rodak11

Kombajn HAGEDORN

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rodak11    0

Witam, poszukuje kombajnu ziemnieczanego z bocznym wykopem i napotkałem niedawno na niemiencki kombajn HAGEDORN WINSENT MEDIUM-S.http://www.traktorpool.pl/details/kombajn-do-ziemniaków/Hagedorn-Super-5/1107915 Chciałbym zasięgnąć wszelkich informacji o nim, może jest ktoś na forum kto miał z nim styczność, (awaryjność, dostęp do części zamiennych, zapotrzebowanie mocy traktora itp.)lub może macie inne propozycje kombajnu o podobnych parametrach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Zna ktoś jakieś strony z częściami do hagedorna? Narazie nic nie potrzebuje ale tak popatrzyłem na necie i nie widzę żadnego sklepu oferującego części do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk1122    0

Witam. Czy ktoś posiada kombajn Hagedorn RMR 77 i może mi powiedzieć jak on się sprawuje i czy łatwo dostać do niego części? Z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Kup coś Polskiego albo Grimme, do tego wynalazku części tylko z rozbiórek, które i tak cięzko spotkać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

I tu sie nie zgodze.Ja mam taki kombajn od 6lat kopie nim co roku ok 15h i bardzo sobie chwale.Czesci sa dostepne niemal od reki wystarczy poszukac w necie.Tasmy dorabiaja w polsce na zamowienie i to naprawde przyzwoitej jakosci.Wiem bo 3lata temu wymienialem leciniak i stol przebierczy.Wczesniej mialem 2 anny i niema co porownywac ani jakosci anii wydajnosci.Ogolnie polecam,natoralnie zawsze mozna trafic na g......o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nismo    7

Może podgrzeje przysłowiowego kotleta ale dodam kilka słów na temat kombajnu Visent. Mojego Hagedorna posiadam od 1993 czyli 22lata jest to rocznik 78 i nie ma mu coś złego zarzucić może  dużo ziemniaka nie mam do wykopania bo rocznie coś ponad hektar ale jest ok. Wymieniliśmy w ciągu tego okresu kilka łożysk i pasek a tak pozatem to jest bez awaryjniy, systematycznie serwisowany nie powinien robic problemów w ekspoloatacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1302

Posiadam kombajn HAGEDORN WISENT  z roku 1958 (tabliczka znamionowa na pompie). Kombajn u mnie wykorzystywany do ziemniaków 0,5 ha/rok, u poprzedniego rolnika zbierał cebule, buraka czerwonego i por/pietruszke. Dostępność częsci- wiadomo, jak sie trafi na łożysko, to jest, taśmy zrobione nowe 2/3, Przekładnia główna nie szczelna, trzeba dodawać oleju i smaru.

Kombajn od razu workuje-podpiecie 2 worków 50kg, do małego gospodarstwa wystarczający.

 

/WKRÓTCE NA SPRZEDAŻ/

 

 


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj