Zaloguj się, aby obserwować  
Maxer

Jak sprawdzić czy ciągnik ma jakieś wady.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Maxer    1

Witam jak moge sprawdzić czy w Fendt-cie są jakieś wady bez podłączania komputera? Chodzi mi o Fendta favorita i farmera te z elektrycznym wyświetlaczem na desce rozdzielczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

A myslisz ze po podlaczeniu komputera zobaczysz wiecej bledow niz bez? Po pierwsze o jaki ciagnik ci chodzi? po drugie nawet odczytujac bledy na desce rozdzielczej nie masz pewnosci czy te bledy sa stare czy nowe...byc moze od lat nie byly kasowne. Jesli juz chcesz cos sprawdzic to wsiadz i jedz...popracuj troche tym ciagnikiem, wyprobuj wszystkie funkcje wielokrotnie...i jak nie zacznie ci piszczec to na poczatek mozesz byc spokojny. Ale i tak nie jest to zadna gwarancja ze sie nie rozłoży po paru dniach(tygodniach)

Edytowano przez kosti68

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxer    1

Chodzi mi o Fendta Farmera 311 i Fendta favorita 510 chcę sprawdzić elektronike w nich.

To w jaki sposób moge sprawdzić to na desce rozdzielczej?

Edytowano przez Maxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Jak juz pisalem, mozesz odczytac kody usterek ktore znajduja sie w pamieci ciagnika. Lecz moga to byc stare niewykasowane bledy ktore zupelnie nic nie znacza i nie odzwierciedlaja stanu technicznego ciagnika. Ponizej znajduje sie instrukcja jak odczytac kody, jest to wprawdzie z materialu do ciagnika Fendt 816-824 ale regula jest taka sama. Do tego sa jeszcze kody EHR ktore pokazywane sa poprzez miganie czerwonej diody z prawej strony na panelu EHR.

Edytowano przez kosti68

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Można by skasowac błędy o ile właściciel pozwoli. Nastepnie uzyć wszystkich funkcji ciągnika i sprawdzić czy coś się pojawi. Jednak bez opisu kodów niewiele nam to powie. Chyba jednak najlepszym sposobrm jest normalne sprawdzenie ciągnika. Bo przeciez gwaranji że coś sie popsuje za dzień, miesiąc, rok nikt nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxer    1

Dzięki kosti68 a masz coś na temat tych kodów do EHR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Bledy EHR odczytuje sie miganiami czerwonej lampki, natomiast co do samych beldow i ich znaczenia to tak jak pisal hubertuss, nic ci to narazie nie powie. Najpierw trzeba pokasowac bledy i testowac na maxa.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj