Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renowacja lakieru w ciągnikach

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 18 luty 2011 - 12:41

Renowacja lakieru w ciągnikach Hej,
idzie wiosna to i trzeba przesmarować nasze ciągniki.
Przy okazji smarowania trzeba by też poważniej zadbać o ich estetyczny wygląd.
Chciałbym tym razem przeprowadzić renowację lakieru.

Jak to zrobić najprościej?

Chodzi mi po głowie taki pomysł - wosk w płynie psiknięty tak jak aktywna piana do mycia czyli specjalną końcówką do myjki ciśnieniowej.
Ktoś z Was taki wariant ćwiczył? czy może lepiej ale za to dużo dłużej nanieść wosk w paście i później "polerować" lakier?

Jak to u was wygląda?
Pozdrawiam
YacentY

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renowacja lakieru w ciągnikach Dzisiaj, 23:26
  •  

#2 Share KacperMTZ10

KacperMTZ10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko co z nim związane :D

Napisany 18 luty 2011 - 12:46

Renowacja lakieru w ciągnikach Ja bym raczej poleciał woskiem w paście a później bym to polerował chociaż ten twój pierwszy pomysł też nie jest zły :P pozdrawiam :D
MTZ 82 + UNIA Combi 3,7 = Dobrze uprawione pole :D

#3 Share Lukasz5714

Lukasz5714

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 18 luty 2011 - 13:17

Renowacja lakieru w ciągnikach Ja bym polecił myjką jak pisałeś szybciej będzie a i myślę ze róznicy wielkiej nie bedzie w efekcie końcowym ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 luty 2011 - 13:24

Renowacja lakieru w ciągnikach Ja mogę polecić wosk syntetyczny, łatwo się nanosi, ale jest dosyć drogi... Pytanie czy warto ładować pieniądze w takie rzeczy. Dobrym rozwiązaniem jest sylikon w sprayu łatwo się rozprowadza i nadaje się na różne powierzchnie. Dodany obrazek

Ja ostatnio myłem ciągniki czymś takim: http://www.turtlewax...75-ml-p-30.html Dobrze się pieni i nie zostaje po nim osad. Z szamponów samochodowych jakie używałem to najlepszy jaki dotąd miałem. Dodany obrazek

Odnośnie aktywnych pian, to trzeba z nimi ostrożnie, bo potrafią zmatowić i wybarwić powłoki. Do spłukiwania korzystniej jest używać ciepłej wody, wtedy lepiej się wypłukują i nie zostawiają trudno zmywalnego osadu. Dodany obrazek

Przed nałożeniem jakiegokolwiek środka zabezpieczającego warto odtłuścić powierzchnie benzyną ekstrakcyjną. To już taki dosyć rozbudowany proces, ale jak ktoś ma czas i chęci to czemu nie. Dodany obrazek

#5 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 18 luty 2011 - 13:49

Renowacja lakieru w ciągnikach mój znajomy zrobił cały kombajn pastą tempo, fajnie to wyszło i kurz się nie przyklejał, ja osobiście polecam politurę z k2 takie mleczko, łatwo się nanosi i nie pozostawia smug a do polerowania jakąś końcówkę na wiertarkę, wolne obroty i jazda;]
OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 18 luty 2011 - 13:55

Renowacja lakieru w ciągnikach Do ciągnika rolniczego najlepsza TEMPO http://allegro.pl/li...18919&country=1
Jak chcesz zrobić profesjonalnie osobówkę to tylko COLLINITE http://allegro.pl/li...=Mozilla-search

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Dodaj odpowiedź