre wapno węglanowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Moim zdaniem najlepsza saletra jest z Yara Mila , potem Anwil i Kędzierzyńska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Od świeże trochę. Która saletra będzie lepsza. Ceny zbliżone a np ta ruda ma 32%, za to sprzedawca mówi że ma lepszą przyswajalność. Jest w tym coś prawdy, czy kupić 34 z anwila i nie słuchać teorii sprzedawcy bo może poprostu lepiej zarabia na 32% i dlatego wciska ją ludziom. Jest w tym na tyle skuteczny, że już w terenie słychac takie opinie że niby z kędzieżyna lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek96    1

Mam ten sam problem, którą saletrę wybrać mam dobrą ofertę na Kędzierzyńską ale boli mnie te 2% mniej azotu, zawsze miałem z Puław, co sądzicie o jednej i drugiej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Saletry posiadają dwie te same formy azotu, więc chyba szybkość każdej z nich bedzie podobny patrząc od strony chemii. Nie wiem czy ktoś się ze mną zgodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yelp    2

wiec która lepsza Kędzierzyńska 32% czy z Puław (Pulan 34%)?

Zależy do czego...

Różnica polega na granulacji, Kędzierzyńska jest większa i z założenia ma dalej latać ( ścieżki 42 m ) 

A tak na marginesie - Kup lepiej saletrosan,albo coś innego z "szybkim" azotem i siarką :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

wiec która lepsza Kędzierzyńska 32% czy z Puław (Pulan 34%)?

 

To jest prawie to samo, oba nawozy zawierają te same formy azotu. Różnica polega na tym o czym mówi @yelp że te nawozy różnią się granulacją. Ja bym jednak szedł w stronę Pulan'u 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
himen    10

Ja używam saletre z Anwilu 34N z dodatkiem magnezu , szybko widać efekt.


Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Zawartość Mg w saletrach jest stosunkowo śladowa więc to nie jest żaden efekt saletry z Włocławka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

W anwilowskiej magnezu jest powyżej 2 procent, więc wcale nie tak mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj