Skocz do zawartości

Zdjęcie

Paszociąg

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 18 luty 2011 - 13:06

Paszociąg Czy znacie jakichś specjalistów od montażu paszociągów?? dodam ze jest to używany paszociąg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Paszociąg Dzisiaj, 03:09
  •  

#2 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 18 luty 2011 - 16:09

Paszociąg A jaki typ paszociągu?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#3 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 18 luty 2011 - 18:52

Paszociąg a kurde zapomniałem napisać. Paszociag linowo-krążkowy. 50 dozowników dla macior, długoś około 100m. znalazłem kogoś kto robi takie rzeczy ale chce ok 3 tys bez elektryki co mi się wydaje dosyć dużo.
Chyba że ktoś z was ma taki paszociąg i może porobić zdjęcia i/lub odpowiedziec mi na kilka pytan to bedę wdzieczny.
A jakby ktoś był z łódzkiego i mógłbym do niego podjechać i zobaczyć jak to jest zrobione to bee baaardzo wdzieczny

#4 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 22 luty 2011 - 14:15

Paszociąg hmm troche dziwne ze nikt na af nie ma paszociągu. to powiedzcie mi chociaz w którym miejscu powinien być zamontowany wyłącznik krańcowy(indukcyjny)
dokładnie taki http://www.sklep-gre...oducts_id/17789

Edytowany przez lukaczmarek, 22 luty 2011 - 14:26.

#5 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 22 luty 2011 - 19:03

Paszociąg Czujnik powinien być zamontowany w ostatnim dozowniku, aby paszociąg się wyłączył jak w wszystkich dozownikach będzie pasza. Logiczne jest że jak zacznie sypać to będzie napełniał po kolei od początku do końca.

Sterowanie dozowników za pomocą linki (kolby) czy jakaś elektryka?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 22 luty 2011 - 19:24

Paszociąg ale jak mam go zamontować w dozowniku i na jakiej zasadzie on działa. Skoro jest indukcyjny chyba musi być w otoczeniu metalowego przedmiotu i czy wyłączy paszociag idealnie po zasypaniu całego dozownika tak żeby pasza nie przeszła dalej?
Sterowanie reczne narazie

#7 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 22 luty 2011 - 20:19

Paszociąg Czujnik działa na takiej zasadzie że jak dostanie kontakt z paszą to zewrze/rozewrze "styki" w tym układzie potrzebny będzie stycznik. Sprawdź doświadczalnie działanie czujnika.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#8 Share aksell

aksell

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 17:06

Paszociąg Kolego, nie wiem czy jeszcze Ci to potrzebne czy już sobie poradziłeś, ale przed zamocowaniem tego czujnika sprawdź go dobrze przed założeniem go do paszociągu. Osobiście nie znam czujnika indukcyjnego który działałby na paszę, musi być jakiś metal. Na stonce którą podałeś widać, że czujnik ten ma 5 kabelków, więc podejrzewam, że to jakiś czujnik analogowy, czyli z podłączeniem będzie trochę gorzej. Jak masz możliwość to zrób zdjęcie schematu podłączenia co jest na czujniku i wrzuć to może jakoś pomogę.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 17:52

Paszociąg wiec czujnik jest indukcyjny i reaguje na pasze. generalnie reaguje na wszystko. zamocowałem go w ostatnim dozowniku czyli wywierciłem w nim dziuure i wsadziłem koncówke bo to generalnie ona jest aktywna. jeszcze taka ciekawostka jak pasza leci po nim to nic sie nie dzieje dopiero jak sie zatrzyma wokół niego to se wyłącza